معاون وزیر نیرو از اجرای فاز نخست پروژه 3 هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان خبر داد

معاون وزیر نیرو از اجرای فاز نخست پروژه 3 هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان خبر داد

اسرار امروزمعاون برق و انرژی وزیر نیرو در مراسم آغاز  اجرای پروژه 3 هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان در رشت اظهار داشت: با اجرای طرح مذکور میزان شبکه کابل خودنگهدار برق استان گیلان به 30 درصد افزایش پیدا می‌کند.  حدود 20 هزار کیلومتر از شبکه برق استان گیلان ضعیف است و اصلاح آن ضرورت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو در مراسم آغاز  اجرای پروژه 3 هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان در رشت اظهار داشت: با اجرای طرح مذکور میزان شبکه کابل خودنگهدار برق استان گیلان به 30 درصد افزایش پیدا می‌کند.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر حدود 14 درصد از شبکه برق گیلان دارای کابل خودنگهدار است گفت: اجرای این طرح میزان شبکه کابل خودنگهدار استان را افزایش می‌دهد.

وی جزئیات فاز نخست اجرای پروژه 3 هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: قرار است در فاز نخست این پروژه با اعتباری بیش از 351 میلیارد تومان ، هزار کیلومتر از شبکه‌های سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود. همچنین فاز نخست طرح مذکور 375 کیلومتر سیم مسی به کابل خودنگهدار در رشت و 625 کیلومتر در شهرستان‌های استان با اعتبار 117 میلیارد تومان اجرایی می‌شود

حائری مشکلات ایجاد شده برای مردم استان در بارش برف سال گذشته را عامل اجرای این پروژه دانست و عنوان داشت: جلسات مختلف بین وزیر نیرو و استاندار گیلان منجر به تصمیم‌گیری جهت تعویض شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تا 3 هزار کیلومتر شد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه حدود 20 هزار کیلومتر از شبکه برق استان گیلان ضعیف است و اصلاح آن ضرورت دارد، افزود: برای رفع مشکلات حوزه برق استان گیلان پروژه مذکور را اجرایی می‌کنیم تا مردم در ایام مختلف به‌ویژه زمستان دچار مشکلات کمتری شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح علاوه بر گیلان در استان‌های مختلف کشور اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: هدفگذاری ما این است که تا پایان سال 1400، 14 هزار کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار در کشور جایگزین سیم‌های مسی فرسوده شود.

ارسلان زارع استاندار گیلان  در حاشیه آغاز فاز نخست تبدیل شبکه مسی توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیش از ۳۶ درصد شبکه های توزیع برق گیلان عمری فراتر از ۳۰ سال دارند و به لحاظ فرسودگی از متوسط کشوری بالاتر هستند، تبدیل شبکه سیم مسی به خودنگهدار  برای کاهش آسیب پذیری انری ضروری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بروز مشکلات در حوادث طبیعی به حدی بود که در برف بهمن ماه سال گذشته شاهد قطعی شبکه های برق در شهرها و روستاها به ویژه مرکز استان بوده ایم.

نماینده عالی دولت در استان به برنامه ریزی های موثر وزارت نیرو و اختصاص سهم قابل توجهی از میزان کشوری به گیلان اشاره کرد و گفت: از امروز تا حداکثر چهار ماه، یک هزار کیلومتر شبکه توزیع استان اصلاح و به کابل های خودنگهدار تجهیز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قول مساعد وزارت نیرو ، حداقل ۵۰ درصد از شبکه های برق استان تا پایان سال ۱۴۰۰ به کابل خودنگهدار مجهز می‌شوند.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۹ بعد از ظهر
کد خبر: 5284283
آخرین خبر ها
گزیده خبرها