از مظلومیت کشاورزی در بین نمایندگان مجلس  تا زخم دل کشاورزان گیلانی!

از مظلومیت کشاورزی در بین نمایندگان مجلس تا زخم دل کشاورزان گیلانی!

اختصاصی/ اسرار امروزعدم استقبال بیشتر نمایندگان مجلس گیلان در کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم سوال برانگیز است و جای خالی آنان در این کمیسیون کاملا حس می شود.

کشاورزی یکی از پتانسیل های استان گیلان است. امر کشاورزی به فرموده حضرت امام از اهم امور کشور است و هدایت و اجرای آن به وجه صحیح، اساس اقتصاد کشور می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، کشاورزان مظلوم گیلانی این روزها که درگیر چالش آب کشاورزی در برخی نقاط هستند حالا  ناله هایشان در فضای مجازی دست به دست می شود و ظاهرا زبان گویایی برای بیان مشکلات خود ندارند و تنها امیدشان به حضور نمایندگان مجلس گیلان در کمیسیون کشاورزی بود که آن هم محقق نشد. کشاورزانی که بارها فریاد زدند حالمان خوب نیست و شما را بخدا به داد ما برسید.

بهبود شرایط معیشت کشاورزان و افزایش بهره‌ وری از جمله وعده های نمایندگان مجلس یازدهم در آستانه انتخابات بود و انتظار می رفت پس از حضور در مجلس، با عضویت بیشتر در کمیسیون کشاورزی باری از روی دوش کشاورزان بردارند .

 توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی و رفع موانع تولید کشاورزی و ... می‌تواند زمینه‌های اعتلای بخش کشاورزی استان را افزایش دهد و عضویت نمایندگان قطب کشاورزی در این کمیسیون می توانست کمک زیادی به این موضوع کند. اما متاسفانه هیچ یک از نمایندگان استان گیلان، حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی را در اولویت خود قرار نداده اند.

مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم‌ گیری‌ها، قانون‌ گذاری‌ها و برنامه ‌ریزی‌هاست و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. کمیسیون کشاورزی نیز یکی از کمیسیونهای تخصصی مجلس است که برای انجام وظایف محوله در محدوده کشاورزی، منابع آب،‌ دام و طیور، شیلات، محیط زیست و هواشناسی مطابق ضوابط تشکیل می‌شود.

مدیریت منابع آبی ، صنایع تبدیلی، مدیریت چگونگی رساندن محصولات به بازار مصرف و آمایش سرزمین ، افزایش بهره‌وری ، قطع دست واسطه ها و دلالان، بهبود شرایط معیشتی کشاورزان و ... از طریق وضع قانون و نظارت از جمله وظایف کمیسیون کشاورزی مجلس است.

عدم عضویت تعداد بیشتر نمایندگان مجلس گیلان در کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم  سوال برانگیز است و جای خالی آنان  در این کمیسیون کاملا حس می شود. اینکه چرا  از 13 نماینده مجلس گیلان در کمیسیون کشاورزی فقط یک نفر اعلام آمادگی نموده است، سئوالی است که خود باید پاسخگو باشند.

این اعتقاد در مردم گیلان وجود دارد که حضور نمایندگان بیشتر از استان قطب کشاورزی کشور در این کمیسیون تخصصی می توانست چالشهای این حوزه را مرتفع نماید.

کشاورزان گیلانی می گویند معمولا نمایندگان مجلس در شعار می گویند که کشاورزی در اولویت شان است اما در عمل توجهی به این مقوله ندارند و خلاف آن مشاهده می شود و عدم حضورشان در کمیسیون کشاورزی مبین این موضوع است.

این سئوال در اذهان عمومی گیلان وجود دارد که آیا کشاورزی جز اولویت‌های نمایندگان مجلس یازدهم گیلان نیست؟

انتظار می‌رفت که مجلس یازدهم به مقوله کشاورزی  توجه بیشتری کند اما عدم حضور جمعی از آنان زخمی بر دل کشاورزان گیلانی شد و حالا نگرانی وجود دارد که کشاورز دیروز به کارگران امروز تبدیل شوند و عدم استقبال ازر این کمیسیون نشان از مظلومیت کشاورزی در بین نمایندگان مجلس یازدهم گیلان  دارد.

ارسال شده در جمعه ۰۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۸:۲۹ بعد از ظهر
کد خبر: 9715839
آخرین خبر ها
گزیده خبرها