ارائه گزارشات یکطرفه در جلسات کارایی لازم را ندارد/ اقدامات توسعه‌ای در گیلان قابل قبول نیست
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی:

ارائه گزارشات یکطرفه در جلسات کارایی لازم را ندارد/ اقدامات توسعه‌ای در گیلان قابل قبول نیست

اسرار امروزشهر صنعتی رشت در حالت کما به‌سر می‌برد/ صنعت دخانیات گیلان روز به روز ضعیف‌تر می‌شود/ مکانیزه کردن کشاورزی در استان پس از 30 سال هنوز وضعیت خوبی ندارد/ طرح هادی باعث مهاجرت جوانان به حاشیه شهرها شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم ، سید علی آقازاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان گیلان گفت:  ارائه گزارشات یکطرفه در جلسات کارایی لازم را ندارد و  باید گزارش کسانی که ناظر به اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی هستند و نمایندگانی از صنوف مختلف نیز شنیده می‌شد تا با مشکلات آنها آشنا می‌شدیم.

آقازاده افزود: اقدامات توسعه‌ای در گیلان قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: شهر صنعتی رشت با آن سابقه طولانی در کما به‌سر می‌برد و اگر پروژه‌ای هم وجود داشته باشد زمینی برای تحویل به متقاضی در این شهر صنعتی وجود ندارد.

آقازاده بیان کرد: شرکت دخانیات گیلان که روزی برای حدود 3 هزار نفر شغل ایجاد کرده بود امروز با کمتر از یکهزار نفر در حال فعالیت است و این صنعت محوری در گیلان در آینده نزدیک ضعیف‌تر خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه استان‌هایی که شرایط مشابهی با گیلان دارند به ‌لحاظ شاخص برخورداری قابل مقایسه با ما نیستند، خاطرنشان کرد: مکانیزه کردن کشاورزی در استان پس از 30 سال هنوز وضعیت خوبی ندارد و حلقه توسعه کشاورزی تکمیل نیست و ظرفیت پایین کارخانجات برنجکوبی نیز یکی از معضلات استان است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه طرح هادی باعث مهاجرت جوانان به حاشیه شهرها شده است ابراز داشت: عدم بومی‌سازی تجهیزات کشاورزی و تطابق آنها با شرایط آب و هوایی استان و همچنین تاخیر در تکمیل پروژه‌هایی نظیر راه آهن از دیگر معضلات گیلان است.

وی با اشاره به کاهش مقدار برداشت محصول برنج در این استان اظهار داشت: ضریب تبدیل نیز به 35 درصد رسیده است و انتظار داریم از محل ماده 12 کمک آنی به کشاورزان انجام شود تا دغدغه‌های آنها برطرف شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۶ بعد از ظهر
کد خبر: 7822006
آخرین خبر ها
گزیده خبرها