سهل انگاری و کوتاهی مدیران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست
اتمام حجت استاندار گیلان:

سهل انگاری و کوتاهی مدیران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

اسرار امروزمرکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی گیلان افتتاح شد/ اجازه تکرار تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل، داده نمی‌شود/ همت جدی مسئولان برای برطرف کردن مشکلات واحد های تولیدی و سرمایه‌گذاران امری ضروری است/ نباید یک کارگر در جریان واگذاری‌ها اخراج شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی گیلان را افتتاح کرد.

زارع در این جلسه گفت: استان گیلان رتبه ششم کشوری گیلان در حوزه سرمایه گذاری را کسب کرد و تحقق این مهم با تلاش فعالان حوزه صنعت، کارآفرینان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط است.

وی ادامه داد: سرمایه در گردش، معوقات بانکی ، مشکلات زیست محیطی و تامین منابع مالی را عمده ترین تنگناها در مسیر فعالیت واحدهای تولیدی است و تسریع در رفع موانع تولید و تلاش برای تحقق ظرفیت اسمی واحدهای صنعتی و تولیدی مورد تاکید است.

دکتر زارع با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دوم شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت مبنی بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه ‌روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید گفت: در راستای اجرای این دستور و رویکرد مهم ؛ مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان افتتاح شده است.

وی هدف از دایر شدن این مرکز را حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه ‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام ، تامین مالی ، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست ، منابع طبیعی و معادن و نیز رفع موانع صادراتی عنوان کرد.

 وی گفت: اصلی‌ترین هدف و برنامه مرکز باید جلوگیری از تبدیل مشکل واحدهای تولیدی به بحران باشد.

 نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران، رسیدگی و همت جدی مسئولان برای برطرف کردن مشکلات واحد های تولیدی و سرمایه‌گذاران امری ضروری است.

استاندار گیلان تصریح کرد: یکی از راهکارهای افزایش تولید در استان فراهم سازی بستر فعالیت واحدهای راکد و نیمه فعال است، ضمن آنکه باید ظرفیت اسمی واحدهای فعال افزایش یابد.

وی با اشاره به بازگشت شماری از واحد تولیدی راکد گیلان به چرخه تولید افزود: در مورد واگذاری ها ، چنانچه مالک و سرمایه گذار قبلی تمایل به ادامه سرمایه گذاری دارد ، استقبال می‌کنیم.

استاندار گیلان تصریح کرد: اجازه نمی دهیم تجربه تلخ واگذاری های غیراصولی در سنوات قبل تکرار شود و فروش صرفا به افراد توانمند ، دارای صلاحیت و ترجیحا بومی با شرط حفظ و نیز افزایش اشتغال انجام می شود ضمن آنکه نباید یک کارگر در جریان واگذاری‌ها اخراج شود.

دکتر زارع گفت: سهل انگاری و کوتاهی مدیران در پاسخگویی به واحدهای تولیدی، بهیچ وجه پذیرفتنی نیست.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۶ بعد از ظهر
کد خبر: 7061486
آخرین خبر ها
گزیده خبرها