ایجاد دانشگاه نسل سوم در منطقه آزاد انزلی به عنوان پایلوت ملی تصویب شد
در دیدار دکتر روزبهان با دکتر نصیری قیداری ؛

ایجاد دانشگاه نسل سوم در منطقه آزاد انزلی به عنوان پایلوت ملی تصویب شد

اسرار امروزدر نشستی مشترک، افق های جدید همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و دانشگاه شهید بهشتی ترسیم شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، نشست علمی- تخصصی سازمان منطقه آزاد انزلی و دانشگاه شهید بهشتی به ریاست دکتر محمد ولی روزبهان و دکتر سعداله نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی و با حضور معاونین و مشاورین دو طرف برگزار شد.

در این نشست که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمانمنطقه آزاد انزلی به بیان ویژگی‌ها و ظرفیت های منحصر به فرد این منطقه در زمینه های علمی، صنعتی، گردشگری، ترانزیتی  و ارتباط با کشورهای روسیه و چین پرداخت و اظهار داشت: با توجه به مصوبه اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در خصوص الزام فعالیت دانشگاه های بین المللی در مناطق آزاد، خواستار اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده جهت تعیین افق های جدید همکاری های علمی در پرتو ظرفیت های این منطقه در حوزه اوراسیا براساس نیازهای واقعی موجود تا نیمه دوم سال جاری می باشیم.

رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز با اشاره به توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه متبوع خود در سطح ملی و بین‌المللی، تصریح کرد: این دانشگاه مرجع ملی همکاری های دانشگاهی کشورمان با دانشگاه های روسیه و بلاروس است.

دکتر سعداله نصیری قیداری افزود: رویکرد وزارت علوم تأکید بر توسعه فعالیت‌های بین المللی است و در همین راستا و با تکیه بر تفاهم نامه موجود و ظرفیت های متنوعی چون مزایا و معافیت‌های قانونی،امکان جذب دانشجو و استاد به صورت مستقیم وجود دارد.

وی اظهار داشت: اولویت این دانشگاه در حوزه همکاری های بین المللی بر اجرایی کردن سریع و کامل تفاهم نامه سال گذشته و اجرای طرح های پژوهشی کاربردی با همکاری دانشگاه های خارجی در منطقه آزاد انزلی، متمرکز شده است.

در پایان این نشست تخصصی؛ ایجاد کارگروه اجرای تفاهم نامه همکاری دو جانبه با حضور معاونین و مشاورین دو طرف به منظور تعیین سازوکارهای عملیاتی سازی تفاهم نامه مزبور، بررسی برپایی رشته های کاربردی مورد نیاز بازار کار داخلی و خارجی و ایجاد دانشگاه نسل سوم در منطقه آزاد انزلی به عنوان پایلوت ملی به تصویب رسید.

ارسال شده در یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۴ بعد از ظهر
کد خبر: 2732544
آخرین خبر ها
گزیده خبرها