دست دولت در جیب مدافعان حقوق مردم؟!
شمشیر تامین اجتماعی برای فعالان رسانه ای!!

دست دولت در جیب مدافعان حقوق مردم؟!

اسرار امروزدولت روحانی فشار زندگی بر فعالان رسانه ایی را تشدید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از گیلان بهتر ، سازمان تامین اجتماعی کشور بخشنامه ی برای فشار بر فعالین رسانه هایی که در دفاتر استیجاری کار فعالیت می کنند صادر کرد.

براساس این بخشنامه صادره از سوی سازمانی تامین که تحت مسئولیت وزارت کار ، تعاون و تامین اجتماعی دولت تدبیر و امید!!! است  یارانه آن دسته از فعالان رسانه ای که در دفاتر استیجاری فعالیت می کنند در صورت جابجایی مکان دفتر کار خود، از کمک دولتی حق بیمه کارفرما تا سقف ۵ نفر حذف می شود.

این اقدام دولت دوازدهم در بدترین شرایط کاری و معیشتی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای در حال انجام است و قطعاً منجر به بیکاری و ورشکستگی جمع کثیری از خبرنگاران و مدیران مسئول خواهد شد.

مجموعه وزارت کار،تعاون و تامین اجتماعی که وزیر آن و ریاست سازمان تامین با حمایت همین خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای به مدیریت های کنونی و پیش از این رسیده اند ، برای بی دفاع ترین مدافعان حقوق اساسی مردم شمشیر را از رو بسته اند.

قابل تذکر است که جناب آقای دکتر شریعتمداری و حلقه مشاوران ایشان در حالی خود را مدافع حقوق بشر و حقوق روزنامه‌نگاران و خبرنگاران خوانده و خواهان بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هستند که یک سازمان تحت مسئولیت شان، در حال نابودی زندگی صدها و شاید هزاران فعال رسانه‌ای در اقصی نقاط کشور می باشد.

لذا ما جمعی از مدیران مسئول، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان گیلان از جناب آقای دکتر روحانی و  جناب آقای دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا جلوی این اقدام از بین برنده ی زندگی صدها و شاید هزاران فعال رسانه‌ای که در دفاتر استیجاری فعالیت دارند، را بگیرند.

ارسال شده در شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۵:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 3749864
آخرین خبر ها
گزیده خبرها