رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه های آزاد راه و راه آهن بازدید کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه های آزاد راه و راه آهن بازدید کرد

اسرار امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه  از روند عملیات اجرایی باقیمانده پروژه آزادراه رشت - قزوین و نیز پروژه تکمیل راه آهن رشت - کاسپین- بندر انزلی بازدید کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز؛ دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نخستین برنامه سفر سه روزه خود به گیلان، از روند عملیات اجرایی باقیمانده پروژه آزاد راه رشت - قزوین بازدید کرد.

  همچنین وی با همراهی استاندار گیلان ، از روند تکمیل پروژه احداث راه آهن رشت - کاسپین - بندر انزلی بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

گفته می شود  سه هزار و ۲۰۰ متر از مسیر ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت - قزوین در دولت یازدهم به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی هشت کیلومتر باقی مانده نیز از خردادماه سال گذشته آغاز شده است.

قطعه 6 راه آهن قزوین – رشت از کیلومتر 185 (جاده جیرده) آغاز و پس از قطع جاده رشت – فومن و با عبور از روستاهای کمسار، پس ویشه و کفترود (نرسیده به جاده پیربازار) خاتمه می یابد. طول این قطعه نزدیک به 17 کیلومتر است و افزون بر 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 94 آبرو به طول 312 متر و نیز هشت پل خاص به طول 273 متر در این قطعه کار می شود.

 قطعه 7 این خط ریلی نیز در محدوده کیلومتر 210 به سمت منطقه آزاد انزلی جدا می شود و این راه را به بندر کاسپین متصل می کند و طول آن نزدیک به 20 کیلومتر است. تعداد کل آبروهای این قطعه 96 آبرو به طول 285 متر و پل های خاص آن نیز 9 پل به طول 266 متر است. 

اتمام و بهره برداری راه آهن رشت - کاسپین- بندر انزلی که پروژه ای راهبردی در مسیر کریدور شمال – جنوب است، می تواند در حوزه صادرات و گردشگری تحولات خوبی را برای گیلان و ایران رقم بزند.

ارسال شده در جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۳ بعد از ظهر
کد خبر: 1124151
آخرین خبر ها
گزیده خبرها