طرح جدید روحانی و پاسخهای بدون سوال آن؟!

طرح جدید روحانی و پاسخهای بدون سوال آن؟!

اسرار امروزآیا طرح تقسم بندی مناطق رییس جمهورفقط برای رفع معضل برچینی محدودیت‌های مکان‌های مذهبی است و یا تصمیم‌گیری درباره همه‌ انواع محدودیت‌ها بر این اساس خواهد بود‌؟

رییس جمهور از اجرای طرحی با عنوان تقسیم بندی مناطق در کشور ارائه کرد که سوالات زیادی در اذهان عمومی و برای کارشناسان ایجاد نموده است! حسن روحانی اعلام کرد که شهرها و مناطق مختلف کشور براساس تعداد فوتی‌ها در یکی دوهفته اخیر تقسیم می شوند و براساس آن نحوه آزادسازی‌ها تعیین خواهد شد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از پالنا، عده ای از پزشکان و کارشناسان نگرانی شدید خود را از نحوه اجرای این طرح ابراز داشته و اعلام می‌کنند که بسیار محتمل است که این نیز در زمره مصادیق خودگویی و خودخندی دولتمردان قرار گرفته بدون آنکه سرنوشت آدمیان در آن مد نظر باشد.اذهان عمومی اکنون سوالاتی بی پاسخ در خصوص نحوه اجرای این طرح دارد که انتظار می رود از سوی متولیان چنین طرحی شفاف سازی شود.

چرا فقط مرگ ملاک است و میزان ابتلا ملاک نیست‌؟

مرگ ناشی از کرونا را چگونه تعریف می‌کنید‌؟

آیا ملاک تعیین مرگ، تست pcr مثبت است‌؟

آیا ملاک تعیین مرگ، سی‌تی‌اسکن ریه است‌؟

آیا ملاک تعیین مرگ، نظر دو متخصص است‌؟

مرگ‌هایی که‌ زیرکانه به عنوان سندروم حاد تنفسی ثبت می‌شوند، چه سرنوشتی دارند‌؟  با آنها چه می‌کنید؟

ملاک‌هایتان برای میزان ابتلا چه خواهد بود؟

تغییر در وضعیت‌های سفید و زرد و قرمز توسط چه کسی و یا نهادی تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد‌؟

آیا تغییر وضعیت فقط به سمت عادی سازی و متمایل به سفید‌سازی خواهد بود و یا ممکن است که دوباره مناطقی زرد و قرمز شوند و محدودیت‌ها برقرارشود؟

آیا این طرح فقط برای رفع معضل برچینی محدودیت‌های مکان‌های مذهبی است و یا تصمیم‌گیری درباره همه‌ انواع محدودیت‌ها بر این اساس خواهد بود‌؟

اینها فقط تعدادی از سوالات اساسی در مورد این رویه نوظهور است و قطعا تمامی آنها نیست. اکنون بار دیگر آه  از فعالان صنفی و مدنی که خواستار آمار دقیق و شفاف مبتلایان و فوت‌کردگان بودند، برخواهد آمد. زیرا گمان ‌چنین روزهایی و خلق چنین تصمیماتی را داشتند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۴:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 8858505
آخرین خبر ها
گزیده خبرها