از انتقادت کاشی خزر به کارگروه رفع موانع تولید تا پاسخ شرکت گاز استان گیلان

از انتقادت کاشی خزر به کارگروه رفع موانع تولید تا پاسخ شرکت گاز استان گیلان

اختصاصی/ اسرار امروزمدیرعامل شرکت کاشی خزر اظهارات استاندار گیلان را قبول ندارد! وی اعلام کرد:  مشکلات کاشی خزر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده است، اما یک ریال به این شرکت کمک مالی نشد؟!/ حسین اکبر گفت: مدیر شرکت کاشی خزر نسبت به پرداخت گاز بهای یک میلیارد و 580 میلیون تومانی در قبال دولت و مردم کوتاهی نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، چندی پیش استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به لحاظ بهره مندی از اختیارات، در تحقق شعار جهش تولید جایگاه اثرگذاری دارد. وی در این جلسه تاکید کرد: لازم است درخواست همه واحدها حتی آنهایی که در یک روستا و در مقیاس کوچک  فعال هستند ، در این کارگروه مورد رسیدگی قرار گیرد.

زارع اعلام کرد: استان گیلان به لحاظ پرداخت تسهیلات رونق تولید از ابتدای سالجاری تاکنون، رتبه پنجم کشوری را کسب کرد و سه بانک برای پرداخت سه هزار میلیارد تومان تسهیلات آمادگی خود را  اعلام کرده اند. بنابراین هیچ واحدی در استان با محدودیت در دریافت تسهیلات نباید مواجه شود.

اما حسن صابری مدیرعامل شرکت کاشی خزر این اظهارات استاندار را ظاهرا قبول ندارد! وی با انتشار فیلمی در فضای مجازی اعلام کرد: « مشکلات کاشی خزر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده است، اما یک ریال به این شرکت کمک مالی نشد؟!»

شرکت کاشی خزر در طول سالهای فعالیت دچار نشیب و فرازهای بسیاری از قبیل تخریب قسمتی از کارخانه در بحران برف سال 1383، بدهی و معوقات بانکی، عدم بازاریابی نادرست ، آسیب به دستگاه ها و ماشین آلات بر اثر سوء مدیریت قبلی، اختلاف بین شرکاء و سهامداران و ... بود. تا جاییکه 4 سال تعطیل شد و از سال 1398 مجددا شروع به فعالیت کرد.

صابری در این فیلم ادعا کرد که از سوی شرکت گاز استان گیلان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است! وی گفت: « در دوران تعطیلی 12 میلیارد تومان کابل از این شرکت خارج شده و متاسفانه 15 خانواده متارکه کرده اند.»

مدیرعامل شرکت کاشی خزر مدعی است: شوخی کردن با واحد تولیدی خیلی ساده نیست .

صابری تاکید کرد: « با کارخانه تولیدی کشتی نگیرید! قطع گاز این شرکت به قیمت بازی با 270 نفر کارگر این شرکت است. اگر فکر می کنید مصلحت است؟ خوب بسم الله»

مدیرعامل شرکت کاشی خزر با بیان اینکه این کارخانه متعلق به این شهر است، افزود: « چرا شرکت گاز و کارگروه رفع موانع تولید برای تقویت این واحد تولیدی بزرگ گیلان همراهی نمی کنند؟!»

بر اساس گفتگوی حسن صابری در فیلم منتشر شده، ظاهرا کاشی خزر به دلیل عدم همراهی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، بدهی سنگینی بابت بهای گاز مصرفی دارد.

برای دریافت پاسخ از مسئولان شرکت گاز استان گیلان سراغ حسین اکبر رفتم.  مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در این گفتگو با اشاره به اینکه شرکت گاز استان گیلان سهم بسزایی در تولید و رونق اقتصادی استان داشته است، گفت:« این شرکت به بیش از 5 هزار و 800 مشترک صنعتی گازرسانی نموده است.»

وی با تاکید بر اینکه پرداخت به موقع مبلغ گاز برای اجرای طرح های گازرسانی به مناطق فاقد گاز (عمدتا روستاهای دوردست و محروم) و تحقق عدالت اجتماعی در سطح جامعه، امری لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: « گازبهای دریافتی از مشترکین مستقیما به حساب خزانه دولت برای پرداخت یارانه ها  واریز می شود. »

اکبر با درخواست از مشترکین مبنی بر پرداخت به موقع گازبها افزود: « پیگیری وصول مطالبات و دریافت گازبها از سوی نهادهای نظارتی رصد شده و مطابق قانون باید پاسخگوی آنها باشیم.»

اکبر در پاسخ به این سئوال که آیا ادعاهای مدیرعامل کاشی خزر در فضای مجازی مبنی بر عدم همکاری شرکت گاز اعلام کرد:  « متاسفانه اخیرا یکی از مشترکین صنعتی به نام کاشی خزر مبادرت به نشر اخبار کذب در فضای مجازی علیه شرکت گاز نموده است .»

این مقام مسئول یادآور شد: «شرکت کاشی خزر بعلت عدم انجام تعهدات و بر اساس احکام قضایی، محکوم به پرداخت یک و نیم میلیارد تومان گازبهای معوقه و همچنین خسارت دیرکرد گردید. اما با هدف حمایت از این واحد تولیدی و  بر اساس مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورخ 25 شهریور 1398 مقرر شد تا شرکت کاشی خزر مبلغ 200 میلیون تومان از مجموع بدهی یک میلیارد و 580 میلیون تومانی خود را به صورت پیش پرداخت واریز نموده و مابقی بدهی بصورت اقساطی در طی 9 ماه پرداخت شود و شرکت مذکور متعهد به اجرای آن گردید.»

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: «شرکت کاشی خزر پس از گذشت بیش از یک سال از ابلاغ آخرین حکم قضایی و علیرغم تعهدات داده شده متاسفانه  فقط 32 درصد از بدهی خود به شرکت گاز را پرداخت نمود.»

این مقام مسئول در پاسخ به این سئوال که  چرا تاکنون نسبت به قطع گاز این مشترک بدحساب اقدام نشده است ؟ اضافه کرد:« بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، در صورت عدم پرداخت 2 دوره گازبها، شرکت گاز می تواند نسبت به قطع گاز مشترک اقدام نماید اما شرکت گاز استان گیلان در تمام این مدت علیرغم حکم قضایی صادره، بدقولی ها، عدم اجرای تعهدات و طرح اتهامات کذب توسط کاشی خزر، با هدف حمایت از تولید و اشتغال در سطح جامعه از قطع گاز کاشی خزر خودداری کرده است.»

وی در پایان گفت: «از مدیر شرکت کاشی خزر می خواهم تا نسبت به اجرای تعهدات خود در قبال دولت و مردم کوتاهی نکند.»

گفتنی است افکار عمومی در گیلان منتظر هستند تا با شفاف سازی روشن شود که اگر استان گیلان به لحاظ پرداخت تسهیلات رونق تولید از ابتدای سالجاری تاکنون، رتبه پنجم کشوری را کسب کرد،  چرا مدیر عامل کاشی خزر ادعا می کند علیرغم طرح مشکلات کاشی خزر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان ، یک ریال به این شرکت کمک مالی نشده است؟!

ارسال شده در یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 8323413
آخرین خبر ها
گزیده خبرها