پرداخت حقوق 53 میلیون تومانی / پاداش نجومی در هیئت‌مدیره یکی از بانک‌ها
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی:

پرداخت حقوق 53 میلیون تومانی / پاداش نجومی در هیئت‌مدیره یکی از بانک‌ها

اسرار امروزیک نماینده مجلس مدعی شد ضعف نظارتی مجلس موجب شده تا پرداخت حقوق‌های نجومی همچنان در برخی دستگاه‌ها ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش دیوان محاسبات کل کشور درباره تفریغ بودجه 97، گفت: در این گزارش رئیس دیوان محاسبات از پرداخت حقوق 53 میلیون تومانی در سال 97 سخن گفت که جای تأمل دارد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با تأکید بر اینکه باید با عاملان پرداخت حقوق‌های نجومی در تمامی دستگاه‌ها برخورد شود، اظهار داشت: ضعف نظارتی مجلس موجب شده تا پرداخت حقوق‌های نجومی همچنان در برخی دستگاه‌ها ادامه داشته باشد.

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: پرداخت‌های نجومی در هیئت‌مدیره یکی از بانک‌ها به عنوان پاداش، معضلی است که با وجود تذکرات متعدد به رئیس کل بانک مرکزی، همچنان ادامه دارد.

حجت‌الاسلام سلیمی اضافه کرد: طبق گزارش‌هایی که به ما رسیده، در هیئت‌مدیره یکی از بانک‌ها برای پاداش پایان سال، رقمی نجومی پرداخت شده که باید رسیدگی شود.

وی تأکید کرد: همواره تأکید شده که بانک‌ها دست از بنگاه‌داری بردارند و به سمت رونق تولید و اشتغالزایی گام بردارند، اما می‌بینیم که نه تنها به تعهداتشان عمل نمی‌کنند، بلکه حقوق‌های نجومی نیز بین اعضای هیئت‌مدیره رد و بدل می‌شود.

نماینده مردم محلات در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی نظیر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی، صرفا به تشکیل کمیته و یا کارگروه ویژه برای برخورد با پرداخت حقوق‌های نجومی اکتفا نکنند و به صورت جدی‌تر وارد عرصه شوند تا دست چپاولگران از بیت‌المال کوتاه شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۱ بعد از ظهر
کد خبر: 9706426
آخرین خبر ها
گزیده خبرها