تامین ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد خبر داد:

تامین ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات بازنشستگان

اسرار امروزدکتر رضا مسرور گفت: به دنبال اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکتر رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی برگزار شد، به مطالبات بازنشستگان فولاد از سال ۱۳۹۱ تاکنون اشاره کرد و اظهار داشت: باشروع بکار تیم مدیریتی جدید صندوق، همزمان با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح نظیر هیات امنای تامین اجتماعی و سایر صندوق های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برنامه ریزی برای تامین منابع مالی اجرای این طرح انجام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به تامین منابع مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی از محل سود سرمایه گذاری ها ،  گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و حمایت های دکتر شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر ارکان صندوق مجوزهای لازم اخذ شد و از مرداد ماه تاکنون معوقات بازنشستگان در حال پرداخت بوده و انتظار می رود تا پایان مهرماه، پایان یابد.

مسرور با بیان اینکه پس از پایان پرداخت معوقات، به دنبال اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان هستیم،  یادآور شد: مجوزهای لازم برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد باید اخذ شود و منابع مالی جهت اجرای آن تامین گردد.

وی با اشاره به بهینه سازی پرتفوی صندوق با هدف افزایش بازدهی دارایی ها، تاکید کرد: با توجه به اینکه  صندوق های بازنشستگی بخشی از هزینه های خود را از محل حق بیمه ها تامین می کنند و حدود ۵ هزار نفر به صندوق حق بیمه می دهند و ۸۷ هزار نفر مستمری دریافت می کنند، بنابراین بهینه سازی پرتفوی صندوق یکی از اولویت های ما برای تامین منابع است. ضمن اینکه در این مدت توانستیم بخشی از سهام وثیقه صندوق را آزاد نماییم.

وی در ادامه به افتتاح طرح های توسعه ای شرکت های زیر مجموعه صندوق در سال جاری اشاره و افزود: مهم ترین این پروژه ها پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن مرکزی است . در این پروژه ۲۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.

مسرور ادامه داد: این پروژه در راستای تکمیل زنجیره ارزش شرکت سنگ آهن مرکزی اجرا شده و با افتتاح آن ارزش افزوده مطلوبی حاصل خواهد شد. ضمن اینکه پروژه تامین برق کارخانه گندله سازی و همچنین پروژه های آب و فاضلاب نیز در ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در خصوص ادغام و انحلال شرکت های زیان ده گفت: برنامه ریزی های لازم در این مورد صورت گرفته و طی ماه های آینده شرکت های زیان ده و غیر سودده یا ادغام و یا منحل خواهند شد.

مسرور ادامه داد: شرکت های دخانیات، سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه نیز مراحل ورود به بورس را طی می کنند.

مسرور با اشاره به ضعف صنایع در بازاریابی و صادرات گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد یکی از شرکت های زیرمجموعه صندوق است که درصدد هستیم آن را به یک شرکت مدیریت صادرات توانمند تبدیل کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در ادامه سخنانش با تشریح خدمات رفاهی به بازنشستگان فولاد در ماه های اخیر گفت: با امضای تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان متقاضی پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار جهت استفاده بازنشستگان فولاد از امکانات رفاهی این وزارتخانه منعقد نموده ایم. همچنین ثبت نام از بازنشستگان برای پرداخت وام لیزینگ خودرو از مدتی قبل آغاز شده است. 

وی با اشاره به دو پروژه صندوق فولاد در حوزه گردشگری گفت: یکی از این پروژه ها نوسازی  مجتمع گردشگری گاجره است که مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شده و عملیات نوسازی آن به زودی آغاز خواهد شد تا امکان استفاده بازنشستگان و عموم مردم از این مجتمع فراهم گردد. همچنین پروژه دیگری در خصوص اراضی صندوق در کیش در برنامه داریم که پس از رفع مشکلات، با انعقاد تفاهم نامه آن با سازمان منطقه آزاد کیش در ماه های آینده پروژه مناسبی را انشاالله اجرایی کنیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۷:۳۴ بعد از ظهر
کد خبر: 2465574
آخرین خبر ها
گزیده خبرها