استان گیلان از پیک مصرف تابستان 99 با کمترین میزان خاموشی عبور کرد
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:

استان گیلان از پیک مصرف تابستان 99 با کمترین میزان خاموشی عبور کرد

اسرار امروزمدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: پویش مردمی مدیریت کولرها برای اولین بار در کشور در استان گیلان توسط این شرکت به اجرا درآمد و طی آن با همراهی بسیار خوب مشترکین محترم پیک روز در استان به خوبی کنترل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکتر هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت : برق از مهم ترین صنایع زیر ساختی است که در یکی از با اهمیت ترین شاخصهای توسعه یافتگی در قالب مصرف سرانه برق ، خود را متعالی می سازد .

وی افزود : مشترکین خانگی و سایر مصارف از حیث کلی بیشترین میزان مشترکین را به خود تخصیص می دهند و از این رو سهم مهمی از مصرف نیز مربوط به این گروه ها است .

هنرمند خاطرنشان کرد: چالشهای زیادی در بخش تامین برق پایدار برای شرکت توزیع برق گیلان وجود دارد و این شرکت با اجرای برنامه های مدون براساس شاخصهای مدیریت مصرف اثربخش در راستای کاهش هرچه بیشتر پیک بار و اصلاح الگوی مصرف موفق شد در سال جهش تولید از پیک مصرف تابستان 99 با کمترین میزان خاموشی عبور کند . حداکثر نیاز مصرف استان در ساعت 14 هشتم مرداد سالجاری به میزان 1810.7 مگاوات بود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: پویش مردمی مدیریت کولرها برای اولین بار در کشور در استان گیلان توسط این شرکت به اجرا درآمد و طی آن با همراهی بسیار خوب مشترکین محترم پیک روز در استان به خوبی کنترل شد زیرا طی این پویش مردمی از مشترکین خواسته شده بود بین ساعات 14 الی 15 در منزل یا محل کار به مدت 15 دقیقه کولرهای خود را خاموش کنند .

این مسئول اظهار داشت : شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، به منظور اجرای طرح های پیک سایی و مدیریت مصرف برق در بخش خانگی و تجاری ضمن مانیتور مصرفی فیدرها و شناسایی فیدرهای پرمصرف باجذب و بکار گیری پیمانکار ( تجمیع کننده ها ) از طریق ارسال پیامک هشداردهنده هم چنین  مراجعه به مشترکین پرمصرف به منظور آگاه سازی این  مشترکین با مفاهیمی همچون فصل پیک علت خاموشی های با برنامه و روشهای کاهش آن به منظور افزایش مشارکت مشترکین مطابق آیین نامه پاسخگویی باراقدام نمود . 

وی افزود: در شش ماهه اول سال ساعات اوج مصرف در روز برای ادارات و دستگاه های اجرایی 12 الی 17 و در شب 20 الی 24 برای مشترکین خانگی است و مصرف بهینه در این بازه زمانی علاوه بر کاهش مصرف برق استان تاثیر بسزایی در کاهش بهای برق مصرفی مشترکین دارد.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 9306644
آخرین خبر ها
گزیده خبرها