طی 10 سال اخیر تنها 3 دستگاه CT اسکن وارد استان شده است؟!
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

طی 10 سال اخیر تنها 3 دستگاه CT اسکن وارد استان شده است؟!

اختصاصی/ اسرار امروزطی یک سال اخیر 6 دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده است در صورتیکه طی 10 سال اخیر، فقط  3 دستگاه وارد گیلان شد! اگر کرونایی در کار نبود ، آیا دولت تدبیر این همه بذل و بخشش می کرد؟ آیا دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با همان 3 دستگاه سی تی اسکن مورد ادعای دکتر سالاری، امکان مقابله با ویروس منحوس کووید 19 را داشت؟!

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی اسرار امروز، به استناد آمار ارائه شده دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان طی یک سال اخیر 6 دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده که تنها سه دستگاه از آن‌ها طی مدت کوتاه، حدود 10 هزار و 500 خدمت تصویربرداری با تعرفه دولتی به مردم ارائه شده است. 

بنا بر ادعای این دانشگاه ، یکی از بخش‌هایی که طی یک سال اخیر روند قابل‌توجه به خود گرفته و موجب شده رضایت‌مندی مردم را در پی داشته باشد، تجهیز مراکز بیمارستانی و درمانی استان به دستگاه  CT اسکن است.

طی یک سال اخیر بیمارستانهای آستارا، رودبار، لاهیجان، رودسر، تالش و مرکزآموزشی و درمانی رازی رشت با به  دستگاه CT اسکن 16 اسلایس مجهز شده اند.

در حال حاضر CT اسکن‌های نصب‌شده در آستارا، رودبار و لاهیجان در حال بهره‌ برداری هستند و به مردم و بیماران در مناطق درمانی مذکور خدمت ارائه می‌کنند.

بنا بر آماری که بخش CT اسکن بیمارستان‌های آستارا، لاهیجان و رودبار داده‌اند، از ابتدای بهره‌برداری از این دستگاه‌ها تاکنون حدود 10 هزار و  500  بیمار سرپایی و بستری (8000 بیمار در بیمارستان پیروز لاهیجان، 1956 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی آستارا و 540 بیمار در بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار) از این سه دستگاه، خدمات دریافت کرده‌اند.

گفته‌شده CT اسکن بیمارستان لاهیجان از اواخر اردیبهشت‌ماه ، CT اسکن آستارا از ابتدای تیرماه و همچنین CT اسکن رودبار از ابتدای مردادماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که مجموع فعالیت آن‌ها از ابتدای افتتاح تاکنون قابل‌توجه است . پیش از این،  بیماران و مراجعین به این بیمارستان‌ها باید خدمات تشخیصی و پزشکی را یا در بیمارستان‌های هم‌جوار شهرستانی و استانی و یا در مراکز تصویربرداری خصوصی و در پشت صفوف بسیار طولانی با هزینه‌های مضاعف دریافت می‌کردند.

بنا بر ادعای رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، 6 دستگاه CT اسکن در حالی وارد استان شده، که طی 10 سال اخیر تنها سه دستگاه از آن وارد استان شده و در حال خدمت‌رسانی به مردم بود. وی مدعی است سیر استقرار و تجهیز مراکز بیمارستانی به این دستگاه تشخیص پزشکی متوقف نشده و همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌گوید در تلاشیم تا برای بیمارستان‌های پورسینا رشت، لنگرود، صومعه‌سرا و فومن نیز یک دستگاه CT اسکن اختصاص داده شودو مقدمات این کار ارزشمند در حال انجام است و سفارش‌ها و همچنین پیگیری‌های مستمر در این زمینه ادامه دارد.

آنچه در این خبر قابل تامل است ادعای خدمات شایان و قابل ‌ملاحظه‌ ی در بخش توسعه بهداشت و درمان استان گیلان از سوی دولت طی یک سال اخیر است ، در صورتیکه تا پیش از شیوع ویروس کرونا علیرغم مکاتبات و درخواستهای متعدد مسئولان استان و این دانشگاه، به نقل از دکتر ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان طی 10 سال اخیر، تنها فقط  3 دستگاه وارد استان شده است. حالا این سئوال مطرح است که اگر کرونایی در کار نبود ، آیا دولت تدبیر این همه بذل و بخشش می کرد؟ چرا در طول 10 سال گذشته فقط 3 دستگاه سی تی اسکن به استان گیلان اختصاص داده شد؟ آیا دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با همان 3 دستگاه سی تی اسکن مورد ادعای سالاری، امکان مقابله با ویروس منحوس کووید 19 را داشت؟!

ارسال شده در جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر
کد خبر: 7003636
آخرین خبر ها
گزیده خبرها