آیا بذل و بخشش برخی اتحادیه های تعاون روستایی استان گیلان از جیب سهامداران صحت دارد؟

آیا بذل و بخشش برخی اتحادیه های تعاون روستایی استان گیلان از جیب سهامداران صحت دارد؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. آیا عدم تحویل خودروی اتحادیه تعاون روستایی از سوی مدیر سابق تعاون روستایی گیلان صحت دارد؟/ آیا مدیران عامل اتحادیه ها می تواند اموال و یا منافع اتحادیه را ببخشند یا هدیه کنند؟/ حراست تعاون روستایی گیلان مسئولین مرتبط را مجاب نماید تا پاسخگوی عملکرد خود باشند

متاسفانه برخی مسئولان بجای پاسخگویی با تشر زدن و حمله به خبرنگاران به دنبال منابع خبری هستند و بجای حل مسئله به دنبال صورت مسئله بوده که البته به نتیجه ای هم نخواهند رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بررسی روند شفاف ‌سازی در برخی اتحادیه های تعاون روستایی استان گیلان نشان می‌دهد که نوع شفافیت مورد ادعا، تنها نوعی طفره رفتن است که البته با افزایش آگاهی و سواد رسانه‌ای سهامداران و گسترش تبادل اطلاعات در فضای مجازی ، خیال باطلی بیش نیست.

برخی از سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان از بذل و بخشش برخی اتحادیه ها در مراسم تودیع مدیریت سابق تعاون روستایی گیلان انتقاد کردند. آنان مدعی شدند در مراسم تودیع و معارفه مدیریت  تعاون روستایی این استان ، از سوی اتحادیه تعاون روستایی گیلان و اتحادیه دامداران  لوح تقدیر و کارت هدیه به مدیر سابق تعاون روستایی اهدا شد. همچنین گفتند:« پس از پایان این مراسم، مدیر سابق تعاون روستایی گیلان خودروی تحت مالکیت اتحادیه تعاون روستایی گیلان را بدون کوچکترین اعتراضی با خود برده است؟!»

 این سهامداران می گویند: « آیا مدیر سابق تعاون روستایی به دلیل عدم پاسخگویی به مطالبات، سئوالات و ابهامات سهامداران از سوی برخی اتحادیه ها تشویق شده است؟»

گفتنی است این پایگاه خبری مطلب فوق را تایید یا تکذیب نمی کند اما عدم پاسخگویی مدیر سابق تعاون روستایی استان گیلان و برخی اتحادیه های  تعاون روستایی در این استان، مسبوق به سابقه و قصه پر غصه ای است که البته اخیرا استاندار محترم گیلان ورود کرده و با دستور وی، باید طی 10 روز به سئوالات، مطالبات، ابهامات و شائبه های برخی سهامداران شبکه تعاون روستایی استان گیلان پاسخی شفاف در چارچوب اساسنامه و قانون داده شود.

پیش از این هم سهامداران شبکه تعاون روستایی استان گیلان مطالبات خود را در غالب سئوالات متعددی از مدیران عامل اتحادیه تعاون روستایی و دامداران این استان از قبیل نحوه خریداری کارخانه لبنیات یا فعالیت همزمان مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی گیلان در دو اتحادیه و ...  را در چند گزارش رسانه ای مطرح کردند اما تاکنون هیچ پاسخی از سوی آنان ارائه نشده است.

سهامداران شبکه تعاون روستایی استان گیلان از حراست تعاون روستایی این استان انتظار داشتند تا رسیدگی به چنین مطالبات و ابهاماتی را در اولویت کارهای خود قرار دهد و نتیجه بررسیها برای آنان نیز محسوس باشد یا حداقل کوچکترین انتظارشان این بود که مسئولین مرتبط را مجاب نماید تا به سئوالات و ابهامات، پاسخی در چارچوب اساسنامه تشکلهای تعاونی و قوانین داده شود. همچنین این انتظار وجود دارد مدیران پس از برکناری از پست مدیریتی در صورت تخلفات احتمالی  پس از بررسیها، پاسخگوی عملکرد خود باشند.

آیا اهدای کارت هدیه از جیب سهامداران به مدیر سابق تعاون روستایی صحت دارد؟  اگر صحت دارد، آیا مدیران عامل اتحادیه تعاون روستایی می تواند اموال و یا منافع اتحادیه را ببخشند یا هدیه کنند؟ آیا این هدایا از جیب شخصی مدیران عامل پرداخت خواهد شد؟ آیا عدم تحویل خودروی تحت مالکیت اتحادیه تعاون روستایی از سوی مدیر سابق تعاون روستایی گیلان پس از تودیع صحت دارد؟ اگر صحت دارد آیا این امر قانونی و در چارچوب اساسنامه است؟

سکوت برخی اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان  نمی‌تواند افکار عمومی را از انتقاد به عدم پاسخگویی، منحرف  نموده و با این روش مشکلی حل نخواهد شد. بنابراین به نظر می رسد بجای فرار رو به جلو و انحراف اذهان سهامداران باید چنین فرصتی را غنیمت شمرده و نسبت به رفع ابهامات سهامداران شفاف سازی کنند.

ارسال شده در دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۲ قبل از ظهر
کد خبر: 0687639
آخرین خبر ها
گزیده خبرها