رد پای مقامات ارشد سازمان تعاون روستایی در یک معامله مشکوک ؟!
از اظهارات وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان تا سئوالات سهامداران

رد پای مقامات ارشد سازمان تعاون روستایی در یک معامله مشکوک ؟!

اسرار امروزدر سازمان تعاون روستایی بسیاری از شمس حمایت می‌کنند و قطع به یقین، مقامات بالا دوستی یا منافع مشترک با وی دارند؟!/ اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان در سال 1393 چای را با پرداخت 300 میلیون تومان از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خریداری کرد اما اکنون رییس اسبق سازمان چای کشور می خواهد همان چای را به قیمت هر کیلو 100 تومان تصاحب کند!؟/ اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان انتظار داشت تحت حمایت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران باشد اما در جلسات رسیدگی بجای حمایت از این اتحادیه، کارشناسان حقوقی سازمان مرکزی ضد و نقیض حرف می زنند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شبکه تعاون روستایی استان گیلان در طول سال 1399 مکرر در رسانه های مجازی و نوشتاری سوژه خبری بود و ظاهرا حواشی موضوعات به این شبکه قصد تمام شدن هم ندارد. این بار خانم مژده پرویز وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان در پرونده 3 هزار و 200 تن چای سنواتی در گفتگو با نود اقتصادی ادعاهایی را طرح می کند که قابل تامل است. پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز بدون هیچ اظهار نظر و تایید یا تکذیب ، ادعاهای وکیل مدافع این اتحادیه را در مصاحبه با پایگاه خبری نود اقتصادی منتشر می کند.

بنا به ادعای وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان ۵۲ هزار تن چای سنواتی موجود در انبارهای سازمان مرکزی تعاون روستایی مربوط به سال‌های ۸۶، ۸۷ و ۸۸ در بهمن ماه سال 1392 بر اساس قراردادی به محمد طاهر شمس( رییس اسبق سازمان چای کشور) با قیمت 55 تومان و بخشی با قیمت 140 تومان در هر کیلوفروخته شد.

مژده پرویز در گفتگو با پایگاه خبری نود اقتصادی گفت:« با نفوذی که آقای محمد طاهر شمس داشتند، در قراردادی با سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران توانستند 52 هزار تن چای موجود در انبارها ی گیلان و مازندران را به قیمت 55 و 140 تومان خریداری کنند، در صورتیکه قیمت آن اکنون در هر کیلو بطور نسبی 15000 تومان است؟!»

وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان  در ادامه با ادعای اینکه  32000 کیلو چای فروخته شده در هر کیلو، 14900 تومان ارزان فروشی شده است، گفت: «آقای شمس اکنون می خواهد با پرداخت مبلغ ناچیز معامله، چای را از انبارها خارج  کند.»

وی در پاسخ به اینکه میزان چای موجود در انبارها اکنون چقدر است؟ ادامه داد: « در حال حاضر 32 هزار تن چای در انبارها باقی مانده و 20 هزار تن  خارج شده است.»

پرویز با تاکید بر اینکه این حق کشاورزان است و ما نماینده 3500 کشاورز استان گیلان هستیم، افزود: «در حال حاضر انبارهای محل نگهداری 32 هزار تن چای سنواتی با دستور قاضی محترم شعبه 23 مجتمع قضایی شهید بهشتی دادگستری استان تهران پلمپ  و از خارج شدن چای از انبارها جلوگیری شد و عملیات اجرای حکم به دلیل قیمت ناچیز آن متوقف گردید.»

وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان  در پاسخ به این سئوال که چه میزان ضرر به کشاورزان وارد می شود؟ گفت:«در این قرارداد تا جایی حقوق کشاورزان به قیمت بسیار ناچیز فروخته شد که حتی نمی توان گفت به ثمن بخس فروخته شده است یعنی هر کیلو چای 14900 تومان ارزانتر فروخته شده که در 52 هزار تن، رقم بالایی می باشد.»

