کرونا جان می گیرد، آقای فرماندار مجوز برگزاری مجمع صادر می کند؟

کرونا جان می گیرد، آقای فرماندار مجوز برگزاری مجمع صادر می کند؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. آقای فرماندار، لطفاً تعارف با این و آن را کنار بگذارید/  سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: برگزاری هر گونه تجمعی ممنوع است/ رییس اداره تعاون روستایی شهرستان رشت: در خصوص مجوز از سرپرست تعاون روستایی گیلان بپرسید!/ سرپرست تعاون روستایی استان گیلان: من مجوز برگزاری این مجمع را ندیده ام؟! رییس اداره تعاون روستایی شهرستان رشت اعلام کرد، مجوز گرفتم؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، برخی کارشناسان بهداشتی معتقدند رعایت پروتکلهای بهداشتی در تجمعاتی نظیر مجامع اصناف و تشکلهای تعاونی امکان پذیر نیست. این واقعیت را تجربه گذشته ما در زمینه برگزاری عروسی‌ها، مجالس ختم، مسافرت‌ها، حضور در مساجد، رستوران‌ها، تالارها، سفرهای درون ‌شهری و برون‌ شهری با مترو- اتوبوس و هواپیما، رفع محدودیت از پاساژها، بازارها و ... در دوران شیوع کرونا به اثبات رسانده است. تا جاییکه پس از مهار موج اول کرونا و موفقیت‌های اولیه، موج دوم کرونا به دلیل رفع محدودیت ها جان عزیزان بسیاری از خانواده ها را گرفت و عده بسیاری عزادار شدند.

این روزها از یکطرف مسئولین وزارت بهداشت از مردم می‌خواهند سفرهای غیرضروری خود را لغو کنند، در تجمعات حاضر نشوند، مراسم عروسی نگیرند، برای افراد فوت‌ شده مراسم تشییع و تدفین و عزاداری جمعی برگزار نکنند اما از طرف دیگر، ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با ریاست فرماندار، تصمیم‌ می‌گیرد و مجوز صادر می کند تا فردا شنبه 20 دی ماه راس ساعت 9 صبح ، مجمع و انتخابات اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت با چهار دستور:

 1- استماع گزارش هیئت مدیره، بازرس و مدیرعامل

2- بررسی و تصویب صورتجلسه و صورتهای مالی، ترازنامه و عملکرد مالی 1397

3- انتخاب بازرس اتحادیه برای مدت یکسال مالی

4-انتخاب اعضای هیئت مدیره اصلی و علی البدل برای سه سال مالی

 در دفتر کار اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت برگزار شود؟! مجوزی عجیب که شاید باب جدیدی برای برگزاری سایر مجامع اتحادیه ها و شرکتهای تعاون روستایی در شرایط کرونایی باشد.

عده ای از سهامدارن شبکه تعاون روستایی استان گیلان امروز به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز اعلام کردند : نمونه همین رفتارها  را هنگام برداشتن محدودیت‌های کرونائی در خردادماه سالجاری از آقای رئیس‌ جمهور و برخی مسئولین دیدیم و نتیجه عملی آن ، خارج شدن  کنترل از اختیار ستاد مقابله با کرونا شد و آمار ابتلاء و مرگ و میر به رقم‌های بی‌سابقه ای رسید. بطوری که مسئولین بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی از کمبود تخت، فرسوده شدن کادر درمانی و سایر مشکلات مربوط به درمان بیماران کرونائی سخن گفتند و برای موج سوم کرونا همچنان اعلام خطر می‌کنند.

چند روز پیش بود که اعلام شد که شهرستان کاملاً سفید و بی‌ مشکل نداریم. در چنین وضعیتی معلوم نیست چرا فرماندار شهرستان رشت مجوز صادر می کند تا چنین مجمعی برگزار شود ؟!

سهامداران شبکه تعاون روستایی می گویند: آیا آقای فرماندار از نزدیک دفتر کار اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت را دیده است؟ چگونه در سالنی که بر اساس پروتکلهای بهداشتی ستاد مقابله با کرونا ظرفیت 5 تا 7 نفر را دارد، آقای فرماندار اجازه داده تا چنینن مجمعی توسط اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت با 55 هزار سهامدار و 34 شرکت تعاونی بر گزار شود؟! اگر تعداد حاضرین در این مجمع را 50 نفر هم در نظر بگیریم با توجه به پروتکل فاصله 10 متری ستاد کرونا ، باید سالنی به مساحت 500 متر برای چنین مجمعی تدارک دید!

آنان به صراحت می گویند : اگر بخواهیم بدون مجامله سخن بگوئیم باید اعتراف کنیم امکان رعایت پروتکلهای بهداشتی در چنین مجمعی وجود ندارد.

با توجه به اهمیت موضوع و دغدغه سهامداران شبکه تعاون روستایی ، تلاشهای پیاپی برای برقراری ارتباط خبرنگار این رسانه با علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت تا این لحظه امکان پذیر نبوده و حتی به پیامک های ارسالی هم پاسخی نداد؟!

آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم در پاسخ به سئوالی در این خصوص و بصورت پیامک اعلام کرد: برگزاری تجمعات در قالب مجامع ممنوع است.

عباس جعفر پور سرپرست تعاون روستایی استان گیلان هم در تماس تلفنی و در پاسخ به این سئوال که چگونه در وضعیت نارنجی و شکننده کرونایی ، اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت ، مجمع و انتخابات برگزار می کند؟ گفت: این مجمع بر اساس مجوز ستاد  کرونای شهرستان رشت برگزار می شود!!

وی افزود: من مجوز را ندیده ام و رییس اداره تعاون روستایی شهرستان رشت اعلام کرد که مجوز صادر شده است؟!

جعفر پور در پاسخ این سئوال که آیا برگزاری چنین مجمعی با 4 دستور جلسه زمان زیادی نیاز دارد؟ تاکید کرد: فقط انتخابات برگزار می کنیم و بقیه دستورات در مجمع بهمن 1398 بررسی و تایید شده است؟!

با توجه به اینکه الزام به دریافت مجوز از ستاد کرونای شهرستان برای برگزاری چنین تجمعی وجود دارد، پس بر اساس اظهارات سرپرست تعاون روستایی استان گیلان ، این مجوز با امضای فرماندار شهرستان رشت بعنوان رییس ستاد کرونای شهرستان صادر شده است و نتیجه این می‌شود که به دلیل برگزاری چنین مجمعی، سلامت جامعه به خطر می‌افتد و بسیاری از مردم قربانی کرونا خواهند شد.

مصطفی نصراللهی رییس اداره تعاون روستایی شهرستان رشت هم در تماس تلفنی خبرنگار اسرار امروز، توپ را در زمین عباس جعفر پور انداخت و حاضر به پاسخگویی نشد. وی در پی اصرار خبرنگار این رسانه مبنی بر اینکه آیا مجوزی برای برپایی مجمع اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت  از ستاد کرونای شهرستان رشت صادر شده است؟ گفت: هر سئوالی دارید از سرپرست تعاون روستایی استان گیلان بپرسید!

سهامداران شبکه تعاون روستایی استان گیلان می گویند : نگرانی ما از صدور مجوز برای برگزاری چنین مجمعی کم بود، حالا اظهارات سرپرست تعاون روستایی استان گیلان به آن اضافه شد. اگر دستورات جلسه مجمع بهمن 1398 مورد تایید بود پس چرا به ثبت ارسال نشد؟ اگر تایید شده بود چرا در آگهی برگزاری این مجمع با نظارت تعاون روستایی شهرستان رشت، دوباره همان موضوعات در دستورات این مجمع قرار گرفت؟

آنان می گویند: مدیر سابق تعاون روستایی استان گیلان آن مجمع را باطل کرد. وقتی مجمعی باطل شد پس چگونه بدون استماع گزارش هیئت مدیره، بازرس و مدیرعامل و بررسی و تصویب صورتجلسه و صورتهای مالی، ترازنامه و عملکرد مالی 1397 می خواهید انتخابات برگزار کنید و این اتحادیه را به هیئت مدیره و مدیرعامل جدید بسپارید؟ تعاون روستایی که خود باید بر اجرای تمام دستورات منتشر شده در آگهی مجمع اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت باشد، بر چه اساسی اعلام می کند فقط موضوع انتخابات این آگهی مد نظر است؟!

این سهامداران ادعا می کنند هر آنچه در دستور آگهی برگزاری این مجمع قید شده است باید اجرا و سپس انتخابات برگزار شود که فرآیند آن نیاز به زمانی چند ساعته دارد.

آقای فرماندار، جان انسان در فقه اسلام  خط قرمز است. بنابراین، هیچ امری بالاتر و مهمتر از سلامت و جان انسان‌ها نیست و اموری از این قبیل را می‌توان موقتاً تعطیل و در زمان دیگری برگزار کرد.

آقای فرماندار شهرستان رشت! کرونا بی پروا جان می گیرد و شما به عنوان رییس ستاد مقابله با کرونای شهرستان  مسئول جان مردم هستید. کاملاً روشن است که چنین تصمیماتی در شرایطی که 450 بیمار کرونایی در استان بستری هستند، دقیقاً همان بلائی را به جان‌ مردم  خواهد انداخت که پیش از این لغو محدودیت‌های کرونائی با خود به همراه داشت. به این واقعیت تلخ فکر کنید که با چنین تصمیماتی، زمستان سیاهی در انتظار مردم شهرستان رشت خواهد بود. لطفاً تعارف با این و آن را کنار بگذارید و با ایجاد محدودیت‌های لازم به ‌ویژه در زمینه برگزاری چنین تجمعات، کاری کنید که سفید و پر از خاطره‌های شیرین برای مردم شهرستان رشت باشد.

ارسال شده در جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴ بعد از ظهر
کد خبر: 4364506
آخرین خبر ها
گزیده خبرها