سودی که از خواب غفلت مدیران، نصیب دلالان می شود؟!

سودی که از خواب غفلت مدیران، نصیب دلالان می شود؟!

اسرار امروزناکارآمدی مدیران موجب حضور دلالان بی‌شمار در بازار شده است/ امیدی به مدیریت بحران نیست/ کمتر از 50 درصد نهاده دامی با نرخ مصوب به دست مرغداران و دامدارن می‌رسد؟!/ مشکلات بزرگی در بخش مدیریتی وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، یک نماینده مجلس شورای اسلامی پرده از فساد گسترده در نهاده دامی برداشت. این نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به اینکه در زمان ورشکستگی مرغداران و گرانی مرغ به دلیل کمبود و افزایش قیمت نهاده‌های دامی، شاهد فساد 2 هزارتن خوراک دام و طیور در انبارهای گمرک هستیم، گفت: 2 سال کشمکش دولتی‌ها موجب شد این حجم از نهاده‌ها که حالا می‌توانست پاسخگوی بخشی از نیاز تولیدکننده باشد، در دروازه‌های ورود به کشور نابود شود.

منصورعلی زارعی کیاپی افزود: علاوه بر بانک مرکزی، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و گمرک مقصر شرایط پیش آمده هستند.

زارعی با تاکید بر این مطلب که ناکارآمدی مدیران و عدم هماهنگی بین دستگاه‌های ذی ربط مانند وزارت صمت، جهادکشاورزی و گمرک موجب حضور دلالان بی‌شمار در بازار نهاده‌های دامی شده است، خاطرنشان کرد: امیدی به مدیریت بحران نیست.

نماینده مجلس ساری اعلام کرد: دولت برای کنترل قیمت مرغ، گوشت قرمز و محصولات دامی بخش اعظم نهاده‌ها را با ارز ترجیحی وارد می‌کند، اما کمتر از 50 درصد آن با نرخ مصوب به دست مرغداران و دامدارن می‌رسد؟!

وی اضافه کرد: شرایط بد اقتصادی تولیدکنندگان نشان از آن دارد که مشکلات بزرگی در بخش مدیریتی دستگاه‌های ذی ربط وجود دارد.

زراعی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم, افزود:اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید با اخلالگران اقتصادی برخورد جدی شود.

زارعی گفت: تا زمانی که مسئولان با تدبیر، آرایش جنگی در مقابل دشمن نگیرند نمی‌توان انتطار داشت پیروز این جنگ باشیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در حال حاضر نهاده‌های دامی که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود به 3 برابر قیمت مصوب به دست تولیدکننده می‌رسد و سود آن نصیب دلالانی می‌شود که از خواب غفلت مدیران دستگاه‌های ذی ربط سوء استفاده می‌کنند.

کارشناسان دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ، گوشت قرمز و همچنین فرآورده‌های دامی را مربوط به کمبود و افزایش قیمت نهاده‌های دامی می‌دانند که هزینه تمام شده تولید را افزایش می‌دهد. 

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۵ بعد از ظهر
کد خبر: 7169591
آخرین خبر ها
گزیده خبرها