نظام بانکی بیشتر به دنبال منافع شخصی خود است
نائب رئیس اتاق اصناف کشور:

نظام بانکی بیشتر به دنبال منافع شخصی خود است

اسرار امروزنائب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: تسهیلات کرونایی مورد استقبال قرار نگرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم،  نائب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه تسهیلات ارائه شده به اصناف مورد استقبال قرار نگرفته گفت: این تسهیلات سود بالایی داشته و کارآمدی لازم را ندارد و مورد استقبال بخش خصوصی قرار نگرفت.

جلال‌الدین محمد شکریه ، اظهار داشت: از دلایل این ناکارآمدی می‌توان به میزان سود بالا، کوتاه بودن زمان بازپرداخت و نبود زمان تنفس در این تسهیلات اشاره کرد.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور تصریح کرد: با این سودهای درنظر گرفته شده برای تسهیلات نمی‌توان هم موجبات شکوفا شدن تولید را فراهم آورد و هم خسارات ناشی از کرونا را جبران کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما شرایط اقتصادی و شرایط دولت را درک کرده و انتظار داریم به تبع آن، دولت نیز شرایط بخش خصوصی و اصناف را درک کند.

وی اعلام کرد: در زمان کرونا و نیز با افزایش نرخ ارز ، سرمایه برخی از صنوف  به یک پنجم کاهش پیدا کرد پیدا کرد.

شکریه با بیان اینکه نظام بانکی باید در خدمت تولید باشد، گفت: متأسفانه اکنون نظام بانکی بیش‌تر به دنبال منافع شخصی خود بوده و به نحوی در این حوزه بیش‌تر از بانکداری شاهد بنگاه‌داری هستیم.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور خاطرنشان کرد: در ایام کرونا ما از این شرایط و حمایت‌ها بهره‌مند نبودیم و همچنین در گذشته نیز نظام بانکی حمایت چندانی را از بخش صنوف نداشته است.

وی گفت: اصناف انتظار دارند نظام بانکی از آنان حمایت کند و در بحث سودی که برای صنوف به‌ ویژه واحدهای تولیدی در نظر می‌گیرد، درصد سود قابل قبول و حداقل تک رقمی را لحاظ کند.

ارسال شده در شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲ بعدازظهر
کد خبر: 4572327
آخرین خبر ها
گزیده خبرها