پذیرش زائران از سوی عراق ممنوع شد

پذیرش زائران از سوی عراق ممنوع شد

اسرار امروزبرقراری سفر به نجف و کربلا نه تنها برای زائران سایر کشورها بلکه برای عراقی‌ها هم تا پایان کرونا امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج ‌و‌زیارت چندروز گذشته از آماده‌سازی پروتکل بهداشتی برای از سرگیری اعزام زائران به عتبات و ارسال آن به طرف عراقی خبر داد تا در دوران فروکش کردن کرونا اعزام زائران به عتبات برقرار شود.

پس از آن در اولین واکنش مسؤولان عراقی، استاندار نجف پذیرش زائران به این شهر را در دوران کرونا ممنوع دانست و در بیانیه‌ای اعلام کرد که برقراری سفر به عتبات نه تنها برای زائران سایر کشورها بلکه برای عراقی‌ها هم تا پایان کرونا امکان‌پذیر نیست.

همچنین استاندار کربلا نیز پس از این ادعا، در بیانیه‌ای عنوان کرد که از پذیرش زائران داخلی و خارجی به کربلا برای ‌زیارت امام حسین (ع) معذور است و قوانین سازمان جهانی بهداشت در این شهر اعمال می‌شود و تا پایان کرونا امکان تشرف به کربلا وجود ندارد.

به گزارش فارس، سفر به عتبات از اوایل اسفندماه متوقف شد و‌ دولت عراق هم‌ محدودیت‌هایی برای مبارزه با کرونا در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای زیارتی اعمال کرد، به طوری که در شهرهایی همچون نجف و‌ کربلا امکان پذیرش زائران وجود ندارد و ممنوعیت تردد بین شهری توسط پلیس اعمال می‌شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۶:۱۳ بعد از ظهر
کد خبر: 2562505
آخرین خبر ها
گزیده خبرها