وی که مدعی است یکسال وکالت اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان را در این پرونده بعهده دارد، خاطرنشان کرد: «در زمان انعقاد این قرارداد نبودم تا در جریان جزییات باشم که چطور با قیمت ناچیز 52 هزار تن چای فروخته شد، اما در کل مشخص است که در یک قرارداد  بسیار بزرگ و کلانی با این مبلغ کم ، یک اعمال نفوذی شده است . »

پرویز ادامه داد: «اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان در سال 1393 میزان  3200  تن از این چای را با پرداخت 300 میلیون تومان به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خریداری  و در انبار این اتحادیه در شهرستان لنگرود استان گیلان نگهداری کرد اما اکنون آقای محمد طاهر شمس می خواهد همان چای را به قیمت هر کیلو 100 تومان تصاحب کند!؟ »

وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان  با اعلام این خبر که موفق شدیم رای این پرونده را به نفع کشاورزان بگیریم، اضافه کرد: «متاسفانه در سازمان مرکزی تعاون روستایی ، برخی افراد از آقای شمس بصورت غیرمستقیم حمایت می کنند در صورتیکه سازمان باید از حقوق کشاورزان و بیت المال حمایت و دفاع کند نه من وکیل اتحادیه تعاون روستایی گیلان.»

پرویز با بیان اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به اتحادیه تاکید می کند چای انبارها را تحویل دهید؟! یادآور شد: «اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان بعنوان زیرمجموعه سازمان مرکزی با توجه به اینکه  پول چای را در سال 1393 پرداخت نموده است انتظار داشت تحت حمایت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران باشد اما در جلسات رسیدگی بجای حمایت از این اتحادیه، کارشناسان حقوقی سازمان مرکزی اعلام می کنند ما چای را در آن سال به آقای شمس فروختیم و ضد و نقیض حرف می زنند؟!»

وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان  با اشاره به اینکه در سازمان تعاون روستایی بسیاری از شمس حمایت می‌کنند و قطع به یقین مقامات بالا دوستی یا منافع مشترک با وی دارند، اظهار داشت:« آقای شمس با پرداخت 600 میلیون تومان پول 3200 تن چای به حساب سازمان قصد داشت آنها را از انبار اتحادیه خارج کند اما در نهایت قاضی محترم با سند حسابداری اتحادیه مبنی بر پرداخت پول چای در سال 1393 جلوی این اقدام را گرفت.»

پرویز در پایان این گفتگو درخواست کرد: «سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نماینده کشاورزان کل کشور است و این بیت المالی است که از جیب سازمان خارج می شود و از نهادهای نظارتی سازمان توقع داریم که بیشتر از اینها پیگیری کنند.»

گفتنی است اکنون و با توجه به اظهارات وکیل مدافع اتحادیه تعاون روستایی در پرونده مذکور، این انتظار وجود دارد به چند سئوال سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان پاسخ داده شود. اینکه اگر بر اساس ادعای وکیل مدافع این اتحادیه اسناد حسابداری مبنی بر پرداخت پول 3200 تن چای به سازمان  مرکزی و مالکیت آن وجود دارد، پس چرا اتحادیه تعاون روستایی با گرفتن وکیل در محاکم قضایی در این خصوص طرح شکایت نموده است؟ آیا پرداخت حق وکالت میلیاردی اتحادیه تعاون روستایی به وکیل مدافع صحت دارد؟ آیا اتحادیه تعاون روستایی گیلان بر علیه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران شکایت نموده است؟ آیا ادعاهای وکیل مدافع بر اساس اطلاعاتی است که هیئت مدیره و مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان در اختیار وی قرار داده اند؟ اگر بر اساس ادعای وکیل مدافع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران پول چای را دریافت نموده است، پس چگونه  و بر چه اساسی در مورد مالکیت یا فروش آن به دیگران ادعا دارد؟

ارسال شده در جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶ بعد از ظهر
کد خبر: 3928942
آخرین خبر ها
گزیده خبرها