آستارا دچار بحران بی آبی است؟!
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی:

آستارا دچار بحران بی آبی است؟!

اسرار امروزبحران بی آبی در روستاهای این شهرستان به مراتب بدتر است و به نوعی بی آبی محض در روستاها داریم/ برخی از روستاهای شهرستان حتی یک هفته بدون آب شرب بوده‌اند/ روا نیست روستائیان عزیز را از دسترسی به آب سالم و با کیفیت محروم کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، شهرستان آستارا دارای هفت رشته رودخانه دائمی و 11 آب ‌بندان با ظرفیت بالغ بر پنج میلیون متر مکعب آب را دارا است. این شهرستان مرزی که 91 هزار نفر جمعیت دارد در حالیکه یکی از پرآب ترین شهرهای گیلان و حتی کشور محسوب می شود با بحران آب شرب در شش ماه اول سال روبروست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در جمع مدیران کل آبفا و آب منطقه‌ای گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: با وجود تلاش‌هایی که در حوزه آبفا انجام شده، اما همچنان این شهرستان دچار بحران بی آبی است.

غلامرضا مرحبا با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی این شهر در آپارتمان ها به دلیل افت فشار اکثراً از پمپ آب استفاده می‌کنند، تصریح کرد: این بحران در روستاهای این شهرستان به مراتب بدتر است و به نوعی بی آبی محض در روستاها داریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در تابستان سال گذشته برخی از روستاهای شهرستان حتی یک هفته بدون آب شرب بوده‌اند، خاطرنشان کرد: چاه‌های موجود در روستاهای بزرگ این شهرستان جوابگوی نیازهای مردم این منطقه نیستند.

مرحبا با اشاره به ناکافی بودن تعداد چاه‌های موجود در روستاهای شهرستان بر لزوم احداث چاه‌های جدید تاکید کرد و گفت: متاسفانه به‌دلیل مشکلات موجود در حوزه آبرسانی مردم روستاها در ایام بحران از چشمه‌ها آب مورد نیاز خود را تامین می‌کنند.

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه چرا مردم روستاهای این شهرستان باید چندین روز به آب سالم دسترسی نداشته باشند، تصریح کرد: با وجود شرایط بد اقتصادی حاکم در کشور روا نیست روستائیان عزیز را از دسترسی به آب سالم و با کیفیت محروم کنیم.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب استحصال شده  سد ملاهادی آستارا پس از بهره‌برداری پاسخگوی نیازهای مردم این شهرستان نخواهد بود بر لزوم برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تامین آب از طریق رودخانه چلوند آستارا تاکید کرد.

ارسال شده در یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳ قبل از ظهر
کد خبر: 4405447
آخرین خبر ها
گزیده خبرها