ترس مردم ریخته است؟!
معاون کل وزارت بهداشت:

ترس مردم ریخته است؟!

اسرار امروزمعاون کل وزارت بهداشت گفت: جامعه پزشکی و پرستاری ما خسته و فرسوده هستند. دو نفر از نیروهای خدماتی شهید شدند، پزشک متخصص طب اورژانس ما جان خود را از دست دادند و چند روز قبل رئیس یک بیمارستان ما به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ایرج حریرچی گفت: موج سوم با موج اول و دوم کرونا تفاوت اساسی دارد.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: دو نفر از نیروهای خدماتی شهید شدند، پزشک متخصص طب اورژانس ما جان خود را از دست دادند و چند روز قبل رئیس یک بیمارستان ما به شهادت رسید. جامعه پزشکی و پرستاری ما خسته و فرسوده هستند.

وی درباره واکسن کرونا اظهار داشت: امیدواریم در خصوص واکسن کرونا نتایج موثری دریافت کنیم اما از سویی باید دید که بشریت چند دهه است که با ایدز درگیر، مالاریا و ... است و واکسنی برای آنها کشف نشده است.

حریرچی تاکید کرد: تنها راه برای برای کاهش شیوع بیماری تغییر رفتار اجتماعی بیماری است اما متاسفانه ترس مردم ریخته است و شاهد ورود آنها به اجتماع بدون رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

وی با بیان اینکه برای کاهش موارد فوتی و ابتلا به کرونا همه مردم باید ماسک بزنند، افزود: باید 95 درصد مردم ماسک بزنند تا بتوانیم شیوع کرونا را کاهش دهیم، مردم باید از هنگام خروج از خانه تا ورود ماسک بزنند. حتی افرادی که مبتلا شده و درمان شده‌اند باید از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: عدد 2.5 مولد نسلی ابتلا و شیوع کرونا در اردیبهشت به دلیل رعایت کردن اصول بهداشتی به 9 صدم رسید و متاسفانه به دلیل رعایت نکردن این عدد در حال افزایش است.

حریرچی با بیان اینکه از نیمه دوم تیر، شاهد افزایش مرگ و میر‌ها بودیم گفت: با رعایت کردن یا نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، معمولاً پس از ۵ تا ۷ روز، موارد سرپایی کاهش یا افزایش می‌یابد و حدود ۲ تا ۳ هفته بعد، موارد بستری و ۴ تا ۶ هفته بعد، موارد مرگ، کاهش یا افزایش می‌یابد.

ارسال شده در چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 7926902
آخرین خبر ها
گزیده خبرها