معاون اول رییس جمهور برنقش منطقه آزاد انزلی در کریدورهای بین المللی و کشورهای اوراسیا تاکید کرد

معاون اول رییس جمهور برنقش منطقه آزاد انزلی در کریدورهای بین المللی و کشورهای اوراسیا تاکید کرد

اسرار امروزمعاون اول رییس جمهور در دیدار با رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: گسترش و ایجاد ظرفیت برای واحدهای صنعتی با توجه به سال رونق تولید؛ اهمیتی ویژه داشته و سازمان منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ باید توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکتر محمدولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان  منطقه آزاد انزلی با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کرد و در خصوص برنامه های توسعه ای و نقش این منطقه در فعال سازی کریدورهای بین المللی و اوراسیا به تبادل نظر پرداخت.

روزبهان در این دیدار به بیان گزارشی از وضع موجود و برنامه های آتی سازمان جهت تحقق راهبردهای ترانزیتی و تحقق دستورالعمل های اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه پرداخت و اظهار داشت: در همین راستا در سال جاری عملیات احداث شهرک صنعتی ناحیه سه منطقه آزاد انزلی در مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت ۲۰۰ واحدی تولیدی آغاز می شود تا شاهد توسعه ظرفیت صادراتی کشورمان به حوزه دریای خزر و اتحادیه اقتصادی اوراسیا بهمراه افزایش میزان اشتغالزایی باشیم.

معاون اول رییس جمهور دراین دیدار با تأکید بر جایگاه منطقه آزاد انزلی در فعال سازی کریدورهای بین المللی شمال-جنوب و چین-قزاقستان-ایران، اضافه کرد: با اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه ریل سراسری، بنادر شمالی- جنوبی کشور به یکدیگر متصل شده و ابراز امیدواری کرد که با تکمیل زیرساخت های لازم و اقدامات صورت گرفته از سوی آن سازمان ، شاهد افزایش میزان بهره وری کشورمان از کریدورهای ترانزیتی باشیم.

وی با اشاره به تأثیر توسعه ظرفیت های گردشگری و تولیدی- صنعتی بخش خصوصی در منطقه جهت گسترش صنعت توریسم و افزایش صادرات به بازار کشورهای فوق، افزود: با توجه به جایگاه منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همسایگان شمالی؛ منطقه آزاد می تواند نقش بیشتری در گسترش مناسبات اقتصادی، ترانزیتی و گردشگری با کشورهای فوق ایفا نماید.

دکتر جهانگیری در پایان تصریح کرد: گسترش و ایجاد ظرفیت برای واحدهای صنعتی با توجه به سال رونق تولید؛ اهمیتی ویژه داشته و سازمان منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ باید توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد.

ارسال شده در شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۵۰ بعد از ظهر
کد خبر: 1192580
آخرین خبر ها
گزیده خبرها