تورم و گرانی حکایت درد بی درمان

تورم و گرانی حکایت درد بی درمان

اختصاصی/اسرار امروز /ریحانه خوشحال. جناب رییس جمهور سفره های مردم روز به روز کوچکتر و فقیرانه تر می شود/  کلیدتان تا کنون نتوانسته نه گرانی های لجام گسیخته را مهار کند !! نه بیکاری جوانان را التیام بخشد/بگذارید مردم قدری نفس بگیرند 

پایگاه اطلاع رسانی اسرار  امروز. حکایت گرانی و تورم لجام گسیخته ،حکایت درد بی درمانیست که این روزها نقل محافل شده و مردم را در سردرگمی و آشفتگی فرو برده است؛دردی که این روزها درمانی برایش تجویز نمی شود و همچون تومور سرطانی روز به روز در حال  بدخیم شدن است  ونیازمند جراحی هر چه سریعتر می باشد . تعلل و بی توجهی دولت میتواند عواقب خطرناکی را در بر داشته باشد زیرا هر لحظه ممکن است این تومور، بدخیم تر شده و دیگر حتی  از جراحان هم کاری  بر نیاید.

در گذشته سالی یکبار مردم منتظر تورم بودند؛ هر سال که عید می شد؛ می دانستند قیمتها یک جهش کوچکی خواهد داشت اما اکنون هر شب را که با اضطراب از تورم فردا ،به صبح می رسانند می بینند تورم چنان افزایش یافته که گویی همچون اصحاف کهف  سالها در خواب بوده اند.

 سال‌های طولانی است که ملت ایران به فراز و نشیب و بالا رفتن قیمت کالا و خدمات، ارز و سکه، خودروهای داخلی و خارجی و همچنین تعرفه‌های دولتی و مالیات و در نتیجه رشد افسارگسیخته تورم، عادت کرده اند. اما اکنون به جایی رسیدیم که فشارهای وارده  بر دوش مردم سنگینی می کند و کمرشان را خم کرده است و دیگر از پس امورات زندگی خویش بر نمی آیند ؛ به قول معروف "با سیلی صورت خود را سرخ می‌کنند" که این اوضاع نابسامان اقتصادی آن هم در کشور بزرگ و ثروتمندی همچون ایران، هرگز برازنده مردم و دولتش  نیست.

گرانی بنزین که دولت قول داده بود به افزایش تورم و گرانی دامن نخواهد زد دیدیم که نه تنها دامن، بلکه آتش زد.گرانی هایی که با تجربه کردن فرازها ،دیگر رنگ فرود را به خود نمی بینند. البته بماند که گاهی به مرگ می  زنند و به تب راضی می کنند .حال سوال مردم از دولت تدبیر و امید این است که تا کی باید این فشارهای روانی این استرسها و این نداریها را تحمل کنند ؟

آیا مسئولان با حقوقهای چند ده میلیونی، کارگری که با یک میلیون و 800 هزارتومان امورات خود را می گذراند درک می کنند؟ تا در جهت رفاه، آسایش و پایین آوردن تورم تلاشی نمایند؟

زمانی این تورم برای مردم قابل هضم است که مدیران و مسیولین کشوری نیز با همین رنج حقوق یک میلیون و800 زندگی کنند ،کرایه خانه بدهند، پیش پول خانه مهیا کنند و خانواده هایشان از درد نداری آنان را ترک نکنند .آنگاه می توانیم قبول کنیم همگی در یک شرایط عادی و مساوی با تورم دست و پنجه نرم می کنند.

شاید دولتمردان ما تعریف شان از زندگی، برای آحاد مردم ،نفس کشیدن و زنده ماندن است نه زندگی کردن!!

