​افتتاح  ۴ طرح عمرانی در بیمارستان رازی رشت در دهه فجر

​افتتاح ۴ طرح عمرانی در بیمارستان رازی رشت در دهه فجر

اختصاصی/ اسرار امروز. همزمان با ایام الله دهه فجر ، بخش‌های جدید مسمومیت، هماتولوژی ، رادیولوژی دیجیتال و سنگ‌شکن مرکز آموزشی‌درمانی رازی رشت با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال افتتاح شد.


این 4 طرح عمرانی با حضور مسؤلین علوم پزشکی گیلان، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، دکترجمالی نماینده مردم استارا در مجلس شورای اسلامی ،دکترر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشگی گیلان،دکتر انوش دهنادی ریس بیمارستان رازی رشت افتتاح شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افتتاح این پروژه ها گفت: شروع تمام این پروژه ها از شهریور ماه سال جاری بود و اعتبارات آن از جانب بخش خصوصی با هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال تامین شد.

وی با بیان اینکه بخش تازه افتتاح شده آنژیوگرافی از افتخارات خیرین استان گیلان است گفت: با افتتاح این بخش که توسط شرکت بهین طب با هزینه های حدود ۳۰ میلیارد ریال صورت گرفت مردم با هزینه دولتی ازبهترین و پیشرفته ترین امکانات بهره می برند.

شاهرخ یوسف زاده با تاکید بر اینکه فضای خدمات رسانی با برنامه پیش بینی شده رو به رشد است خاطر نشان کرد: تا تابستان سال ۹۶ اورژانس بیمارستان جهت خدمات رسانی بیشتر به بیماران راه اندازی می شود.

یوسف زاده چابک با اشاره براینکه شهرستان رشت با دارا بودن ۸ بیمارستان که اکثرا" قدمت بالا دارند کفاف نیازهای درمانی استان را نمیکند خاطر نشان کرد: ساخت بیمارستان مگا هاسپیتال در گیلان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستانهای رشت به صورت تخصصی عمل میکنند گفت: لازم است همه تخصص ها به غیر از سوختگی در یک بیمارستان جنرال دیده شود.

وی با بیان اینکه شهر رشت نیازمند دو بیمارستان جامع با ظرفیت ۶۰۰ تا ۸۰۰ تخت است گفت: ما در حال حاضر در شهر رشت ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی داریم که با ساخت بیمارستان جامع ۶۰۰ تختخوابی مشکل شهر رشت حل خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان رشت که به‌نام پروفسورسمیعی نام‌گذاری شده است با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد تا سال آینده به بهره برداری میرسد.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱ بعدازظهر
کد خبر: 235
آخرین خبر ها
گزیده خبرها