حدود 85 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است
رئیس سازمان چای کشور:

حدود 85 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است

اسرار امروزرئیس سازمان چای کشورگفت : سوق پیدا کردن ذائقه مصرف ‌کننده داخلی به سمت چای ایرانی و استقبال از این محصول بدون شک موجب تقویت صنعت چای می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم ، رئیس سازمان چای کشورگفت :  برنامه‌ریزی برای افزایش تولید چای ایرانی ضرورت دارد. حبیب جهانساز اظهار داشت: ترویج عملیات بهزراعی باغات چای گیلان و مازندران در دستور کار سازمان چای است.
وی اعلام کرد: پرداخت مستمر مطالبات چایکاران گیلان و مازندران در دستور کار سازمان چای قرار دارد.
رئیس سازمان چای کشور تاکید کرد: همکاری و مشارکت بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان برای افزایش راندمان تولید چای در واحد سطح اتفاقی خوب و اثربخش بود و قصد داریم با تشکیل کمیته‌های تخصصی و کمک به ترویج عملیات بهزراعی زمینه وفزایش راندمان تولید چای در واحد سطح را فراهم کنیم.
جهانساز موقعیت ممتاز چای ایرانی به لحاظ کیفیت و ارگانیک بودن آن را مورد توجه قرار داد و با تأکید بر اینکه گرفتن سهم بیشتری از بازار داخلی از اهداف مهمی است که دنبال می‌شود، تصریح کرد: سوق پیدا کردن ذائقه مصرف ‌کننده داخلی به سمت چای ایرانی و استقبال از این محصول بدون شک موجب تقویت صنعت چای می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان چای با پشتیبانی‌های دولت حمایت‌های خوبی را از کشاورزان چایکار گیلان و مازندران انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: حمایت از چایکار گیلانی و مازندرانی در بخش تأمین نهاده‌ها، اعطاء تسهیلات، بیمه و پرداخت مطالبات آنان موجب افزایش انگیزه آنان برای ورود به باغات چای شده که هدفی مهم محسوب می‌شود.
رئیس سازمان چای کشور با تأکید بر اینکه با کمک همه دست ‌اندرکاران صنعت چای در سال‌های اخیر شاهد بازگشت چایکاران به باغات و احیاء دوباره باغات چای رها شده هستیم، افزود: امیدواریم با اجرای برنامه‌های راهبردی سازمان چای و با استمرار این روند شاهد اشتغال هر چه بیشتر و خودکفایی در زمینه صنعت چای کشور باشیم.
جهانساز آخرین روند پرداخت مطالبات چایکاران گیلان و مازندران را نیز برشمرد و با بیان اینکه تاکنون چیزی حدود 85 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده و 15 درصد از آن باقی مانده است، گفت: طبق آمار تا تاریخ 21 مهر ماه امسال 123 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 484 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.
وی در مورد نوع برگ سبز خریداری شده از چایکاران هم مطالبی عنوان کرد و با تأکید بر اینکه 60 هزار و 172 تن از برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و 62 هزار و 922 تن درجه 2 است اظهار داشت: تا تاریخ 21 مهر امسال 27 هزار و 69 تن چای خشک در کارخانجات چایسازی گیلان و مازندران تولید شده است.
رئیس سازمان چای کشور وابستگی اقتصاد برخی از خانوارهای چایکار به درآمد حاصل از برداشت برگ سبز چای را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه پرداخت مطالبات چایکاران روند خوبی دارد ابراز داشت: برداشت پائیزه برگ سبز چای تا 30 مهر ادامه دارد و چایکاران می‌توانند محصول برداشت شده خود را تحویل کارخانجات دهند.
جهانساز فعال بودن کارخانجات چایسازی در گیلان و مازندران، برندسازی و کیفی‌سازی محصول تولید شده را از جمله دستاوردهای به دست آمده در صنعت چای اعلام کرد و بیان داشت: در همین راستا پرداخت تسهیلات با نرخ سود کم به کشاورزان چایکار و کارخانجات چایسازی نیز از گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

ارسال شده در شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۰ بعد از ظهر
کد خبر: 0106963
آخرین خبر ها
گزیده خبرها