جشن الفبا و  تکلیف دانش‌آموزان گیلانی با ابتکار رسانه ملی از شبکه باران پخش شد
توجه به برنامه‌ ریزی در زمینه تعلیم و تربیت اولویت صدا و سیماست

جشن الفبا و تکلیف دانش‌آموزان گیلانی با ابتکار رسانه ملی از شبکه باران پخش شد

اسرار امروزجشن الفبا دانش اموزان کلاس اولی و جشن تلیف دانش آموزان کلاس سومی هشتم خرداد به همت صداوسیمای مرکز گیلان و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان، با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اصول بهداشتی به صورت زنده از شبکه باران پخش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، با ابتکار معاونت امور استان‌های رسانه ملی و موافقت وزارت آموزش و پرورش، جشن الفبا برای۳۲ هزار دانش آموز کلاس اولی و جشن تکلیف برای ۱۶ هزار دانش آموز دختر کلاس سوم ابتدایی گیلان برگزار شد.

جشن الفبا دانش اموزان کلاس اولی و جشن تلیف دانش آموزان کلاس سومی هشتم خرداد به همت صداوسیمای مرکز گیلان و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان، با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اصول بهداشتی به صورت زنده از شبکه باران پخش شد.

جشن الفبا برای دانش آموزان کلاس اولی با هدف کسب مهارت خواندن، نوشتن و قدردانی از زحمات معلمان و والدین و جشن تکلیف دانش آموزان نیز برای شکرگزاری رسیدن به سن تکلیف و عبادت دختران کلاس سومی با ایجاد فضایی معنوی و توام با شادی و سرور  با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و محروم شدن دانش آموزان برای حضور در کلاس‌های درس با ابتکاری جدید بطور زنده از شبکه باران گیلان پخش شد تا همه دانش آموزان امکان مشاهده آن را داشته باشند.

جشن الفبا از ساعت ۱۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه با بخش‌های سرود، نمایش، ارتباط اینترنتی با شهرستان‌های استان از جمله دیلمان و رودبار، تصاویر ارسالی از سوی مخاطب، مسابقه عکس سلفی و جشن تکلیف از ساعت ۱۶ به مدت ۱۲۰ دقیقه از حرم مطهر حضرت فاطمه اخری(س) با حضور باقرزاده مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان، نادر جهان‌آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر مسوولین استانی با بخش‌های اهداء هدایای معنوی، نمایش، سرود و ارتباط موبایلی با شهرستان‌های شفت، دیلمان و رودبار پخش شد.

معلمان این مرز و بوم تمام همت خود را به کار گرفته‌اند تا آینده‌ای روشن برای نسل آینده رقم بزنند و صداوسیما نیز به عنوان یک دانشگاه توجه به برنامه‌ ریزی در زمینه تعلیم و تربیت را اولویت خود قرار داد.

نکته قابل توجه دیگر تبدیل تهدیده به فرصت پس از شیوع ویروس کرونا می باشد و از همه ظرفیت‌ها به ویژه در امر آموزش بهره گرفته شود که در این بین صداوسیما توانست کمک شایانی به آموزش و پرورش فرزندان و تربیت نسل آینده نماید.

ارسال شده در جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 2545369
آخرین خبر ها
گزیده خبرها