50 درصد مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان :

50 درصد مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند

اسرار امروزرییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: این روزها مردم نه‌ تنها از ماسک استفاده نمی‌کنند بلکه رعایت اصل مهم فاصله‌گذاری اجتماعی را هم جدی نمی‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از  تسنیم ، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  در حاشیه بازدید از یک بیمارستان با اشاره به اینکه 50 درصد مردم استان ماسک و فاصله ‌گذاری اجتماعی را جدی نمی‌گیرند از این وضعیت ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: 300 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

ارسلان سالاری مهم‌ترین عامل در افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان را عدم توجه جدی به رعایت پروتکل‌ها و موازین بهداشتی از سوی مردم اعلام کرد و بیان داشت: در مورد مراسم عزاداری ماه صفر نیز برگزاری مراسم در فضاهای سربسته ممنوع است و از طرفی مردم هم باید برای شرکت در این مجالس ماسک بزنند.

وی کاهش مدت زمان حضور مردم در اجتماعات عزاداری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: بدون شک راه مقابله با شیوع کرونا در وضعیت فعلی تنها عمل به نکات بهداشتی است اما این روزها مردم نه‌ تنها از ماسک استفاده نمی‌کنند بلکه رعایت اصل مهم فاصله‌گذاری اجتماعی را هم جدی نمی‌گیرند.

وی تعطیلات آخر هفته را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا مردم باید تا جایی که امکان دارد از سفرهای غیرضرور و ترددهای بی‌مورد خودداری کنند، ابراز داشت: توصیه ما به مردم و تمام شهروندان گیلانی این است که اگر ناچار به تردد در اماکن عمومی هستند حتماً از ماسک استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیشترین عامل ابتلاء گیلانی ها به ویروس کرونا را عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرد و با تأکید بر اینکه چنین روندی نگران‌کننده است، اظهار داشت: بر اساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سه ماهه گذشته تعداد بیماران کرونایی استان بین عدد 250 تا 300 متغیر بوده است.

سالاری با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته روند ابتلاء مردم به ویروس کرونا در گیلان کاهشی نبوده است تصریح کرد: در حال حاضر و با تلاش شبانه‌روزی کادر درمان تعداد زیادی از بیماران کرونایی بهبود پیدا کرده و مرخص شده‌اند از طرفی روزانه حدود 50 تا 70 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری می‌شوند.

ارسال شده در شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۳ بعد از ظهر
کد خبر: 7879450
آخرین خبر ها
گزیده خبرها