خاموشی؛ هدیه وزارت نیرو در آستانه عید فطر؟!

خاموشی؛ هدیه وزارت نیرو در آستانه عید فطر؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامریسالهاست شبکه فرسوده توزیع برق گیلان معطل تصمیمات مناسب مسئولان وزارت نیرو می باشد اما ظاهرا گوش شنوایی برای شنیدن صدای فرسودگی شبکه های توزیع برق استان گیلان وجود ندارد؟!

امروز صنعت برق به عنوان صنعتی پیشرو که همه ارکان زندگی جامعه مدرن به آن گره خورده ، آرام آرام علیرغم ادعاهای مسئولین متولی  در حال افول است و اگر تا دیروز هشدارهای خاموشی به پیک تابستان خلاصه می شد امروز، مردم در چهار فصل سال در امان نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، صنعتی که باید برای آینده خود در طول 40 سال گذشته برنامه تعریف می کرد، حالا به نظر می رسد نیازهای روز کشور را به زور تامین می کند؟!

آنچه که برای مردم کشور در دنیای مدرن امروز شاید غیر قابل قبول باشد، دلایل عجیبی است که از سوی وزارت نیرو اعلام می شود. دلایلی همانند کمبود زیرساخت، کافی نبودن اعتبار، فرسودگی شبکه توزیع یا انتقال،حوادث غیر مترقبه همانند عوامل طبیعی و ... که در جای خود قابل تامل است؟!

گویی مسئولان وزارت نیرو در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه کافی و مناسب برای مواجهه با شرایط گوناگون ندارند! گویا از تغییر اقلیم تا کنون اطلاعی نداشته تا بتوانند در زمان مناسب و قبل از بحران چاره اندیشی نمایند.

آنچه باعث شد تا نگارنده دست به قلم شود، خاموشی چند ساعته برخی مناطق گیلان در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان است؟! هدیه وزارت نیرو به برخی مردم گیلان، تا با قطع برق به پیشواز عید سعید فطر بروند! عقب گرد تاریخی صنعت برق در مقایسه با کشورهای دیگر جهان و خاموشی در تابستان و زمستان کم بود، حالا خاموشی سه ساعته در بهاری و ماه مبارک رمضان هم به آن اضافه شد؟

تلاش برای ارتباط با واحد اتفاقات برخی مناطق هم به دلیل اشغال خطوط تلفن بی فایده بود. به نظر می رسد گرما و وزش باد این بار دلایل قطع چندین ساعته برق برخی مناطق گیلان بوده است. مردمی مظلوم که در چهار فصل سال به خاموشیهای مکرر عادت کردند! سالهاست شبکه فرسوده توزیع برق گیلان معطل تصمیمات مناسب مسئولان وزارت نیرو می باشد اما ظاهرا گوش شنوایی برای شنیدن صدای فرسودگی شبکه های توزیع برق استان گیلان در وزارت نیرو وجود ندارد؟!

به نظر می رسد در حال حاضر دود سیاستهای نامناسب وزارت نیرو، توجه نکردن به افق آتی نیازهای کشور و نبود یک برنامه بلندمدت در صنعت برق به چشم مصرف کنندگانی می رود که هیچ تقصیری در این زمینه ندارند.

اینکه آیا وزارت نیرو تاکنون خسارتی بابت تبعات سنگین اقتصادی و اجتماعی خاموشیهای تحمیلی به مشترکین پرداخت نموده است یا خیر؟ سوالی بدون پاسخ در اذهان  عمومی است!!

اینکه وزارت نیرو در این راستا هیچ حقی برای مشترکین خود قائل است، نیز سوال دیگری است که پاسخ آن در هاله از ابهام قرار دارد؟

جالب اینکه در خاموشی های زیادی که یادآور دهه ۷۰ و سال های پایانی جنگ است، به نظر می رسد وزارت نیرو صرفا به صدور بیانیه هایی رنگارنگ درباره مصرف بهینه بسنده می کند و هر بار توپ را به زمین مردم می اندازد و تاکید می‌کند که اگر مردم مدیریت مصرف داشته باشند، چالشی نخواهیم داشت!

همه این موارد گویای این مطلب است که علی رغم ادعاهای صورت گرفته مبنی بر برنامه ریزی در صنعت برق، اقدامات و دستاوردها در خور شأن خدمتگزاری انقلاب اسلامی به مردم نیست؟!

اینکه چرا صنعت برق بعد از 40 سال به این نقطه رسیده و نتوانست در تامین برق پایدار موفق عمل کند، به نظر می رسد نتیجه ی ضعف مدیریت در وزارت نیرو بوده، که مسئولان متولی باید پاسخگوی مردم باشند.

ارسال شده در یکشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
کد خبر: 2337730
آخرین خبر ها
گزیده خبرها