دایه های مهربانتر از مادر مانع کار شدند/ استمداد صنایع پوشش ایران از قوه قضاییه
رییس هیئت مدیره و مدیرعامل کارخانجات صنایع پوشش ایران :

دایه های مهربانتر از مادر مانع کار شدند/ استمداد صنایع پوشش ایران از قوه قضاییه

اختصاصی/ اسرار امروزرسانه ملی به چه استنادی قانونی اجازه طرح اتهامات خلاف واقع را در شبکه باران می دهد ؟!/ چرا شبکه باران جانبدارانه از افراد متصرف و غیر مسئول در صنایع  پوشش ایران، چنین گزارش های بی پایه و اساسی را منتشر کرد؟ / پیش داوری شبکه باران شبهاتی برای جامعه و به ویژه برای مخاطبین ایجاد کرد؟!/ چرا تاکنون رسانه ملی حق دفاع از بخش خصوصی پوشش را نداده است؟!/ نماینده شرکت آتیه دماوند کل اموال پوشش را برای فروش به دادگاه معرفی می کند تا به بهانه مطالبات غیر واقعی، غارت نمایند!/ از سال 1383 در مقابل اقدامات سوء مدیریتی بیش از 8 مدیر عامل و دهها وکیل شرکت آتیه دماوند ایستادم/ آیا کسی می تواند بدون داشتن مجوز ، صلاحیت و سمت قانونی نسبت به فروش اموال پوشش اقدام نماید؟/ در کجای قوانین حقوقی به متصرفان غیر قانونی اجازه دخل و تصرف داده می شود؟/ کارگر اخراجی پوشش بدون اجازه مدیران قانونی و رسمی با آتش زدن لاستیک به دنبال برپایی و هدایت اغتشاش است؟!/ عده ای افراد کارگرنما تلاش می کنند تا با مظلوم نمایی، مسئولین محترم قضایی استان گیلان را از مسیر اصلی بررسی واقعیت ماجرا منحرف کنند/ در پای میز محاکمه دستگاه قضائی با صبر و بردباری، تسلیم آراء هستم/ مقامات اجرائی و قضائی استان از هرج و مرج و هتک حرمت مالکیت قانونی پوشش جلوگیری کنند/ بی طرفی، عدالت و اجرای قانون در استان گیلان به کجا پر کشیده است!/ هدف شرکت دولتی فروش مجدد پوشش است/ بخش دولتی تلاش می کند تا بخش خصوصی را مقصر جلوه دهد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  شرکت صنایع پوشش ایران بعد از خصوصی سازی طی سال های اخیر خبر ساز و محل مناقشه حقوقی بر سر مالکیت و نحوه بازگشایی آن بوده است. این شرکت بزرگ بعد از  بارش برف سنگین سال 1383 در رشت تعطیل شد. برفی سنگین که 180 هزار متر مربع از سوله های این کارخانجات را تخریب و کلیه ماشین آلات ، تاسیسات و ساختمانها را از رده تولید خارج  کرد.

 این حادثه غیر مترقبه باعث  بیکاری، بازخرید ، انفصال کارگران  و توقف کامل تولید شد. گفته می شود علیرغم بیش از 300 میلیارد خسارت وارده، حتی یک ریال از محل حوادث غیر مترقبه به کارخانه پوشش خسارتی پرداخت نکردند و عدم حمایت، ها باعث شد تا مشکلات مالی صنایع پوشش را از پا در آورد.

