گروگانگیری در رایتل؟!

گروگانگیری در رایتل؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. دکمه ای هدیه داده اند و می گویند پیراهنش را خودتان تهیه کنید؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، رییس جمهور به مناسبت روز خبرنگار سالجاری به وزیر ارتباطات دستور داد تا اینترنت رایگان در اختیار خبرنگاران قرار دهد. پس از اعلام این خبر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «دستور رییس محترم جمهوری برای تقدیم هدیه در حال پیگیری است و توزیع این هدایا انجام خواهد شد.» در ادامه این پیگیریها، پیامک‌های دریافت هدیه روز خبرنگار به دست خبرنگاران رسید. اما این پیامک‌ها حاوی نکته عجیبی بود.

در حالی که سال گذشته هر خبرنگاری با هر اپراتوری می‌توانست این هدیه را دریافت کند، امسال خبرنگاران برای دریافت این هدیه، باید سیم‌ کارت «رایتل» تهیه کنند؟! در واقع آذری جهرمی وزیر ارتباطات ، انحصار اینترنت خبرنگاری را فقط به شرکت رایتل واگذار کرد و اپراتور رایتل هم  تمام خبرنگاران را موظف به استفاده از سیم کارت این اپراتور نمود! بسیاری از خبرنگاران از دو سیمکارت برای امور شخصی و کاری خود استفاده می‌کنند و مشخص نشد که برای استفاده از این اینترنت رایگان ، سیم کارت رایتل را چگونه باید استفاده کنند؟!

هدیه 120 گیگابایت اینترنت رایگان خبرنگاران سر درازی دارد! زیرا با اطلاع رسانی انجام شده این ذهنیت در مردم تداعی شد که دولت چه بذل و بخششی در حق خبرنگاران انجام داده ، در صورتیکه مصرف سالانه اینترنت فعالان رسانه ای چندین برابر این هدیه است.

تصور کنید دکمه ای هدیه داده اند و می گویند پیراهنش را خودتان تهیه کنید؟! هدیه دولت تدبیر در سال پایانی فعالیتش، برای غالب خبرنگاران قابل استفاده نیست چرا که رایتل به طور عمده در تمامی نقاط در محدوده آنتن دهی قرار ندارد .

برخی خبرنگاران هم که به ناچار پذیرفتند برای اینترنت هدیه رییس جمهور، سیم کارت تهیه کنند، گروکشی دیگر رایتل، صدای اعتراض آنان را بلند کرد!  برخی خبرنگاران که علیرغم مشکلات فراوان در نهایت برای ارسال سیم کارت رایتل ثبت نام کردند، اما باز هم نتوانستند از هدیه روز خبرنگار رییس جمهور برخوردار شوند زیرا رایتل اعلام کرد خبرنگارانی که نتوانند تا تاریخ 30 آذر ماه سالجاری  کد هدیه را وارد کنند ، از اینترنت رایگان محروم خواهند شد و رایتل هیچ تعهدی در این خصوص ندارد و کاری از دستشان ساخته نیست؟! سابقه نداشت در طول سالهای گذشته برای هدیه روز خبرنگار شرط بگذارند.

حالا این ذهنیت در خبرنگاران تداعی شده که شاید این اقدام دکتر روحانی در خصوص هدیه مشروط روز خبرنگار ، باب جدیدی در دولت های آینده باز کند.

البته اینکه بر چه اساسی رایتل به این راحتی و بدون اعتراض وزارت ارشاد از وعده خود شانه خالی می کند؟ یا اینکه  رایتل با چه سیاستی با مشتری های جدید خبرنگار خود چنین برخوردی را اعمال نموده است ؟ یا اینکه وزارت ارتباطات با چه اهدافی انحصار اینترنت هدیه روز خبرنگار را به رایتل داده ؟ یا اینکه بر چه اساسی رایتل ، هدیه روز خبرنگار دکتر روحانی را مشروط  اعلام می کند، سوالاتی است که تاکنون برای آن پاسخی ارائه نشده است.

ارسال شده در شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۵:۴۹ بعد از ظهر
کد خبر: 4215263
آخرین خبر ها
گزیده خبرها