آقای رئیس جمهور؛ این همان شیب ملایمی بود که می گفتید؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

آقای رئیس جمهور؛ این همان شیب ملایمی بود که می گفتید؟

اسرار امروزدیگر به رای مردم نیازی ندارید که مردم را رها کردید؟/ اندک سرمایه مردم با اعتماد به دولت به یغما رفت و پودر شد/ شرایط سخت اقتصادی نتیجه بی تدبیری و بی عرضگی دولت است/ 18 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی در نظر گرفته شد، آیا تغییری در سفره مردم دیدید؟/ آیا از حضورفرزندان برخی مسئولان در خارج از کشور و زندگی آنها خبر دارید؟/ کشاورزان با بی برنامگی و عدم مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به خاک سیاه نشستند!/ یادتان هست که گفتید کاری می کنم چرخ اقتصاد بچرخد، این چرخیدن بود که روغن نباتی را از 37 هزار تومان به 140 هزار تومان برسانید؟/ ولی نعمتان ما از کمترین نعمت ها برخور دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست علنی 28 آبان سالجاری مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: آقای رئیس جمهور؛ مردم ولی نعمتان ما هستند اما این ولی نعمت ها از کمترین نعمت ها برخور دارند.

سیدجواد حسینی کیا افزود: سفره  ولی نعمتان در این دولت به خاطر بی برنامگی و بی مدیریتی کوچکتر شد و اندک سرمایه ای که داشتند با اعتماد به دولت در بورس به یغما رفت و حاصل دسترنج مردم پودر شد.

نماینده مردم سنقر ادامه داد: آقای رییس جمهور؛ کی فکر می کردیم پراید با پایین ترین سطح استاندارد بالای100 میلیون تومان معامله شود این همان شیب ملایمی بود که می گفتید؟

وی خاطرنشان کرد: آقای رییس جمهور؛ قیمت تخم مرغ را به قیمت مرغ رسانده اید ، قیمت موبایل را به خودرو و خودرو را به مسکن و مسکن هم  آرزو شد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس بیان کرد: یادتان هست گفتید چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که مردم به یارانه نیازی نداشته باشند؟ یادتان هست که گفتید کاری می کنم هم سانتریفیوژها بچرخد و هم  چرخ اقتصاد، این چرخیدن بود که روغن نباتی را از 37 هزار تومان به 140 هزار تومان رساند؟

وی یادآور شد: آقای رئیس جمهور 18 میلیارد دلار در بودجه برای کالاهای اساسی در نظر گرفته شد آیا تغییری در سفره مردم حاصل شده است؟ یا مافیایی ها ارز 4200 تومانی را گرفتند و ثروت های خود را بادکنکی افزایش دادند؟

حسینی تاکید کرد: شرایط سخت اقتصادی، معیشتی و تحریمی حاصل بی تدبیری، بی عرضگی، سوء مدیریت و عدم اعتماد به جوانان و نگاه به خارج از کشور است. آقای رئیس جمهور؛ مردم ولی نعمتان ما هستند اما این ولی نعمت ها از کمترین نعمت ها برخور دارند.

این نماینده مجلس گفت: آقای دکتر روحانی یادتان هست قول دادید تحریم ها را با مذاکره بردارید؟ ولی چند سال است معطل مذاکره اید و به جایی نرسیده اید؟ تعامل با دنیا یک امر مرسوم و پسندیده است، اما تعامل به معنای وادادگی،  تسلیم و حرکت در پازل دشمن نیست. آیا خبر دارید بیشتر آمار دستگیر شدگان جاسوسی برای کدام دولت است؟ آیا خبر دارید اطلاعات هسته ای چگونه در اختیار دشمنان قرار گرفت؟ آیا خبر دارید دشمن چگونه از فروش نفت ما اطلاع پیدا می کند؟ یا حساب های بانکی ما را چگونه رصد می کند؟ یا از حضور  فرزندان برخی مسئولان در خارج از کشور و زندگی آنها خبر دارید؟

وی بیان کرد: آقای دکتر روحانی می دانید ایجاد رانت عرصه را بر مردم تنگ کرده است؟ 85 درصد نهاده های دامی کشور دست کیست؟ 50 درصد واردات قطعات خودرو دست چه کسانی است؟ قاچاق، پوشاک و سیگار توسط چه کسانی انجام می شود؟ پشت صحنه عدم ترخیص کالاها از گمرک کیست؟ مافیای گرانی روغن را چه کسانی رقم زده اند و 10 ها موارد دیگر.

حسینی کیا تاکید کرد: آقای دکتر روحانی، توقع و انتظار مجلس انقلابی این بود که با مجلس همراهی کنید و در طرح تامین کالاهای اساسی مردم همراهانه گام بردارید اما دولت مخالفت کرد که به هر ایرانی عزیز 120 هزار تومان تا پایان سال بدهند. آیا این مردم نبودند که به شما رای دادند، دیگر به رای مردم نیازی ندارید که مردم را رها کردید؟

این نماینده مجلس گفت: آقای روحانی، نسخه شفا بخش نجات کشور، حرکت در مسیر ولایت، انقلاب، اعتماد به جوانان، دور کردن مافیاها از دولت و تن دادن به قانون است.

 نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق به وزرا تذکر داد و گفت: آقای وزیر جهاد کشاورزی، کاش در آن وزارتخانه گوش شنوایی بود و صدای کشاورزان بی پناه را می شنید، بی برنامگی، عدم مدیریت آن وزارتخانه کشاورزان را به خاک سیاه نشانده است. از قیمت نجومی نهاده های دامی، کود و بذر خبر دارید؟ یا همچنان در بی خبری به سر می برید؟ یا دنبال این هستید که بساط کشاورزی در این کشور را برچینید؟

حسینی اظهار داشت: فکر کنید، چاره اندیشی کنید، زمان به سرعت ابر از دست می رود.

ارسال شده در جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸ قبل از ظهر
کد خبر: 5996268
آخرین خبر ها
گزیده خبرها