طی سالهای اخیر ادعاهایی  در برخی از رسانه ها مبنی بر منفعت طلبی بخش خصوصی در صنایع پوشش ایران از طریق تخریب، تعطیلی ، فروش اموال و ... طرح شد که بر اساس ادعای مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این کارخانه، یکطرفه و خلاف واقع و قانون  بود. به نوعی سعی کردند همه مشکلات را به گردن بخش خصوصی بیاندازند که آخرین آن ها، گزارش رسانه ملی بود! مباحثی که سبب شد نصرت الله صمدی زبان باز کند و روزه سکوت را بشکند و از طریق رسانه ها درددل خود را به گوش مسئولان متولی برساند.  مطالبی که شنیدنی و قابل تامل است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران در ابتدای این گفتگو با تاکید بر اینکه برای تخریب بخش خصوصی در این واحد دست به هر کاری می زنند!، کفت: متاسفانه  در طول دهه های گذشته  بخش دولتی واگذارنده کارخانجات صنایع پوشش ایران  با جانبداری سازمان ها و دستگاههای اجرائی استان و لابی موفق و بی واسطه آنان در دسترسی به مسئولین و تدوین گزارش ها و مصوباتی بدون ملاحظه حقوق قانونی طرفین اختلاف ،  در مورد کارخانجات پوشش دست به هرکاری زدند تا با تعطیلی ، توقف تولید و ایجاد بحران کارگری ،  بخش خصوصی را مقصر جلوه داده و با تصمیمات شورای تامین و هیات دولت آن را اعاده غیر قانونی نموده و به تصرف درآورند و البته در این زمینه برنامه های حاشیه ای زیادی  برای ضایع و مخدوش کردن وجهه بخش خصوصی  تدارک دیده شده است!

وی با اشاره به اینکه گزارش  شبکه باران واقعیت نداشت و نا آگاهانه بود، خاطرنشان کرد: گزارشگر نا آگاه شبکه باران به مسایل این کارخانه در انتشار اخبار 7 آبان 99 در خصوص  بازدید رئیس کل محترم دادگستری استان و دادستان محترم ،  مطالبی را مطرح کرد که برخلاف واقع بوده و این پیش داوری شبهاتی برای جامعه و به ویژه برای مخاطبین ایجاد کرد؟!

صمدی در ادامه اضافه کرد:   هدف استان از این همه هجمه بر علیه بخش خصوصی چیست؟ آیا خصوصی زدایی و برگشت مجدد این کارخانجات به دولت برای نابودی بیشتر صنایع، جزو برنامه های استان است؟!

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران ادامه داد: طرح مسائل و داستانهایی از جمله اینکه مدیران بخش خصوصی با هدف تخریب این کارخانجات آن را خریداری نموده اند یا اینکه برف 1383 عامل  30 درصد تخریب کارخانه معرفی  و بخش خصوصی را عامل اصلی تخریب بقیه پوشش و غارتگر اموال و بیت المال معرفی کرده اند و یا با بیان این  مطلب که بخش خصوصی 4000 کارگر را بیکار کرده،  از طرح داستانهای واقعی خصوصی زدایی و فرار سرمایه گذاران در استان و برگرداندن کارخانه های واگذار شده به شرکت دولتی که هدفش فقط فروش مجدد آن و سوداگری است از راههای غیر اخلاقی ، غیر قانونی و ناصواب حکایت دارد .

وی با طرح این موضوع که بی طرفی، اجرای عدالت و قانون در استان گیلان به کجا پر کشیده است! تصریح کرد:  چنین اظهارات و اتهامات بی پایه و اساس با گزارشگری که جانبدارانه در معیت افراد متصرف و غیر مسئول در کارخانجات پوشش اقدام به تهیه این گزارش نموده و مدام بر علیه بخش خصوصی اطلاع رسانی می کند، جای بسی سوال دارد که چرا چنین گزارش های بی پایه و اساسی تهیه و به کرار پخش هم می شود؟!

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران با اشاره به اینکه احقاق حقوق حقه ما از طریق آرای قضات محترم بوده است ، اضافه کرد: از مقامات اجرائی و قضائی استان درخواست دارم سندیت ، اصالت و سمت افراد مدعی را از نظر قانونی بررسی و جایگاه این افراد را شناسائی نموده و از هرج و مرج و هتک حرمت مالکیت قانونی جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای نجات اموال و احیای این مجموعه به هر دری زده ام، تصریح کرد: از سال 1383 در مقابل اقدامات سوء مدیریتی قطار مدیران متعدد شرکت آتیه دماوند (با بیش از 8 مدیر عامل و دهها وکیل از سال 83 تاکنون که هدف اصلی این شرکت طبق ماده 111 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور واگذاری شرکتهای زیر مجموعه بانک صنعت و معدن است) ایستادم.

صمدی با بیان اینکه در پای محاکمه دستگاه قضائی با صبر و بردباری تسلیم آرا بودم، گفت: در برابر تصمیمات بر خلاف  قاعده برخی مسولان استان و هجمه و تهدید دلالان ایستادگی کردم و برای نجات اموال و احیای کارخانجات و بازسازی و اجرای پروژه جدید به هر دری زدم هر چند با بی مهری و ناجوانمردی و دشمنی های زیاد مواجه شدم.

