14 درصد تجهیزات زباله سوز وارد رشت شد
معاون امور عمرانی استانداری گیلان:

14 درصد تجهیزات زباله سوز وارد رشت شد

اسرار امروزعلی اوسط اکبری مقدم گفت: از سال 1392 تا 1398 هیچگونه اقدامی برای احداث زباله سوز صورت نگرفت و در سال گذشته 91 میلیارد تومان برای تجهیزات زباله سوز اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس ، به گفته معاون امور عمرانی استانداری گیلان از سال ۹۷ حل  مشکل پسماند گیلان در دستور کار دولت برای استان‌های شمالی قرار گرفته و به همین منظور طرح جامع مدیریت پسماند استان تصویب و هفت پهنه برای مدیریت پسماند در غرب شرق و مشرق استان تعیین شد.

یکی از دغدغه‌های کارشناسان حوزه محیط زیست عدم مدیریت صحیح پسماند در مراکز دفع بوده و طبق گفته‌های علی اوسط اکبری مقدم در گیلان روزانه دو هزار تا 2 هزار و ۲۰۰ تن زباله تولید و اکثر به طور مستقیم وارد مراکز دفع شده و در آنجا به دلیل عدم مدیریت صحیح شیرابه به رودخانه و مزارع مردم وارد می شود.

در خصوص مدیریت صحیح پسماند در گیلان در سال ۹۲ قراردادی با یک ‌شرکت در خصوص احداث دستگاه زباله سوز منعقد و بر اساس اطلاعات داده شده توسط معاون امور عمرانی استانداری گیلان بعد از انعقاد قرار با این شرکت در سال ۹۲ و از آن سال اقدامی نشده و در سال ۹۸ مبلغ ۱۱۹ میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند به گیلان تخصیص و ۹۱ میلیارد تومان به دستگاه زباله سوز تعلق گرفت و اکنون ۱۴ درصد تجهیزات وارد رشت شده و فوندانسیون سوله زباله‌سوز هم به اتمام رسیده است‌.

به گفته اوسط مقدم در شهرستان تالش هم اقدامات خوبی در خصوص مدیریت پسماند مثل مرکز پردازش زباله انجام و روزانه ۲۵۰ تن زباله در آن پردازش و با پیگیری های صورت گرفته سوله آن تامین و با تامین اعتبار تجهیزات به زودی نصب می‌شود.

ارسال شده در شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 0295725
آخرین خبر ها
گزیده خبرها