کادر درمان مستهلک شده است/ کرونا مهمان ما نیست صاحب خانه است
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

کادر درمان مستهلک شده است/ کرونا مهمان ما نیست صاحب خانه است

اسرار امروزعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: متاسفانه تا زمانی که این بیماری جدی گرفته نشود، مردم در مراسم عروسی، عزا و تجمعات شرکت کنند، برنامه مسافرت‌ها برقرار باشد، در استفاده از ماسک سهل انگاری کنند، کادر درمان از ادامه فعالیت ناتوان خواهند شد.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از مهر، کامران آقاخانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: باید بگویم کرونا دیگر مهمان نیست و صاحب خانه است و تا مدت‌ها با ما خواهد بود تا زمانی که درمان قطعی یا واکسنی برای آن ساخته شود، باید کار و زندگی و آموزش و درمان را بر این پایه برنامه ریزی کنیم.

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در ماه‌های گذشته از نزدیک شاهد جان فشانی کادر درمان بودم. واقعیت تلخ این است که کادر درمان مستهلک شده است و اگر حمایت نشوند، از ادامه فعالیت ناتوان خواهند شد.حمایت از کادر درمان فقط حمایت مالی نیست، بلکه کمک مردم را طلب می‌کند و آن کمک چیزی نیست به جز آنکه دستورالعمل‌های بهداشتی به دقت رعایت شود.

وی افزود: قطعاً همکار پرستاری که ماهانه ۳ تا ۴ میلیون دریافتی دارد و ۱۵ شیفت در بخش کرونا دارند، به دلیل عشق به کار خود و سوگندی که یاد کرده ثابت قدم باقی مانده است. به جرات می گویم اگر مردم یک ماه به طور جدی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و پیشگیری‌های لازم را انجام دهند، این بیماری به سرعت محدود خواهد شد و تعداد مبتلایان از تعداد انگشتان دست نیز کمتر خواهد بود.

آقاخانی در پایان گفت: متاسفانه تا زمانی که این بیماری جدی گرفته نشود، مردم در مراسم عروسی، عزا و تجمعات شرکت کنند، برنامه مسافرت‌ها برقرار باشد، در استفاده از ماسک سهل انگاری کنند، این بیماری با همین شدت باقی خواهد ماند و این ویروس جولان خواهد داد و به راحتی عزیزان ما را گرفتار کرده و به کام مرگ می‌کشاند. وظیفه مردم پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌ها است و کادر درمان نیز وظیفه دارد به بیماران خدمت کند.

ارسال شده در یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۵:۳۹ بعد از ظهر
کد خبر: 7965496
آخرین خبر ها
گزیده خبرها