این مقام مسئول در صنایع پوشش ایران با اشاره به اینکه دایه های مهربانتر از مادر با ایجاد درگیری و اغتشاش مانع از اجرای کار شدند، افزود: برای احداث سالنهای جدید ، بازسازی و احیای کارخانه با بهترین روش ها ، ایده های به روز ، مدرن و هوشمند با پیمانکاران مختلف قرارداد بستیم و کار طراحی مجتمعی جدید در یک مساحت ده هکتاری با انواع بخش های تولیدی، ریسندگی، بافندگی، رنگرزی  دوزندگی برای تولید انواع منسوجات و  پوشاک را آغاز کزدیم که همان دایه های مهربانتر از مادر  که صلاحیت قانونی ندارند، مانع از اجرای کار شدند.

وی در ادامه با ارائه مستنداتی مدعی شد عاملان اصلی تعطیلی و نابودی کارخانجات پوشش تحت سایه حمایت مصوبات فرمانداری ،عوامل پشت پرده و  اقدامات شرکت سرمایه گذاری به عنوان  سوگلی محبوب استان ، در صدد نابودی پوشش هستند.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران با عنوان این موضوع که  میزان کامل خسارات برف مشخص است، یادآور شد: فیلم گزارش حادثه برف سال 1383 موجود است و میزان خسارت وارده به کارخانجات پوشش و دلایل فنی این تخریب  است. دوم گزارش برآورد میزان خسارت وارده به ساختمانها ، تاسیسات ، انبارها ، ماشین آلات و مواد اولیه و محصولات کارخانجات پوشش توسط مهندسان و مدیران ارشد و فنی وقت کارخانجات پوشش و شورای اسلامی کار کارخانجات پوشش در بهمن 1383 حکایت از تخریب 100 درصدی سالنهای تولیدی و آسیب دیدگی بین 50 تا 100 درصدی ماشین آلات دارد.

  صمدی همچنین به فروش اموال  کارخانجات پوشش توسط نماینده شرکت آتیه اشاره کرد و افزود: در تاریخ 25 بهمن سال 95 شخصی بنام «اردشیر - ف» که در مصاحبه ها و گزارش ها مدعی است که بخش خصوصی کارخانه را تخریب و غارت کردند، در نامه ای  خود را مالک و سهامدار گروه کارخانجات پوشش معرفی کرده (که از نظر حقوقی و ثبتی گروه کارخانجات پوشش هویتی ندارد)  و  کل اموال و آهن آلات و ماشین آلات تولیدی شرکت را برای فروش به دادگاه معرفی می کنند تا از طریق دادگاه به بهانه پرداخت مطالبات کارگری (مطالبات غیر واقعی) ، نسبت به غارت آنها اقدام نمایند. همچنین  با سربرگ شرکت ریسندگی پوشش به امضای «اردشیر- ف» از طرف سه شرکت مخمل ، حوله بلوجین و ریسندگی پوشش بدون داشتن حق امضای قانونی یا سمتی در این شرکتها، از سوی دادورز شعبه 2 اجرای احکام مدنی،  کل اموال شرکتهای پوشش  با نظر کارشناس اول قیمت گذاری می شود و  حتی حاضر نمی شوند برای افزایش قیمت اعتراضی به نظر کارشناسی داشته باشد.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران در ادامه با بیان اینکه برخی افراد بعنوان کارشناسی که صلاحیت قانونی ندارند چقدر راحت در صدا و سیما دروغ می گویند!،  افزود: در 16 اسفند 95 فروش اموال کارخانجات پوشش جهت پرداخت مطالبات 115 کارگر و دریافت حق الزحمه وکالت بیش از  مبلغ 575 میلیون ریال خود از سوی «وکیل آتیه» و از طریق معرفی به دادورز شعبه 2 دادگاه عمومی حقوقی رشت - اجرای احکام مدنی ارائه شد .  

