مدافعان سلامت بریده‌اند
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مدافعان سلامت بریده‌اند

اسرار امروز. محدودیت‌های اعمال شده از ساعت ۶ عصر شبیه شوخی است/ برای پیدا کردن تخت خالی برای بیماران باید سخت تلاش کنیم

 

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: واقعا مدافعان سلامت بریده‌اند و فرسوده شدند. خیلی از آنها در این مسیر بیمار شدند و روز به روز به تعداد بیماران در همین مدت بیشتر شده است، حتی برای پیدا کردن تخت خالی برای بیماران باید سخت تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایلنا، شهریاری در رابطه با تاثیر محدودیت‌ها بر کاهش میزان مبتلایان، گفت: اگر دو هفته تعطیلی برای تهران اعمال شود، همچنان بیماران بدحال کرونایی در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها حضور دارند یعنی در این مدت قرار نیست بیمارستان‌ها خلوت شوند، اما به صورت کلی بر کاهش میزان ابتلا تاثیر خواهد داشت.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: محدودیت‌هایی که از ساعت ۶ بعد از ظهر اعمال شده، به شوخی می‌ماند و نیاز است یک کار جدی در این زمینه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: واقعا زدن‌ماسک به تنهایی کافی نیست و فاصله‌گذاری‌ هم اهمیت بالایی دارد.حتما باید جلوی تجمعات گرفته شود، در حال حاضر وقتی در خیابان راه می‌رویم، خبری از نشان محدودیت‌ها نیست و حتی میزان ترافیک هم به اندازه‌ی قبل است.

 با اشاره به اینکه رئیس مجمع نمایندگان استان تهران طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواستند تا در موضوع تعطیلی‌ها و کنترل دقیق بیماری دخالت کنند، گفت: خیلی از کارشناسان و رئیس بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های پزشکی توصیه‌شان این است که نه فقط در تهران، بلکه برای چند مرکز بزرگ استان‌ها این تعطیلی‌ها اتفاق بیفتد و البته در این شرایط باید به بخش‌های آسیب‌پذیر کمک معیشتی شود

شهریاری افزود: وقتی گفته می‌شود، دو هفته تعطیلی اعمال شود به این معنی نیست که همه دست روی دست بگذارند تا این دو هفته تمام شود و دوباره همان اتفاق‌ها بیفتد، بلکه در این دو هفته باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد تا بعد از آن بتوانند شرایط را به درستی کنترل کنند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 6425571
آخرین خبر ها
گزیده خبرها