صندوق با تمام توان از دخانیات حمایت خواهد کرد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد:

صندوق با تمام توان از دخانیات حمایت خواهد کرد

اسرار امروز. تولید محصولات دخانی مجتمع دخانیات گیلان  باید به ۷ میلیارد نخ برسد/ باید با تبدیل دارایی های غیر مولد به دارایی های مولد، بخشی از نقدینگی لازم را تامین کرد/ ورود دخانیات به بورس بسیار مهم است/ همسایگان ما بازارهای صادراتی جذابی هستند/ دخانیات مشکل نقدینگی دارد/ مشکلات تنها با اخذ تسهیلات بانکی حل نخواهد شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در سفر یک روزه خود به استان گیلان از مجتمع دخانیات گیلان بازدید نمود. در این بازدید دکتر رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور از خطوط تولید، فرآوری، فیلتر سازی و آزمایشگاه مجتمع دخانیات گیلان بازدید کرد.

در جریان این بازدید که دکتر افضلی مدیرعامل شرکت دخانیات ایران و مهندس امینی مدیر مجتمع دخانیات گیلان حضور داشتند گزارشی از عملکرد این مجتمع ارائه دادند. همچنین در  این بازدید، پروژه تغییر سایز ماشین بسته بندی GDX1 از سایز کینگ به سایز کوچک افتتاح شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در ادامه این بازدید در سخنانی در جمع مدیران و کارکنان دخانیات  گفت: دخانیات مشکل نقدینگی دارد و این مشکل تنها با اخذ تسهیلات بانکی حل نخواهد شد و باید با تبدیل دارایی های غیر مولد به دارایی های مولد، بخشی از نقدینگی لازم را تامین کرد.

وی افزود: ورود دخانیات به بورس موضوع بسیار مهمی است. این شرکت برای بازار سرمایه جذابیت زیادی دارد و بورسی شدن دخانیات تاثیرات مثبت فراوانی را برای این شرکت در پی خواهد داشت.

مسرور ضرورت افزایش تولید دخانیات را خاطر نشان و تصریح کرد: باید طبق برنامه، تولید محصولات دخانی مجتمع دخانیات گیلان افزایش یابد و به ۷ میلیارد نخ برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد نگاه ویژه به موضوع صادرات را یادآور شد و تاکید کرد: همسایگان ما و به خصوص روسیه بازارهای صادراتی جذابی هستند. روسیه سالانه ۵ میلیارد دلار سیگار و توتون وارد می کند. واقعا سهم ما از این بازار چقدر است؟ ما با این کشورها تجارت ترجیحی داریم و باید از این مزیت برای صادرات سیگار استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به مزیت کریدور تجاری چین –قزاقستان-انزلی نیازی نیست حتما واردات مواد اولیه دخانیات از جنوب کشور انجام شود بلکه به ویژه برای دخانیات گیلان، واردات از این کریدور صرفه بهتری خواهد داشت.

مسرور با تشکر از تلاش های مدیرعامل دخانیات و همکارانش گفت: قرار است سایپا ۱۵۰ دستگاه وانت پراید در اختیار شبکه توزیع دخانیات قرار دهد.

وی گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و ما در این شرایط به مدیران اجرایی با جسارت نیاز داریم. البته مجموعه صندوق با همه توان خود از مدیران کارآمد شرکت های تابعه و به ویژه دخانیات حمایت خواهد کرد.

ارسال شده در دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۳ بعد از ظهر
کد خبر: 0919000
آخرین خبر ها
گزیده خبرها