تیر خلاص شورای شهر رشت!

تیر خلاص شورای شهر رشت!

اختصاصی/ اسرار امروزاعضای شورای شهر رشت که با اکثریت آراء ، سکان شهرداری رشت را به ناصر حاج محمدی تحویل داده بود و حتی برای اسکان وی مبلغ 450 میلیون تومان وام قرض الحسنه از جیب خود پرداخت کرد در نهایت ، با وی نیز خداحافظی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اعضای شورای شهر رشت که با اکثریت آراء ، سکان شهرداری این شهر پر حاشیه را به ناصر حاج محمدی تحویل داد و حتی یک عضو شورای شهر برای اسکان وی مبلغ 450 میلیون تومان وام قرض الحسنه از جیب خود پرداخت کرد در نهایت و با توجه به اینکه زمان زیادی به انتخابات دوره ششم شوراها باقی نمانده است، با حاج محمدی نیز خداحافظی کرد.

 این بار هم برخی اعضای شورای شهر رشت تغییر پی در پی شهردار رشت را با دخالت دستهای بیرونی مرتبط دانستند و البته کارنامه مثبت و خوبی برای شورای پنجم در تصورات خود تعریف می کنند.

ناصر حاج محمدی هم که کار خود را تمام شده می دانست  در یکصد و شصت و دومین جلسه فوق العاده شورای شهر رشت نیز حاضر نشد و در نهایت عطای ادامه شهرداری خود در این شهر را به لقایش بخشید.

نکته قابل تامل در عملکرد برخی اعضای شورای شهر دوره پنجم، تغییر مکرر مواضع آنهاست. برخی از اعضایی که پیش از این مخالف استیضاح شهردار رشت بودند در یکصد و شصت و دومین جلسه فوق العاده شورای شهر رشت ناگهان به این نتیجه رسیدند که حاج محمدی باید برکنار شود.

حالا مردم شهر رشت منتظرند تا ببینند شورای شهر رشت در گام بعدی خود برای انتخاب شهردار چه تدبیری می کند. هر چند معتقدند عمر خدمتی شهردار آینده به دلیل فرایند طولانی انتخاب شهردار تا تایید وزارت کشور کوتاه خواهد بود و تنها شهروندان و شهر خسته رشت از این تغییرات پی در پی شهردار ضرر می کنند.

مردم شهر رشت انتظار دارند تا اعضای شورای شهر رشت بابت کم کاریهای خود در دوره پنجم ، پاسخگوی مطالبات و سئوالات در خصوص تغییرات مکرر تصمیم گیری در انتخاب و استیضاح شهردار این شهر باشند. آنان می گویند : دخالت دستهای بیرونی در انتخاب یا استیضاح شهرداران رشت در دوره پنجم، فرار رو به جلو شورای شهر رشت برای عدم پاسخگویی در حوزه کاری خود در مجموعه مدیریت شهری است. اعضای شورای شهر رشت باید بار مسئولیت  تمامی ناکارآمدیها وعدم پاسخگویی ها به مطالبات مردم را بپذیرند.

طرح دلایلی نظیر دخالت دستهای بیرونی در تغییر پی در پی شهردار رشت و انداختن تقصیر به گردن سایرین پذیرفته نیست چرا که بعد از این هم می تواند بعنوان دلیل برکناری شهردار بعدی طرح شود.

مردم رشت معتقدند پر واضح است دلایل مطرح شده از سوی شورای شهر رشت در خصوص این تغییرات ، بهانه ای برای پوشاندن ناکارآمدی خود و انداختن توپ به زمین دیگران است چرا که چنین استدلال هایی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست .

در حالیکه سال چهارم فعالیت دوره پنجم شورا در حال گذار است اما تاکنون اعضای شورای شهر رشت حاضر نشدند تا در یک نشست خبری ، عملکرد خود را بطور شفاف به اطلاع شهروندان برسانند.

امید است شورای شهری که قرار بود با تئوری “دیوار شیشه‌ای” عملکرد خود را بطور شفاف در معرض دید شهروندان قرار دهد، با حضور در جمع رسانه ها پاسخگوی سوالات بسیار افکار عمومی و شهروندان باشد.

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲ قبل از ظهر
کد خبر: 5581284
آخرین خبر ها
گزیده خبرها