اعتماد جامعه پزشکی را با خلف وعده نشانه نگیرید/ این رسم قدردانی نیست
رییس نظام پزشکی لاهیجان:

اعتماد جامعه پزشکی را با خلف وعده نشانه نگیرید/ این رسم قدردانی نیست

اسرار امروزاین رسم قدردانی نیست که افرادی در بدترین موقعیت‌ها به کمک شما بیایند و دست شما را بگیرند و بعد از آن‌ که احساس امنیت کردید، بدین شکل مورد بی مهری قرار گیرند و رها شوند.

بیش از سه ماه از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد و خیل عظیمی از کادر درمانی وزارت بهداشت همچنان در اقصی نقاط ایران درگیر مبارزه با این ویروس منحوس هستند. مدافعان سلامت که  خط مقدم مبارزه با کرونا سنگ تمام گذاشتند و شبانه ‌روزی در حال خدمت به مردم هستند. تلاش مدافعان سلامت در حالی صورت می پذیرد که این درحالی است که بسیاری از آنان با بی مهری مسئولان وزارت بهداشت و درمان مواجه شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بی مهری وزارت بهداشت و درمان تا جایی پیش رفت که صدای اعتراض رییس نظام پزشکی لاهیجان از پرداخت نشدن دستمزد پزشکان داوطلب در بحران کرونا را بلند کرد.

این در حالیست که استان گیلان با توجه به آمار قابل توجه شیوع ویروس کرونا و کانون بحران در اسفند ماه 1398، روزهای سختی را پشت سر گذاشت و مراکز درمانی با توجه به این بحران به لحاظ کادر درمانی در مضیقه قرار داشتند.                                

رییس نظام پزشکی لاهیجان از خلف وعده وزارت بهداشت در پرداخت دستمزد همکاران داوطلبی که در بحران کرونا از استان‌های دیگر برای کمک و خدمت در بیمارستان‌های گیلان آمده بودند، انتقاد کرد. دکتر مهران قسمتی‌زاده با یادآوری روزهایی که بیمارستان‌های استان مملو از بیماران بود، گفت: در روزهای بحرانی اسفند و فروردین، مدیران دانشگاه و مسوولان شبکه‌های بهداشتی از نظام پزشکی‌ها کمک خواستند و مبالغ مشخصی را هم به ‌ازای هر شیفت کشیک اعلام کردند، اما در آن شرایط بحرانی فرصت برای امور دست ‌وپاگیر اداری و انعقاد قرارداد نبود و حتی گاهی همکاران داوطلب اگر در ساعات عصر به منطقه می‌رسیدند، همان شب کشیک می‌‌ماندند تا با عمل به وظیفه خود، فرصت استراحتی برای همکاران بومی فراهم کنند.

قسمتی‌زاده با بیان این‌ که در آن روزها حتی قرار بود همکاران میهمان برای روزهای حضور خود بیمه شوند، گفت: متاسفانه تا کنون نه ‌تنها بخش اعظم دستمزد همکاران‌مان پرداخت نشده است، بلکه پس از مدت‌ها پیگیری برای پرداخت به همکاران ، سقف ۱۰۰ ساعت برای ماه اول و حداکثر ۲۰۰ ساعت برای سه ماه قایل شده‌اند در صورتی که برخی از این عزیزان ایثارگر در ماه اول حتی حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ ساعت کشیک مانده‌اند.

رییس نظام پزشکی لاهیجان با تاکید بر این‌ که مردم در بحران‌های سلامتی به پزشکان خود نیاز دارند، گفت: از مسوولان می‌خواهم اعتماد جامعه پزشکی را نشانه نروند.

وی افزود: این رسم قدردانی نیست که افرادی در بدترین موقعیت‌ها به کمک شما بیایند و دست شما را بگیرند و بعد از آن‌ که احساس امنیت کردید، بدین شکل مورد بی مهری قرار گیرند و رها شوند.

وی خطاب به مسئولان وزارت بهداشت و درمان یادآور شد: همه باید بدانند دنیا به پایان نرسیده است و همیشه بحران‌های دیگری در پیش است و این کشور به افرادی که در قبال مردم خود احساس مسوولیت می‌کنند، نیاز دارد.

گفتنی است کمبود نیروی انسانی باعث شد تا بسیاری از نیروهای کادر درمانی به صورت شیفت‌های متعدد و بدون استراحت و داوطلب مشغول فعالیت شوند . با توجه به پیش بینی ها برای شیوع موج دوم کرونا در کشور، توجه به پرداخت حقوق و مزایای متناسب به مدافعان سلامت بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. بنابراین کم‌اهمیت شمردن این موضوع توسط مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور ، سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۶ قبل از ظهر
کد خبر: 8158378
آخرین خبر ها
گزیده خبرها