تبدیل منطقه به پایگاه صادراتی و ترانزیت کالا ، از اولویت های اصلی سازمان می باشد
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در نشست با سخنگوی وزارت امورخارجه عنوان کرد:

تبدیل منطقه به پایگاه صادراتی و ترانزیت کالا ، از اولویت های اصلی سازمان می باشد

اسرار امروزدکتر محمد ولی روزبهان در دیدار با سخنگوی وزارت امورخارجه در سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: راهبرد منطقه آزاد انزلی تبدیل شدن به پایگاه صادرات و ترانزیت کالا به اوراسیا و روسیه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکتر سید عباس موسوی سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه کشور در در سفر خود به استان گیلان به منطقه آزاد انزلی رفت و با دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل  این منطقه دیدار کرد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار با ارائه گزارشی از فرصت ها و مزیت های منحصر به فرد این منطقه آزاد در حوزه های ترانزیت بین قاره ای و گسترش همکاری های منطقه ای با کشورهای حوزه دریای خزر اظهار داشت: تکمیل زیرساخت های مکمل مجتمع بندری کاسپین و اتصال این منطقه به شبکه ریلی کشور ، از اولویت های اصلی این سازمان می باشد تا زمینه افزایش درآمدهای ارزی از طریق جذب بخشی از بار در حال ترانزیت میان اروپا و آسیا از طریق کانال سوئز فراهم شود.

روزبهان گفت: تکمیل این زیرساخت به منظور اتصال بنادر جنوبی به این منطقه برای  تکمیل حلقه های زیرساختی کریدور شمال-جنوب در کشورمان و کریدور چین-قزاقستان-ایران می باشد.

وی با اشاره به جایگاه محوری منطقه آزاد انزلی درعرصه مبادلات کشورمان با دو کشور اصلی اتحادیه اقتصادی اوراسیا یعنی روسیه و چین و روند رو به رشد صادرات کالاهای ایرانی ظرف ماه های اخیر، رویکرد این سازمان را توجه به افزایش ظرفیت های صادراتی واحدهای تولیدی منطقه، استان و کشور در حوزه محصولات کشاورزی و مواد غذایی به بازار روسیه اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تصریح براینکه راهبرد منطقه آزاد انزلی تبدیل شدن به پایگاه صادرات و ترانزیت کالا به اوراسیا و روسیه است؛ اضافه کرد: بهره گیری از تمامی ظرفیت های استانی، ملی و بین المللی جهت دست یابی به هدف تبدیل شدن به مرکز ثقل ارتباطی کشورهای آسیایی و اروپایی و بالابردن ظرفیت های صادراتی کشورمان را مورد توجه قرار داده ایم.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه در این دیدار با اظهار خوشنودی از حضور خود در استان زرخیز گیلان، هدف اصلی سفر خود را آشنایی بیشتر با توانمندی های استان های همجوار جمهوری آذربایجان به دلیل انتصاب خود به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو اعلام و در خصوص ظرفیت های منطقه آزاد انزلی گفت: توانمندی های زیرساختی که می توان به عنوان زیرساخت های بسیار خوبی جهت توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و کریدور ارتباطی کشورهای شمالی و جنوبی کشورمان از آن استفاده کرد، در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

وی با بیان اینکه این ظرفیت ها شایسته تقدیر و توسعه است،اضافه کرد: یکی از اهداف بنده در مأموریت به جمهوری آذربایجان، معرفی این ظرفیت ها به سرمایه گذاران، تجار، تصمیم سازان و تصمیم گیران کشور هدف خواهد بود تا در مسیر ارتقاء جایگاه منطقه آزاد انزلی در عرصه همکاری های منطقه ای کشورمان گام برداریم.

ارسال شده در جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 1945195
آخرین خبر ها
گزیده خبرها