برخی نمی دانند در استان گیلان چه خبر است؟/ شاهد خرید و فروش برخی مسئولیت ها هستیم
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

برخی نمی دانند در استان گیلان چه خبر است؟/ شاهد خرید و فروش برخی مسئولیت ها هستیم

اختصاصی/ اسرار امروز. روحانی نباید حرفهای قهوه خانه ای بزند/ مدیریت ناکارآمد و ضعیف عامل عقب ماندگی صنعت گیلان است/ شهر رشت مخروبه است ومدیریت شهری رشت در موضوعات مختلف بهم ریخته است/ حقوق و مزایای نمایندگان مجلس شورای اسلامی  ۲۷ میلیون تومان است و چیزی از این رقم برای شخص نماینده باقی نمی ماند/ اظهار نظر فردی که در طول ۵ سال خدمت خود یک‌ لانه کبوتر هم نساخته، غیرتخصصی است/ باندهای فساد به جان مردم افتاده اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید علی آقازاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفدهم مرداد و روز خبرنگار در نشست خبری با رسانه ها ضمن تبریک به خبرنگاران گفت:  خبرنگاران  پیشتازان عرصه آگاهی ، مایه برکت و عامل بصیرت جامعه است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست که در سالن اجتماعات حسینیه شاهد برگزار شد ، فرا رسیدن عید غدیررا نیز تبریک گفت و افزود: با توجه به اینکه مطالبه همه شهروندان بحث اشتغال و معیشت است، اولویت مجلس مسائل اقتصادی و معیشت عمومی بوده و برنامه های ضربتی و تعجیلی برای حل این چالش دارد.

 سردار آقازاده با اشاره به اینکه ضعف مدیریت عامل اصلی فساد است، خاطرنشان کرد: عده‌ای در سال‌های اخیر به واسطه داشتن قدرت و ثروت به بیت المال دست درازی کرده و موجبات گلایه و نارضایتی مردم را فراهم کرده‌اند.  باندهای فساد به جان مردم و مملکت افتاده اند و متاسفانه شاهد مفاسد و اتفاقات و ناهنجاری های  سازماندهی شده و تشکیلاتی همراه با رانت های ایجاد شده هستیم که در شان جامعه ما نیست.

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: بروز چنین رفتارهای در جامعه اسلامی سبب دلسردی مردم و بدبینی به نظام می‌شود. البته اقدامات بسیاری در زمینه شناسایی و مبارزه با مفسدین آغاز شده و  باید ریشه فساد را بخشکانیم تا کسی جرات این کارها را نداشته باشد.

آقازاده با بیان اینکه " تغییر کاربری اراضی به‌ دلیل ارزان بودن زمین است " خاطرنشان کرد: اگر کشاورزی گیلان را از نظر مساحت تولید و فرآوری کیفیت ارتقاء ندهیم، دچار خسارت می‌شویم و اگر این زمین یک منبع اقتصادی برای کشاورز محسوب شود آن را نمی‌فروشد.

وی یادآور شد: سیستم مدیریتی کشور باید جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان گیلان را بگیرد و اجازه نمی‌دهیم زمین‌های کشاورزی به تاراج برود .

این نماینده مجلس با بیان اینکه برخی نمی دانند در استان گیلان چه خبر است؟ اظهار داشت: برخی مسئولین خوابند و رسانه های باید کمک کنند تا از خواب بیدار شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات صنعت در استان گیلان  نگاه سنتی مدیریت است ، افزود: نتوانستیم از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها به ‌خوبی استفاده کنیم و متأسفانه برخی فرصت‌ها نیز به تهدید تبدیل شد که نشان از ضعف در مدیریت و عدم آشنایی با اصول اولیه مدیریتی است.

این نماینده مجلس با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی فنی و توانمند گیلان در صنعت و تولید اذعان داشت: گیلان یکی از عقب مانده ترین استان ها در بحث صنعت است که مدیریت ناکارآمد و ضعیف از گذشته تا امروز، مهم ترین عامل عقب ماندگی صنعتی گیلان است زیرا  کمتر از ۳۰ تا 40 درصد صنایع گیلان فعال هستند و بقیه تعطیل و نیمه تعطیل هستند .

وی گفت: استان گیلان ضعف های بنیادین در بحث توسعه در شاخص های مختلف مثل بیمارستان، جاده، محیط زیست، منابع طبیعی و… دارد که در شان مردم و مطابق با شاخص های کشوری نیست.

نماینده رشت در پاسخ به سوال پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز در خصوص ارزیابی عملکرد شهردار و شورای شهر رشت، ، تاکید کرد: شهر رشت مخروبه است . عافیت طلبی ها را باید کنار بگذاریم، متاسفانه عافیت طلبی و منفعت طلبی مشکل اساسی جامعه است. مدیریت شهری رشت در موضوعات مختلف بهم ریخته است و مدیران ارشد هم در موضوعات مختلف پشتیبانی نمی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار اسرار امروز در خصوص اظهارات احمدی سنگری دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه حقوق و سایر هزینه های دریافتی ماهانه نمایندگان مجلس 10 میلیون تومان است؟ گفت: حقوق و مزایای نمایندگان مجلس شورای اسلامی  بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان است اما در مقابل هزینه های نمایندگان مجلس قابل توجه نیست و چیزی از این رقم برای شخص نماینده باقی نمی ماند و حتی از جیب خود باید پولی برای هزینه ها بگذارد.

وی با بیان اینکه نمایندگان به راحتی می توانند پولدار شوند اما باید صداقت و وجدان کاری و تعهد اخلاقی داشته باشند، گفت: شرایط برای ثروتمند شدن وجود دارد اما حیای گربه کجا رفته است! امانتداری از خصوصیت های یک نماینده صادق است.

این نماینده مجلس با اعلام اینکه متاسفانه دست نماینده برای پولدار شدن باز است، خاطر نشان کرد: سرمایه نمایندگان قبل و بعد از نمایندگی باید مشخص باشد و نمایندگان مجلس باید دارایی های خود را بصورت شفاف بیان کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در ادامه با بیان اینکه امروز متاسفانه شاهد خرید و فروش برخی مسئولیت ها هستیم، عنوان کرد: باید از مدیران انقلابی برای جلوگیری از این فسادها و ناکارآمدی ها استفاده کنیم. متاسفانه مدیران باندی ، رابطه ای و ناتوان سر کار آمده اند در شرایطی که نیروهای بسیار شایسته و توانمندی داریم که در همین شرایط سخت نیز توان مدیریت دارند.

وی در مورد این سوال که رییس جمهور به چه استنادی  منشاء شیوع کرونا را از مسابقات ورزشی در گیلان اعلام کرده است؟ اظهار کرد: رئیس جمهور بهتر است به وظایف مهم تر و کلان بپردازد نه اینکه مانند مجالس دورهمی اظهار نظر کند و چنین حرفهای قهوه خانه ای بزند.

آقازاده در پایان با اشاره به نظریه وزیر راه و شهرسازی درباره خانه دار کردن خبرنگاران گفت: اینگونه اظهار نظر فردی که در طول ۵ سال خدمت خود یک‌ لانه کبوتر هم نساخته، غیرتخصصی است و در مجموع، عملکرد این دولت نشان دهنده سطح آنها است.

ارسال شده در شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹ قبل از ظهر
کد خبر: 3296789
آخرین خبر ها
گزیده خبرها