مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد ؛ نگرد نیست
وعده های سر خرمن مخابرات گیلان؟!/ خطر بیخ گوش ماست

مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد ؛ نگرد نیست

اختصاصی/ اسرار امروزنمایندگان مجلس فقط در ایام انتخابات به این روستا مراجعه می کنند؟!/ مخابرات گیلان هر بار عنوان می‌ کند که در حال انجام اقدامات مربوط به رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه  هستیم، اما عملاً تا به امروز هیچ اقدام تاثیرگذاری رخ نداده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، چندی پیش بود که گزارشی با عنوان «با ذره بین به دنبال آنتن تلفن همراه هستیم؟!»در تاریخ 29 شهریور سالجاری در این رسانه منتشر شد که دهیار روستای خواچکین در یک گفتگو به انتقاد شدید اهالی این روستا از شرکت مخابرات گیلان در خصوص قطع تلفن ثابت و عدم آنتن دهی تلفن همراه پرداخته بود.

با پیگیری خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در نهایت مخابرات گیلان در جوابیه ای اعلام کرد: در ارتباط با موضوع وضعیت آنتن دهی در روستای خواچکین خمام ، که در آن پایگاه خبری مطرح گردید به استحضار میرساند جهت رفع این مشکل در منطقه یاد شده  مقرر گردید سایت جدید تلفن همراه احداث شود که در حال تملک زمین جهت راه اندازی سایت هستیم. با زیر بار رفتن سایت مذکور؛ مشکلات منطقه برطرف شده و مردم از یک ارتباطات بسیار خوب برخوردار خواهند شد.

اما با گذشت حدود دو ماه هنوز رفع مشکل نشد و عده ای از اهالی این روستا با مراجعه به دفتر این رسانه ضمن بیان مطالب فوق، اعلام کردند: آنتن‌دهی ضعیف، قطعی و نبود اینترنت تلفن همراه، همواره یکی از مهم‌ترین گله‌مندی‌های ما از مخابرات استان گیلان است.

آنان با بیان اینکه مدتهاست مسئولان مخابرات گیلان برای رسیدگی به این معضل گوش شنوا ندارند و با وعده های سر خرمن ما را سرگردان می کنند، افزودند:  برای برقراری تماس تلفنی و مکالمه به اجبار باید با ذره بین در گوشه گوشه این روستا به دنبال آنتن تلفن همراه باشیم. در حال حاضرکه تلفن ثابت نیز مدتهای زیادی قطع بوده و در این بین  دانش آموزان ما برای حضور در کلاسهای مجازی به دلیل  نبود اینترنت و آنتن گوشی دچار استرس هستند و دغدغه های زیادی دارند و عملاً از این آموزش‌ها در بیشتر مواقع محروم می مانند.

آنان تاکید کردند:. حتی در صورت بروز حادثه هم در اطلاع‌رسانی به سازمانهای متولی با مشکل مواجه هستیم و خطر بیخ گوش ماست.

اهالی این روستا با اشاره به اینکه علیرغم پیگیریهای فراوان و مکرر تاکنون این مشکل مرتفع نشده ، یادآور شدند: هر بار هم به مخابرات گیلان مراجعه می کنیم، عنوان می‌شود که در حال انجام اقدامات مربوط به رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه  هستند، اما عملاً تا به امروز هیچ اقدام تاثیرگذاری رخ نداده است.

اهالی مظلوم روستای خواچکین در پایان  با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها به فضای مجازی هدایت شد ضمن انتقاد از دولت، افزودند : مسئولان متولی تاکید می کند که باید دولت الکترونیک توسعه یافته و به درستی اجرا شود اما متاسفانه نه تنها از تلفن ثابت محروم هستیم، بلکه در این منطقه درگیر آنتن دهی تلفن همراه  نیز می باشیم و این مشکلات سبب نارضایتی مردم به خصوص جوانان شده است.

آنان در پایان از نمایندگان مجلس شهرستان رشت خواستند فقط در ایام انتخابات به این روستا مراجعه نکنند و برای حل مشکلات مخابراتی منطقه از ابزارهای نظارتی و قانونی استفاده نمایند.

به نظرمی‌رسد با وجود این که بارها از وضعیت نامناسب آنتن دهی تلفن همراه در این روستا انتقاد شده، اما مسئولان مربوطه رسیدگی لازم در این زمینه نداشته اند و  مخابرات گیلان باید هرچه سریع‌تر بجای وعده ها در میدان عمل گام بردارد و انتظار می‌رود بررسی  عدم پوشش تلفن همراه و برطرف کردن نقاط کور ارتباطی و قطعی خطوط تلفن ثابت در این روستا را در دستور کار مخابرات گیلان قرار گیرد.

ارسال شده در دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۲ قبل از ظهر
کد خبر: 7766043
آخرین خبر ها
گزیده خبرها