وی با طرح این سئوال که چگونه و به چه استنادی یک کارگر اخراجی و متخلف ، کارشناس شبکه باران می شود! خاطرنشان کرد: در مستندی دیگر تصویر نامه ای از یک  کارگر "مدعی مدیریت و مالکیت" که توسط مدیران رسمی و قانونی شرکت  اخراج شده و به انحای ناصواب و سند سازی اقدام به بازنشستگی خود کرده را مشاهده می کنیم که در مصاحبه ها و گزارش های خبری و مستند پخش شده، مدعی است 30 درصد کارخانه در اثر برف تخریب شده و بقیه را بخش خصوصی تخریب و غارت کرده است. این کارگر متخلف همچنین با ادعای غارت، تخریب و جدا سازی، دپو، تخلیه و تخریب سالنهای شرکتهای مخمل، ریسندگی و حوله بلوجین و فروش آهن آلات و اموال و ماشین آلات  و تاسیسات که  در برنامه خبر ساعت 20 شبکه باران در تاریخ  9 مهر و 8 آبان پخش شد، تلاش کرد تا تخریب این مجتمع  را آثار ناشی از اقدامات بخش خصوصی به مخاطبین نشان می دهد.

صمدی با طرح این سئوال که چرا تاکنون شبکه باران رسانه ملی حق دفاع از بخش خصوصی را در چارچوب مستندات قانونی نداده است، گفت: رسانه ملی چگونه و به چه استنادی قانونی اجازه طرح اتهامات و موضوعات خلاف واقع توسط فردی غیر کارشناس را در شبکه باران می دهد اما از بخش خصوصی دعوت نمی کند که با مستندات و در چارچوب قانونی از حقوق خود و کارگران این مجتمع دفاع کند؟

صمدی در ادامه با اشاره به اینکه کارگر اخراجی مدعی بدون اجازه مدیران قانونی و رسمی وارد کارخانه شده و در امور داخلی، اموال و منافع شرکت دخل و تصرف می کند، گفت: این فرد اکنون متصرف غیرقانونی پوشش بوده و با آتش زدن لاستیک بدنبال برپایی و هدایت اغتشاش است؟!

وی در ادامه به صورتجلسه ای با امضای افراد فاقد صلاحیت قانونی اشاره می کند و می افزاید: افرادی به عنوان مدیر شرکتها ، مدیر فنی، سرپرست انتظامات، سرپرست کارخانجات  و انبار دار برای تخریب ، فروش و غارت  اموال پوشش صورتجلسه ای را امضا می کنند که فاقد صلاحیت قانونی بوده و بازنشسته یا اخراجی هستند. آیا کسی می تواند بدون داشتن مجوز ، صلاحیت و سمت قانونی نسبت به فروش اموال پوشش اقدام نماید؟

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صنایع پوشش ایران در ادامه با اشاره به اینکه عده ای افراد کارگرنما تلاش می کنند تا با مظلوم نمایی مسئولین محترم قضایی استان گیلان را از مسیر اصلی بررسی واقعیت ماجرا منحرف کنند؟ افزود: همین افراد در برنامه پخش شده خصوصی زدایی از استان گیلان با مظلوم نمایی مدعی شده اند بخش خصوصی کارخانه را تخریب و جارو زده و بدون رعایت حقوق قانونی و به حق مدیران بخش خصوصی ، آنان را به محاکمه و تشکیل پرونده  تهدید می کنند؟!

وی اضافه کرد: نکته قابل تامل ، اجازه احیای صنایع پوشش ایران در جلسه هماهنگی برای مبارزه با فساد بخش خصوصی صنایع پوشش در استان به متصرفان غیر قانونی، طی یک ماه است؟! در کجای قوانین حقوقی به متصرفان غیر قانونی اجازه دخل و تصرف داده می شود؟ افرادی که هیچ مسئولیت حقوقی در این مجموعه ندارند!

صمدی در پایان با بیان اینکه بر سر پوشش تحت حمایت و مصوبه کمیسیون کارگری فرمانداری چه آمده است؟، افزود: هر چند برخی افرادی که هیچگونه صلاحیت حقوقی در پوشش ندارند تلاش می کنند با مظلوم نمایی ، اموال این کارخانه را به یغما ببرند اما ایمان دارم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در قوه قضاییه، چنین اجازه ای داده نخواهد شد.

ارسال شده در یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 5016520
آخرین خبر ها
گزیده خبرها