متاسفانه کارانه امسال کادر درمانی پرداخت نشده است
شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

متاسفانه کارانه امسال کادر درمانی پرداخت نشده است

اسرار امروزکارانه امسال کادر درمانی حتی به اندازه اردیبهشت سال گذشته نبوده است؟!/ دولت نسبت به حل مشکلات کادر درمان بی تفاوت است!/ ستاد ملی مقابله با کرونا به ستاد دولتی تبدیل شده است!/ بی‌توجهی دولت منجر به مهاجرت گسترده پرستاران و نارضایتی کادر درمانی شده است/ دولت از نمایندگان مجلس در ستاد ملی کرونا دعوت نمی کند!/ مجلس با تخصیص کامل یک میلیارد دلار از صندوق توسعۀ ملی به منظور حل مشکلات معیشتی کادر درمانی موافق و پیگیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه تعدادی از پرستاران به دلیل حقوق و مزایای پایین و جایگاه نامناسب در چند ماه اخیر به کشورهای اروپایی و اسکاندیناوی مهاجرت کردند.

حسینعلی شهریاری افزود: متاسفانه کارانه امسال پرستاران و کادر درمانی با وجود فعالیت 24 ساعته و مراقبت از بیماران در دوران شیوع ویروس کرونا حتی به اندازه اردیبهشت سال گذشته که کرونایی نبوده پرداخت نشده است.

وی با اشاره به نامه دکتر قالیباف به رئیس جمهور در جهت پیگیری تخصیص کامل یک میلیارد دلار از صندوق توسعۀ ملی به منظور حل مشکلات معیشتی کادر درمانی گفت: متاسفانه دولت مردان با وجود تاکید رییس مجلس نسبت به وضعیت معیشتی پرستاران توجهی نداشتند و در نهایت آسیب نارضایتی کادر پرستاری مستقیما به بیماران منعکس خواهد شد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه  از دولت می‌خواهیم برای حقوق پرستاران و پرسنل بهداشت و درمان اولویت‌ قائل باشند، خاطرنشان کرد: معتقدم این ستاد ملی کرونا نبوده بلکه یک ستاد دولتی است. حتی تاکنون یکبار اعضای کمیسیون بهداشت و کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسات این ستاد  دعوت نشده اند؟ !تنها امروز از نمایندگان مجلس برای جلسه قرارگاه عملیاتی دعوت شده که هیچ ارتباطی با آنها ندارد.

وی ضمن  انتقاد از رئیس جمهور یادآور شد: نمایندگان مجلس باید در ستاد ملی کرونا حضور داشته باشند و از حقوق مردم دفاع کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این مطلب که  احساس می کنیم حقوق مردم در تصمیمات و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت نمی‌شود، ادامه داد: رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و 65 رئیس دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور در خواست تعطیلی دو هفته‌ای تهران و کلانشهر‌ها را دارند  اما در ستاد، تصمیم دیگری گرفته می‌شود.

شهریاری گفـت: امیدواریم در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا این موضوع مطرح و به تصویب برسد در غیر صورت مجلس طرح دو فوریتی برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران ارائه خواهد کرد.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۱ بعد از ظهر
کد خبر: 4614493
آخرین خبر ها
گزیده خبرها