کوچکی‌نژاد دناپلاس مجلس را به خیرین مدرسه ساز هدیه کرد
جنجال دنا پلاس 600 میلیونی

کوچکی‌نژاد دناپلاس مجلس را به خیرین مدرسه ساز هدیه کرد

اسرار امروزجبار کوچکی نژاد در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان در خصوص هدیه وی به خیرین مدسه ساز از جیب مجلس، گفت: مجلس تاکنون هیچ قانونی ابلاغ نکرده است که این انتقال ایراد دارد. من برای کسانی که از موضوع خبر ندارند و چنین اظهارنظر‌هایی می‌کنند، متأسفم.

ماجرای تحویل خودروی دناپلاس به نمایندگان مجلس که باعث ایجاد حواشی و واکنش تعدادی از مسئولان و مردم شده بود، این بار نیز با هدیه دنا پلاس نماینده مجلس به سازمان نوسازی مدارس حاشیه درست کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خودروی اعطایی دنا پلاس مجلس را به سازمان نوسازی مدارس هدیه کرد، تا خیریه‌ها پول این خودرو را دریافت کنند. وی خودروی دناپلاس خود را که چند روز پیش تحویل گرفته بود، برای ساخت یک مدرسه در روستای محروم پاربیجار استان گیلان اهدا کرد.

اما ظاهرا این موضوع باعث انتقاد برخی همکاران وی شد. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به خبر اهدای خودرو دنا پلاس مجلس توسط یکی از نمایندگان به خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: خودروی دنا پلاسی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته جزو اموال مجلس شورای اسلامی بوده و سند آن به نام نمایندگان نیست که بخواهند آن را به فرد یا نهادی ببخشند. بنده به این نماینده پیشنهاد می‌کنم که خانه یا ماشین خود را برای مدرسه سازی اهدا کند به عنوان مثال مگر می‌شود اتوبوس یا مترو که جز اموال دولت است را به کسی بخشید؟

اما کوچکی نژاد  در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان و در پاسخ به این اظهارات ، گفت: انتقال سند رسمی این خودرو بر اساس بند ۱ تعهدنامه ایران‌خودرو، حداکثر یک سال بعد امکان دارد.

این نماینده مجلس گفت: این خودرو را با یک سند عادی یا قولنامه، با نوسازی مدارس واگذار کردم تا پس از زمان مقرر، سند رسمی انتقال یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: معترضان به این موضوع شاید خودشان حاضر به انجام چنین کاری نباشند و می‌توان آن را نوعی حسادت دانست.

کوچکی نژاد با یادآوری اینکه در تعهدنامه خودرو نوشته شده سند قطعی آن حداکثر پس از یک سال انتقال می‌یابد، بیان کرد: خودرو فعلاً در اختیار سازمان نوسازی است. بسیاری از جابه‌جایی‌های اموال با یک سند عادی انجام می‌شود تا بعد به نحو قطعی رخ دهد.

وی تأکید کرد: مجلس تاکنون هیچ قانونی ابلاغ نکرده است که این انتقال ایراد دارد. من برای کسانی که از موضوع خبر ندارند و چنین اظهارنظر‌هایی می‌کنند، متأسفم.

ارسال شده در دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳ قبل از ظهر
کد خبر: 1699507
آخرین خبر ها
گزیده خبرها