کمبودی در اقلام اساسی نداریم
نایب رئیس اتاق اصناف کشور:

کمبودی در اقلام اساسی نداریم

اسرار امروزرئیس اتاق اصناف استان گیلان فعالیت مستمر بازرسان سازمان‌ صمت، بازرسان نظام صنفی، بسیج اصناف و نظایر این تشکل‌ها جهت برقراری تعادل و ثبات در بازار را تعیین کننده دانست و گفت: به‌علت نوسانات مختلف اقتصادی سرمایه اصناف کاهش چشمگیری پیدا کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، جلال‌الدین محمد شکریه نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در بخش کالاهای اساسی نداریم و اقلام به اندازه کافی موجود هستند.

شکریه ضرورت کاهش نگرانی‌های عمومی در بحث کنترل قیمت کالاها به ‌ویژه اقلام اساسی را از جمله نکاتی که اتاق اصناف کشور با حساسیت موضوع آن را پیگیری می‌کند خواند و افزود: بدون شک در راستای تنظیم بازار و بحث عرضه و تقاضا در کشور، توجه به فرهنگ خرید مردم و اقدام در راستای اصلاح آن امری ضروری است.

شکریه با بیان اینکه طبق تجربیات به دست آمده در سنوات اخیر خرید بیش از حد نیاز یک کالای خاص زمینه کمبود آن در سطح کشور و به هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا را فراهم می‌کند، تصریح کرد: در حوزه تنظیم بازار و اقداماتی که باید انجام شود تنها اصناف مسئولیت ندارند بلکه دولت و بخش خصوصی هم نقش فعالی را ایفا می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان ضمن استناد به گزارشاتی که در ستاد تنظیم بازار در مورد اقلام مختلف کالاهای اساسی داده می‌شود از عدم کمبود در گوشت قرمز مورد نیاز بازار سخن گفت و اظهار داشت: در راستای ایجاد اتحادیه استانی کشتارگران مرغ، از دبیرخانه هیئت عالی نظارت درخواست کد آی‌سی کردیم که تا امروز این کد داده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه جهت تأمین اقلام مصرفی خانوار نظیر انواع بیسکویت، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و حتی شوینده‌ها مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: گاهی مشاهده می‌شود که این دست از کالاها در سطح بازار با افزایش قیمت مواجه می‌شوند که این مشکل بیشتر به علت مؤلفه‌هایی مانند نوسان و تغییرات نرخ ارز اتفاق می‌افتد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور در مورد برگزاری نمایشگاه پاییزه در رشت هم مطالبی بیان داشت و با تأکید بر اینکه امسال شرایط برپایی چنین تجمعاتی باید از استانداردهای خاصی برخوردار باشد، تصریح کرد: در همین راستا جلسه کمیته راهبردی نمایشگاه پائیزه جهت تعیین قیمت و انجام هماهنگی‌های لازم در استان گیلان برگزار شد.

شکریه ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا توسط مجری برگزاری نمایشگاه پاییزه رشت را که احتمالاً در پایان شهریور برگزار می‌شود را لازم و ضروری اعلام کرد و ابراز داشت: در بحث رعایت موازین بهداشتی در نمایشگاه‌ها، اتاق اصناف حساسیت زیادی دارد و روند آن را با دقت هرچه تمام‌تر نظارت و بررسی می‌کند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان فعالیت مستمر بازرسان سازمان‌ صمت، بازرسان نظام صنفی، بسیج اصناف و نظایر این تشکل‌ها جهت برقراری تعادل و ثبات در بازار را تعیین کننده دانست و گفت: به‌علت نوسانات مختلف اقتصادی سرمایه اصناف کاهش چشمگیری پیدا کرده اما با تمام این‌ها جامعه بزرگ اصناف در بسیاری از بخش‌ها پیشتاز است.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۰ بعدازظهر
کد خبر: 6604049
آخرین خبر ها
گزیده خبرها