در شرایطی که تورم و گرانی تا این اندازه اوج گرفته چگونه حقوق کارگر یک میلیون و800 هزار تومن تعیین می شود و حقوق سایر دولت مردان با تفاوتهای فاحش تعیین می شود عدالت چگونه تعریف می شود که این همه نابرابری موج میزند؟فکر نمی کنید وقتش رسیده دستی به سر و روی قانون بکشید و هرجا ناعدالتی تصویب شده و اشکالی بر آن وارد است را با تبصره و ماده به حالت نرمال و عادلانه سوق دهید؟کجا هستند نمایندگان مردم که باید صدای این ملت در قانونگذاری و مجلس باشند؟

درآمد اکثریت مردم کفاف این هزینه‌ها و قیمت‌های کزایی و گزاف  را نمی‌دهد و مسئولان باید بدانند که این مردم هستند که امروز در تنگنا قرار گرفته اند و دیگر نایی برایشان نمانده است.

 کاش این روزها دولت مردان سبد خریدشان را بردارند و روانه بازار شوند و قیمتها را از نزدیک مشاهده نمایند البته نه با حقوق چند ده میلیونی خود بلکه با مبلغ یک میلون 800 یک کارگرو برای یک ماه خود خرید کنند و ببینند آیا این پول کفاف این حجم از گرانی ها را خواهد داد آیا چیزی برای کرایه خانه و قسط بانک و هزینهای فرزندانشان خواهد ماند؟

 در چنین اوضاعی که بیشتر مردم  به صرفه‌ترین غذا برایشان تخم مرغ یا همان نیمروی ساده بود، باید خوردن تخم مرغ را هم فراموش کنند.

در این آشفته بازار گرانی افزایش قیمت  مرغ و تخم مرغ نیز قوز بالا قوز شده است . لطفا بگذارید مردم قدری نفس بگیرند در این وضعیتی که کرونا امان مردم را بریده و پزشکان توصیه به تقویت سیستم ایمنی می کنند با این حجم از گرانی ها چگونه می شود به چیزی بیشتر از رفع گرسنگی فکر کرد؟

 وقتی پدرخانواده  نه تنها توان خرید دو نوع میوه همزمان را ندارد! بلکه ماهی دو کیلو میوه هم سر میز فرزندانش نمی گذارد و حتی از پس خرید تخم مرغ و مرغش هم بر نمی آید .!!چگونه توانی برای تحمل باقی می ماند؟

جناب روحانی کشور ثروتمند ایران با داشتن این همه منابع چگونه مردمش در فقر دست و پنجه نرم می کنند

کجاست نظارت ناظرین شما؟؟

کجاست کلید کارگشای شماا؟ لطفا از کلیدی که 8 سال پیش وعده اش را به مردم دادید در این لحظات واپسین باقی مانده از عمر دولت تان  استفاده کنید تا درهای قفل شده را بر روی این ملت و جوانان بگشایید. نایی برای مردم ایران نمانده است؛ لطفا صدای ناله هایشان را بشنوید .شما  تحقق یک وعده بزرگ را به این ملت بدهکارید چرا که کلیدتان تا کنون نتوانسته نه گرانی های لجام گسیخته را مهار کند !!  نه بیکاری جوانان را التیام بخشد !! و نه آمار طلاق را پایین بیاورد!! و نه به ترغیب جوانان برای ازدواج افزوده است!! شاید بپرسید که آمار طلاق و .. چه ربطی به تورم دارد وقتی مردی از تامین مخارج خانواده برنیاید مسلم است که بنیان خانواده از هم خواهد پاشید و وقتی از مخارج زندگی بر نیاید مسلم است که رغبتی برای فرزند آوری ندارد چرا که از پس هزینهای گزاف آن بر نخواهد آمد و این میشود که ازیک کشور جوان به کشور پیر تنزل پیدا می کنیم.

جناب رییس جمهور سفره های مردم روز به روز کوچکتر و فقیرانه تر می شود لطفا تورم را به قبل از دولت خود برگردانید یا راهی برای افزایش درآمد مردم پیدا کنید؛ تا مدام بر سر خود نکوبند و از گرانی مسکن و چه کنم چه کنم های نداری و نپوشیدگی و نخوردگی نجات پیدا کنند .

در پایان منتظر کلید رهگشای شما هستیم تا در واپسین لحظات عمر دولت خود دعای خیر این مردم را ازآن خود و دولت تان کنید تا تاریخ نام نیک تان را ثبت وضبط نماید.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴ بعد از ظهر
کد خبر: 2661841
آخرین خبر ها
گزیده خبرها