۵۰ درصد توليدکنندگان کاملاً تعطيل هستند/ مطالبه ماليات اصناف نيست

۵۰ درصد توليدکنندگان کاملاً تعطيل هستند/ مطالبه ماليات اصناف نيست

اسرار امروز. بسيارند آدم هايي که سال هاست با درآمدهاي نجومي، حتي يک ريال ماليات نداده اند و دولت سراغشان نمي رود/ سازمان امور مالياتي طوري محاسبه می کند مثل اینکه هيچ اتفاقي براي اقتصاد و کسب و کار رخ نداده است؟!/ سودهاي نجومي کمر توليد را شکسته و هيچ حامي و مدد رساني وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حبيب اله طهماسبي نيک با اشاره به شرايط اقتصادي حاکم بر کشور، گفت: اگر ارز روز به روز گرانتر شود، مشکلات بي نهايت زياد شده و عده بيشتري به جمع بيکاران اضافه خواهند شد.

رئيس اتحاديه خياطان زنانه و مردانه تهران در پرتال اتاق اصناف تهران تاکید کرد: به طور ميانگين از ۱۰۰ درصد توليدکنندگان اين صنف، ۵۰ درصد کاملاً تعطيل هستند.

طهماسبي نيک یادآور شد: درصد بالايي از افراد شاغل در اين صنف در مکان هاي استيجاري کار و زندگي مي کنند؛ لذا به جهت وضع بد اقتصادي توان اداره زندگي را از کف داده اند و سبد خريد روزانه شان روز به روز کوچکتر وکوچکتر مي شود.

وی با ابراز تاسف از عملکرد سازمان امور مالياتي اظهار داشت: در اين شرايط بد اقتصادی که توان افراد براي تامين اولين نيازهاي زندگي هم وجود ندارد، سازمان امور مالياتي به جاي دستگيري و همراهي با صنوف بيکار، تنها به مطالبات خود مي انديشد و طوري محاسبه می کند مثل اینکه هيچ اتفاقي براي اقتصاد و کسب و کار رخ نداده است؟!

رئيس اتحاديه خياطان زنانه و مردانه تهران خاطرنشان کرد: درحالي که اصناف هميشه همگام با دولت در تمامي جبهه ها بوده اند ، چگونه است در شرایطی  که امروز که اصناف بايد حمایت شوند، امور مالیاتی به سراغ اصناف مي رود تا مطالبه ماليات کند؟

وي اضافه کرد: بانک ها از ديگر اداراتي است که به جاي مدد از توليدکننده، سنگ بر سر راه توليد مي اندازد. با دريافت سودهايي بالا، توليد را به جاي تقويت نابود مي کند. نظام بانکي در سراسر دنيا ، حامي توليد کننده است در حاليکه در اينجا سودهاي نجومي کمر توليد را شکسته و هيچ حامي و مدد رساني وجود ندارد.

طهماسبی نیک گفت: دولت افرادي که فرار مالياتي دارند را شناسايي کند. بسيارند آدم هايي که سال هاست با درآمدهاي نجومي، حتي يک ريال ماليات نداده اند و دولت سراغشان نمي رود؛ اما براحتي از کاسبي که تنها يک مغازه کوچک توليدي دارد، مطالبه مالياتي سنگين مي کند، کاسب مي ماند و يک دنيا بدهي.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۶ قبل‌ازظهر
کد خبر: 0612563
آخرین خبر ها
گزیده خبرها