آیا شهردار رشت دست به عصا راه می رود؟
عزل و نصب 6 مدیر در کمتر از 15 روز فعالیت!

آیا شهردار رشت دست به عصا راه می رود؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. اقدامات اخیر سید محمد احمدی با توجه به اینکه هیچ سابقه مدیریتی و یا کارمندی در بدنه شهرداری نداشته، نگران‌کننده است/ آیا رای به احمدی در شورای شهر مشروط  به چنین انتصاباتی بوده است؟/ پیش از این در شهرداری رشت شاهد انتصاباتی بودیم که افراد به جای شایسته سالاری و توانمندی بر اساس جریان‌ها و جناح‌ها انتخاب می‌ شدند که در این بین، متضرر اصلی مردم بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، وقتی سید محمد احمدی در 8 آبان سالجاری ، فعالیت رسمی خود را بعنوان شهردار کلانشهر رشت آغاز کرد، برخی رسانه ها مدعی شدند وی اعتقادی به انتصابات دسته جمعی و اتوبوسی ندارد!

حتی وی را سربلند از بازی پرحاشیه انتصابات عنوان کردند و مدعی هستند وی تا به اینجای کار در انتصابات، دست به عصا حرکت کرده است. اما اخبار انتصابات 6 مدیریت شهرداری رشت در این مدت کوتاه ، روایت دیگری دارد. خبری که عجیب و شوکه کننده بود.

البته عزل و نصب حق شهردار است و می تواند با انجام تغییرات از مدیران همسو برای اداره شهر استفاده کند اما متاسفانه پیش از این در شهرداری رشت شاهد انتصاباتی بودیم که افراد به جای شایسته سالاری و توانمندی بر اساس جریان‌ها و جناح‌ها انتخاب می‌ شدند که در این بین، متضرر اصلی مردم بودند.

مدیریت شهری ، چالشی فراگیر است که باید با دوراندیشی و همه جانبه نگری همراه باشد. لذا مهمترین ابزار برای اداره شهر ، استفاده حداکثری و درست از تمامی منابع، امکانات و توان مدیریتی مجموعه است . اما آنچه باعث نگرانی و سئوالات مردم این شهر شده، سرعت انتصابات در این زمان کوتاه است. آنان می گویند: اقدامات اخیر احمدی در بحث انتصابات با توجه به اینکه پیش از این هیچ سابقه مدیریتی و یا کارمندی در بدنه شهرداری نداشته، نگران‌کننده و قابل تامل است.

آنان افزودند: 14  روز از انتصاب شهردار جدید بیشتر نمی‌گذرد و هنوز امضا حکم وی خشک نشده  که وی به یکباره نسبت به عزل و نصب 6 مدیریت مهم شهرداری رشت اقدام نموده است!

مردم شهر رشت می پرسند: احمدی با چه استدلال و شناختی نسبت به عزل و نصب 6 مدیریت مهم شهرداری رشت طی دو هفته فعالیت اقدام نموده است؟ آیا شائبه نقش دستهای پشت پرده در این انتصابات صحت دارد؟ آیا منتسب بودن برخی انتصابات به اعضای شورای شهر صحت دارد؟ آیا  مبنای تغییرات اخیر در شهرداری رشت بر اساس شایسته سالاری بوده است؟ آیا این شیوه و سرعت در انتصابات، کارکنان رسمی شهرداری و نیروهای متخصص را بی انگیزه نمی کند؟ آیا رای آوردن شهردار در شورای شهر مشروط  به چنین انتصاباتی در یک فاصله زمانی کوتاه بوده است؟

برخی اعضای شورای شهر نیز مدعی شدند شهردار رشت در خصوص انتصابات اخیر مشورتی با آنان نداشته است. گفته می شود برخی از سازمانها و مناطق در حوزه هایی نظیرکارپردازی، مالی ، اداری، فنی، شهرسازی و ... نیرو ندارند که به نظر برخی اعضای شورای شهر انتصابات در این بخشها در اولویت بود و شهردار رشت می توانست به مدیران خود فرصتی برای نشان دادن عملکرد شان می داد.

به نظر می رسد ادامه انتصاب برخی افراد پرحاشیه و گسترده تر شدن موج عزل و نصب ها در این مدت کوتاه فعالیت احمدی، هزینه های سنگینی برای شهرداری رشت رقم بزند.

انتصابات جدید شهردار رشت به شرح ذیل است:

1- علیرضا حسنی سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت

2-علیرضا قانع سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت

3- مرتضی عاطفی سرپرست حوزه شهردار و مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

4-یوسف یزدانی سرپرست منطقه دو شهرداری رشت

5-محمد علی پورشعبانعلی سرپرست مدیریت املاک و مستغلات شهرداری رشت

6-علی مقصودی سرپرست مدیریت منطقه پنج شهرداری رشت

ارسال شده در پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
کد خبر: 4499099
آخرین خبر ها
گزیده خبرها