کرونا بهانه‌ای برای عدم تجلیل از خبرنگاران نباشد/ با واحدهای متخلف برخورد می شود
استاندار گیلان:

کرونا بهانه‌ای برای عدم تجلیل از خبرنگاران نباشد/ با واحدهای متخلف برخورد می شود

اسرار امروزاستاندار گیلان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ساعات برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت بوده و جابجایی هیأت ها و دسته روی نیز ممنوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ارسلان زارع استاندار گیلان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تبریک ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اظهار داشت: تلاش‌های مستمر خبرنگاران به‌ ویژه در جریان مدیریت کرونا، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به جامعه برای رعایت دستورالعمل‌ها و انتقال توصیه‌های بهداشتی، شایسته تقدیر است و باید کوشش‌های آنان را ارج نهاد.

زارع با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع  ویروس کرونا، ناگزیر هستیم تبریک روز خبرنگار را در فضای مجازی و خودداری از برگزاری همایش بزرگ بیان کنیم، گفت: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران باید از خبرنگارانی که حوزه فعالیتشان مرتبط با آن نهاد است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از شکل‌گیری تجمعات، تقدیر و گزارش آن را به روابط عمومی استانداری گیلان اعلام کنند.

استاندار گیلان با قدردانی از رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیمای مرکز گیلان برای تولیدات بهنگام و مؤثر در راستای تبیین ضرورت تغییر سبک زندگی مطابق با کرونا تصریح کرد: تولید و انتشار این فرآورده‌های رسانه‌ای، با تنوعی بیشتر همچنان استمرار یابد تا مردم رفتارهای جدیدی از سبک زندگی خویش را در شرایطی که ویروس کرونا به اذعان کارشناسان بهداشتی تا مدت‌ها همراه ما خواهد بود، در پیش گیرند.

زارع با تأکید بر ضرورت پرهیز از عادی انگاری در مورد خطرات کرونا بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل فراگیر و البته اقناعی از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی به‌ویژه رسانه ملی همچنان اطلاع‌رسانی شود ضمن آنکه لازم است دیگر نهادهای فرهنگی و گروه‌های مرجع نیز برای آگاهی بخشی به مردم و فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک و عمل به توصیه‌های بهداشتی، پررنگ‌تر از قبل وارد عرصه شوند.

وی به نتایج بررسی‌های به‌عمل‌آمده از رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: مجموعه اداره‌ها و کارمندان دولت جزو بخش‌هایی شناسایی‌شده‌اند که بالاترین میزان رعایت پروتکل‌ها در آن‌ها انجام‌شده که ازاین‌رو با توجه به اهمیت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، لازم است در کسب‌وکارهای مرتبط با بخش خصوصی نیز این مهم مورد توجه باشد.

استاندار گیلان با تأکید بر رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط آحاد جامعه، در راستای اجرای راهبرد دولت مبنی بر ضرورت توجه به معیشت و اقتصاد توأم با سلامت مردم گفت: این مهم جز با مشارکت مردم حاصل نمی‌شود چراکه بالاترین ضامن و ناظر بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، خود آنان هستند که باید نسبت به‌سلامت هم حساسیت و مراقبت لازم داشته باشند و یکدیگر را به رعایت این دستورالعمل‌ها دعوت کنند.

زارع با اشاره به اینکه کمیته بهداشت و درمان، آیین‌نامه‌های اجرایی هر رسته از کسب‌وکارها در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ابلاغ و نظارت‌ها نیز از همان زمان آغاز شود و در صورت ضرورت؛ برخورد قانونی با واحدهای متخلف در دستور کار باشد، افزود: مسئولیت اجرای صحیح و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رسته‌های مختلف فعالیت‌های اقتصادی، در وهله اول بر عهده صنوف اقتصادی و مسئول اجرای این پروتکل‌ها اصناف هستند و ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، صحت رعایت آن‌ها را از اصناف مطالبه می‌کند.

وی با اشاره به‌تصریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبعیت از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و نیز در پیش بودن ایام سوگواری ماه محرم، در توضیح مصوبات این ستاد برای برگزاری مراسم در ایام یادشده گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ساعات برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت بوده و جابجایی هیأت ها و دسته روی نیز ممنوع است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در دستورالعمل برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم امسال بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به‌صورت مستمر تأکید شده، افزود: تصمیمات و توصیه‌هایی در خصوص توزیع نذورات نیز بیان‌شده که لازم است رسانه‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی موارد مندرج در این دستورالعمل، اطلاع‌رسانی کنند.

ارسال شده در یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۶ بعد از ظهر
کد خبر: 5412186
آخرین خبر ها
گزیده خبرها