هشدار فاطمه هاشمی به رییس جمهور

هشدار فاطمه هاشمی به رییس جمهور

اسرار امروزهیچ کس در آینده جز شخص جنابعالی، مسئول و پاسخگوی فاجعه انسانی احتمالی نخواهد بود/ هر جا سلامت مردم به خطر می افتد،حتی ترک واجب نیز مجاز است/ سخنان جنابعالی در آزادی برگزاری تجمعات و عزاداری ها در ماه محرم الحرام، بسیار موجب تعجب و شگفتی است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، فاطمه هاشمی رفسنجانی در یادداشتی نوشت: بی شک،در آداب دینی تشیّع، یکی از آئینهای بزرگی که حکایت از مودّت و پیوند شیعیان با اولیای دین و امامان معصوم دارد، برپایی عزاداریها، در مصائب جانسوز و مظلومیت امامان معصوم در مقابله با ظالمان زمان خویش،بویژه حضرت امام حسین (ع) و یاران و اصحاب وفادارش است.

ولی دین اسلام به رغم اهمیت فراوان برگزاری عزاداری ها، تاکید موکد دارد که هر جا احتمال ضرر و زیان برای جامعه وجود دارد و سلامت مردم به خطر می افتد،حتی ترک واجب نیز بر اساس مصالح و منافع کشور مجاز است که نمونه‌های آن را نیز در سالهای پس از انقلاب اسلامی،شاهد بوده ایم.

روزه، یکی از واجبات مسلّم در دین مبین اسلام است ولی همین اسلام دستور دارد، چنانچه انجام این واجب، احتمال به خطر افتادن سلامت روزه دار را در پی داشته باشد، نباید انجام شود.

حج یکی از واجبات در اسلام است ولی مگر امام راحل به خاطر مسائل سیاسی، دستور تعطیلی آن را در برهه‌ای از زمان ندادند؟

جناب آقای رئیس جمهور؛ اکنون، پس از گذشت حدود پنج ماه از شیوع و همه ‌گیری بیماری مرموز و فراگیر کرونا در ایران و جهان پس از یک دوره کاهش این بیماری که به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و عدم تجمعات، بویژه در ماه مبارک رمضان حاصل شد، متاسفانه در حال حاضر شاهد اوج‌گیری مجدد آن و افزایش مبتلایان و مرگ و میر عزیزان هم وطن در سراسر کشور هستیم. درست در چنین شرایطی، سخنان جنابعالی در آزادی برگزاری تجمعات و عزاداری ها در ماه محرم الحرام، حتی در شهرهای با وضعیت قرمز بسیار موجب تعجب و شگفتی است!

در شرایطی که پزشکان و کادر محترم و خدوم پزشکی، تمام توان علمی و جسمی خود را برای مقابله با این بیماری به کار گرفته و خسته از سختی و مشقّت کار در فضاهای بیمارستانی، به مردم توصیه اکید دارند که حتی الامکان از منازل خارج نشوند و زدن ماسک و رعایت مسائل بهداشتی و درمانی را جدی‌تر بگیرند و بسیاری از کسب و کارها تحت‌الشعاع تبعات این بیماری منحوس قرارگرفته است.اعلام برپایی عزاداری و تجمعات مذهبی در ایام محرم که رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی در آن بسیار ضعیف و تقریباً امکان ناپذیر است، قطعاً موجب هدر رفتن زحمات شبانه روزی کادر پزشکی شده و موج دیگری از افزایش شیوع و مرگ و میر ناشی از کرونا را در پی خواهد داشت.

جناب آقای دکتر روحانی؛ وضعیت سلامت جامعه،اقتصاد کشور و معیشت مردم بویژه سالمندان وبیماران خاص،در این روزها، به هیچ وجه مناسب نیست. همانگونه که مراسم ایام ماه مبارک رمضان به صورت انفرادی در منازل و از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام گرفت می شود مراسم عزاداریهای محرم امسال را نیز،در منازل و به صورت انفرادی انجام داد.تقاضا می شود در اعلام تجمعات در هیاتها و برپایی عزاداری های جمعی در ماه محرم، تجدید نظر کنید تا انشاالله قبل از شروع پاییز و زمستان، بتوانیم چرخه این ویروس خطرناک را قطع و آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش دهیم و پزشکان ،کادر خدوم پزشکی و پرستاران محترم، نفسی تاز ه کنند، در غیر این صورت، متاسفانه احتمال فاجعه انسانی دیگری را شاهد خواهیم بود که به رغم فشارهایی که در این روزها، برخی افراد، محافل و تریبونها به شما و ستاد ملی مقابله با کرونا وارد می کنند هیچ کس در آینده، جز شخص جنابعالی، مسئول و پاسخگوی آن نخواهد بود.

ارسال شده در دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵ قبل از ظهر
کد خبر: 7774533
آخرین خبر ها
گزیده خبرها