شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر به چه استنادی نمونه شد؟

شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر به چه استنادی نمونه شد؟

اختصاصی/ اسرار امروز. سرپرست تعاون روستایی استان گیلان امروز و در یک گفتگوی تلفنی اظهار داشت: تصمیم گیری در خصوص اینکه این شرکت نمونه اعلام شود در زمان بنده نبوده و اینجانب فقط این موضوع را اعلام کردم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سرپرست تعاون روستایی استان گیلان اعلام کرد: شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر بعنوان یکی از نمونه های تعاونی موفق استان گیلان معرفی گردید.

 پس از انتشار این خبر تعدادی از سهامداران این شرکت با اعتراض به چنین تصمیماتی مدعی شدند که چگونه و بر اساس چه شاخص هایی شرکت های تعاونی بعنوان نمونه ارزیابی می شوند؟

عباس جعفر پور سرپرست تعاون روستایی استان گیلان امروز و در یک گفتگوی تلفنی در پاسخ به این سئوال گفت: شرکتهای تعاونی بر اساس خرید و فروش ، خدمات و رعایت و اجرای دقیق مفاد اساسنامه بعنوان نمونه اعلام می شوند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چگونه و بر چه اساسی  شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر بعنوان نمونه معرفی شده است؟، تاکید کرد: تصمیم گیری در خصوص اینکه این شرکت نمونه اعلام شود در زمان گذشته بوده واینجانب فقط این موضوع را اعلام کردم.

در خبر منتشره به نقل از سرپرست تعاون روستایی استان گیلان آمده است: شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر در سال ۱۳۶۶ تاسیس گردیده و در حال حاضر باعضویت بیش از ۳۰۰۰ نفر از دامداران بخش کلاچای با جمعیت  بیش از ۵۰ هزار راس دام سنگین  در حال فعالیت است .

سرپرست تعاون روستایی استان گیلان در خصوص چگونگی ارائه خدمات توسط شرکت یاد شده گفت: شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر روزانه توسط ۹ مرکز جمع آوری؛ ۱۵ تن شیر از دامداران شهرستان را جمع آوری و جهت تولید فرآورده های آن به شرکت های لبنی استان ارسال می نماید .

جعفر پور در خصوص تامین نهاده های مورد نیاز تولید اعضا توسط شرکت ، گفت: طبق اساسنامه ی جامع، تامین نهاده های دامی مورد نیاز دامداران از جمله وظایف شرکت تعاونی بوده که سالانه تقریبا ۱۵ هزار تن نهاده به دامداران عرضه می نماید  و در سال جاری نیز ظرفیت انبارهای شرکت به متراژ ۴ هزار متر مربع از نهاده های دامی وکاه برنج خوراک زمستان دام اعضا به ارزش ۲۰ میلیارد ریال، ذخیره سازی شده و دامداران منطقه هیچگونه نگرانی در خصوص تامین نهاده ها نخواهند داشت.

وی در مورد وضعیت مالی شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر گفت: این شرکت از لحاظ داراییها و اموال منقول و غیر منقول ازجمله ‌ی شرکتهای تعاونی  بزرگ استان گیلان می‌باشد.

گفتنی است شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر در ماههای اخیر ازسوی  مسئولین عالی رتبه کشور ، استان و شهرستان از نزدیک مورد بازدید قرار گرفته و عملکرد شرکت و نوع و نحوه خدمات دهی آن مورد تحسین قرار گرفته است!

سهامداران دامدار این شرکت می گویند اگر شرکت تعاونی دامداران کلاچای شهرستان رودسر از لحاظ داراییها واموال منقول وغیر منقول از جمله شرکتهای تعاونی بزرگ گیلان می باشد ، آیا این داراییها واموال منقول وغیر منقول درزمان هیئت مدیره انتصابی بدست آمده است یا در دوران فعالیت هیئت مدیره منتخب سهامداران؟ اگر  پشتوانه مالی این شرکت قابل تحسین است، چرا افرادی که سالها برای افزایش سرمایه این شرکت تلاش کردند، اعمال ماده ۱۴۶ شده اند؟ بر چه اساسی شرکتی که پس از گذشت 9 ماه از سال 1399 ، هنوز حسابهای مالی سال 1398 آن حسابرسی نشده، بعنوان نمونه معرفی شده است؟ آیا اقدام هیئت مدیره انتصابی که در چارچوب اساسنامه باید بطور موقت فعالیت می کرد ، بیش از 2 سال اقدام به برگزاری مجمع برای انتخابات هیئت مدیره و بررسی سود و زیان ننموده است، قابل تحسین است؟ و ...

این پایگاه خبری تلاش می کند تا با برقراری ارتباط با مسئولین مرتبط ، پاسخ سئوالات دامداران سهامدار شرکت تعاونی دامداران رودسر کلاچای را دریافت و به اطلاع عموم برساند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 5165170
آخرین خبر ها
گزیده خبرها