مصوبه شورا برای زمینی که توسط نیروی انتظامی با مجوز راه و شهرسازی غصب شد!
بر چه اساسی بر خلاف نیت واقف عمل می شود؟

مصوبه شورا برای زمینی که توسط نیروی انتظامی با مجوز راه و شهرسازی غصب شد!

اسرار امروزبر چه اساسی زمین وقفی برای دفن اموات ، توسط نیروی انتظامی غصب شده است؟/ آیا راه و شهرسازی گیلان می تواند زمینی که مالک آن اشخاص حقیقی هستند ، غصب کند؟/ اگر مالکیت زمین مورد ادعا با منابع طبیعی است، راه و شهرسازی چگونه آن را به نیروی انتظامی واگذار می کند؟/ اگر شهرداری زمین غصب شده خود را پس گرفت، چرا به دنبال معاوضه است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دیار میرزا، اعضای شورای شهر رشت در جلسه شورای شهر رشت با لایحه واگذاری زمین معادل توسط راه شهرسازی به شهرداری رشت، در قبال ۵ هکتار زمین تصرف شده آرامستان موافقت کردند.

5 هکتار زمین تصرفی که ادعاهای گوناگونی در خصوص مالکیت آن از سوی حاضرین در این جلسه اعلام شد! ناصر حاج محمدی مالکیت آن را متعلق به آرامستان دانسته و گفت: 5 هکتار زمین تصرفی آرامستان توسط مرزبانی گیلان تصرف شد!

شهردار رشت افزود: این زمین بخشی از زمین های آرامستان بوده که از سوی مسکن و شهرسازی به مرزبانی داده شد اما با ورود شهرداری مقرر شد که به همان اندازه زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری تحویل داده شود.

وی افزود: هنوز معادلسازی زمین انجام نشده است و از شورا تقاضا دارم که با این طرح موفقت کند.

حجت جذب عضو شورای شهر نیز در واکنش به طرح موضوع با تاکید بر اینکه زمین آرامستان از سوی مسکن و شهرسازی غصب شده است، خاطرنشان کرد: این ۵ هکتار هنوز به نام شهرداری نیست و در گرو منابع طبیعی است و نمی توانیم درباره آن تعیین تکلیف کنیم.

اما امیرحسین علوی دیگر عضو شورا ادعای دیگری دارد و در این جلسه گفت: این زمین متعلق به شخص بوده است و وقف برای دفن اموات شده است.

وی افزود: زمین آرامستان از سوی مسکن و شهرسازی غصب شد و برای همین شهرداری توانسته آن را رفع تصرف کنند.

علوی ادامه داد: امروز با مصوبه شورا به کار نیروی انتظامی که زمین را توسط مسکن و شهرسازی غصب کرده است، رسمیت میدهیم و این اصلا درست نیست چون هنوز سند به نام خود شهرداری نیست.

وی افزود: پیش از مصوبه باید زمین معوض از سوی راه و شهرسازی مشخص شود تا مشکلی ایجاد نشود. چون زور آنها به شهرداری می چربد باید در نحوه نگارش مصوبه شورا نیز دقت شود.

شورای شهر در پایان این جلسه با لایحه واگذاری زمین معادل توسط راه شهرسازی به شهرداری رشت موافقت کردند.

گفتنی است سوالاتی در اذهان عمومی در خصوص این مصوبه شورای شهر رشت ایجاد شده که هنوز پاسخی برای آن ارائه نشده است. مالکیت 5 هکتار زمین مورد ادعا بر اساس مستندات متعلق به کیست؟ اگر مالکیت آن متعلق به اشخاص حقیقی بوده و برای دفن اموات به آرامستان وقف شده است، شهرداری چرا به دنبال معاوضه است؟ بر چه اساسی زمین وقفی برای دفن اموات ، توسط نیروی انتظامی غصب شده است؟ آیا راه و شهرسازی گیلان می تواند زمینی که مالک آن اشخاص حقیقی هستند ، غصب کند؟ اگر شهرداری زمین غصب شده خود را پس گرفت، چرا به دنبال معاوضه است؟ آیا شهرداری رشت می تواند بر خلاف نیت واقف، کابری زمینی که برای دفن اموات از سوی اشخاص حقیقی وقف شده را تغییر دهد؟ اگر مالکیت زمین مورد ادعا با منابع طبیعی است، راه و شهرسازی چگونه آن را به نیروی انتظامی واگذار می کند؟

ارسال شده در پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹ بعد از ظهر
کد خبر: 2933503
آخرین خبر ها
گزیده خبرها