بجای پرداختن به صورت مسئله پاسخگو باشید

بجای پرداختن به صورت مسئله پاسخگو باشید

در پی چاپ سرمقاله در خصوص لایحه بودجه سال 1396 در روزنامه سوال و جواب ،متاسفانه از رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان که داعیه دار تدبیر و امید هستند،تاکنون پاسخ شفافی دریافت نکرده ام.

جالب اینکه بجای پاسخ به سوالات روزنامه سوال و جواب ،جوابیه خود را به پایگاه خبری خزرآنلاین دادند و اظهارات معاون استاندار گیلان را کذب محض عنوان کردند و اینجانب را در صف مخالفان دولت قرار دادند.حتی کار به جوابیه هم خاتمه پیدا نکرد و با دعوت از خبرنگاران و در یک نشست خبری طوری رفتار کردند که انگار طرح موضوع ضرورت احقاق حق استان در لایحه بودجه سال آتی یک جنایت و توهین بزرگ و بقول ایشان کفران نعمت الهی بوده است !

عمده ترین محورهای صحبت وی در این نشست خبری بر این اصول استوار بود که "صحبت های افراد غیر از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه غیر کارشناسی است! و مطبوعات جایی نیست که افراد نا اهل در آن دوام بیاورند "و بالاخره اینکه " لایحه بودجه فعلا در مجلس تصویب نشده و در حال حاضر نباید در خصوص این بودجه جلسات غیر کارشناسی گذاشته شود.."

این سوال در اذهان عمومی بدون پاسخ مانده است که منظور این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه استان گیلان از افراد نا اهل در مطبوعات و ملاک ایشان برای تشخیصاین افراد چبیست؟ آیا ایشان صلاحیت دارند که اهل بودن یا نبودن خبرنگاران را ارزیابی کنند و اگر این صلاحیت را دارند از سوی کدام مسئول این صلاحیت را دریافت کردند؟ اگر خبرنگاری اظهارات و سوالات مسئولین و مردم را منتشر کند نا اهل است؟

مردم استان گیلان با توجه به مشکلاتی که در این استان وجود دارد دغدغه دارند و انتظار دارند بجای پرداختن به صورت مسئله به سوالات پاسخ داده شود.سوالاتی نظیر اینکه سهم گیلان در لایحه پیشنهادی بودجه کشور در بخش عمرانی و جاری در مقایسه با رشد میانگین کشوری چه میزان است؟ آیا کاهش داشته و یا افزایش یافته است؟ آیا شما تضمین می کنید که با حضور جناب آقای دکتر نوبخت بودجه استان گیلان در سال 1396 کاهش پیدا نکند؟ آیا به غیر از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در این استان صاحب نظر و کارشناس اقتصاد نداریم؟ آیا نمی توان پیشگیری قبل از وقوع احتمالی کرد؟ آیا پس از بررسی و تصویب لایحه و ابلاغ آن بعنوان قانون ، کسی می تواند در آن تغییری ایجاد نماید؟ اساسا شما و سایر مدیران استانی چه نقشی در تهیه و تدوین لایحه بودجه و پس از آن اطلاع رسانی موثر به نمایندگان مجلس در مورد تجزیه و تحلیل بودجه و ضرورت های دفاع از حقوق استان در لایحه داشتید؟

آقای محمدی ، این مدل واکنش شما یادآور دگماتیزمی است که در برخی ادوار تاریخی با آن مواجه بودیم که هر نقدی با تهمت و افترا مقایسه و با آن برخورد می شد. متاسفانه نشست مطبوعاتی شما به نظرم جز توهین به خبرنگاران آزاداندیش و دلسوزان استان و نیز طرح یکسری مطالب کلی فاقد محتوا بوده و چیزی در برنداشت. اگر می خواستید، می توانستید شفاف و با ذکر دقیق اعداد و ارقام اعتبارات طرحهای استان را بگویید.

نشریه سوال و جواب بدون تعارف و کوچکترین انتظار آمادگی دارد تا پاسخ سوالات مطروحه را با استناد به قانون و ارقام و اعداد در شماره های آتی به چاپ رسانده تا افراد صاحب نظر در اقتصاد عملکرد جنابعالی را ارزیابی کنند.
ارسال شده در جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۳ بعدازظهر
کد خبر: 205
آخرین خبر ها
گزیده خبرها